ATP Georgia F1 Futures Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Georgia F1 Futures Discussion!


Share This...


Georgia F1 Futures Event Details:

2004-10-04Clay
OutdoorTbilisi, Georgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Georgia F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMichal Przysiezny (3) (POL)Kirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)7-5 6-3[H2H]
SFKirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)Bastian Knittel (8) (GER)6-3 6-2[H2H]
SFMichal Przysiezny (3) (POL)Mathieu Montcourt (FRA)6-3 6-7(2) 6-3[H2H]
QFKirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)Irakli Ushangishvili (WC) (GEO)6-4 6-2[H2H]
QFBastian Knittel (8) (GER)Mait Kunnap (Q) (EST)6-4 6-3[H2H]
QFMichal Przysiezny (3) (POL)Rainer Eitzinger (6) (AUT)7-6(5) 6-3[H2H]
QFMathieu Montcourt (FRA)Denis Matsukevitch (RUS)6-2 6-0[H2H]
R16Kirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)Vladimir Levin (LL) (UKR)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Irakli Ushangishvili (WC) (GEO)Oliver Gross (Q) (GER)2-6 7-6(4) 7-6(5)[H2H]
R16Mait Kunnap (Q) (EST)Kamil Capkovic (4) (SVK)6-4 6-3[H2H]
R16Bastian Knittel (8) (GER)Sergei Krotiouk (RUS)7-6(5) 7-6(5)[H2H]
R16Rainer Eitzinger (6) (AUT)Yaroslav Sorokin (Q) (UKR)6-1 6-1[H2H]
R16Michal Przysiezny (3) (POL)Bart Beks (NLD)6-4 6-4[H2H]
R16Denis Matsukevitch (RUS)Philipp Mukhometov (7) (RUS)7-5 6-1[H2H]
R16Mathieu Montcourt (FRA)Javier Garcia-Sintes (2) (ESP)7-5 6-4[H2H]
R32Kirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)Konstantin Kravchuk (RUS)6-4 6-2[H2H]
R32Vladimir Levin (LL) (UKR)Yoann Villar (LL) (BEL)6-4 7-5[H2H]
R32Oliver Gross (Q) (GER)David Kvernadze (WC) (GEO)6-0 6-1[H2H]
R32Irakli Ushangishvili (WC) (GEO)Alberto Brizzi (5) (ITA)7-6(6) 6-7(4) 7-6(1)[H2H]
R32Kamil Capkovic (4) (SVK)Andreas Fasching (Q) (AUT)6-4 6-3[H2H]
R32Mait Kunnap (Q) (EST)Lado Chikhladze (WC) (GEO)6-4 6-4[H2H]
R32Sergei Krotiouk (RUS)Aleksandr Nedovyesov (Q) (UKR)6-1 7-5[H2H]
R32Bastian Knittel (8) (GER)Alexei Filenkov (Q) (RUS)7-5 6-2[H2H]
R32Rainer Eitzinger (6) (AUT)Nikolai Dyachok (UKR)6-3 6-1[H2H]
R32Yaroslav Sorokin (Q) (UKR)Dmytro Tolok (Q) (UKR)7-5 7-6(7)[H2H]
R32Bart Beks (NLD)Peter Mayer-Tischer ()4-6 7-5 6-3[H2H]
R32Michal Przysiezny (3) (POL)Beka Komakhidze (WC) (RUS)6-2 6-1[H2H]
R32Philipp Mukhometov (7) (RUS)Christian Magg (AUT)7-5 3-6 7-5[H2H]
R32Denis Matsukevitch (RUS)Jakub Nijaki (Q) (POL)7-5 6-1[H2H]
R32Mathieu Montcourt (FRA)Sergei Pozdnev (RUS)6-2 6-3[H2H]
R32Javier Garcia-Sintes (2) (ESP)Ivan Sergeyev (UKR)6-4 6-2[H2H]
Men's Doubles
FBart Beks (2) (NLD)
Mait Kunnap (EST)
Kirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
6-4 6-4
SFKirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
Javier Garcia-Sintes (WC) (ESP)
David Kvernadze (GEO)
6-2 7-6(3)
SFBart Beks (2) (NLD)
Mait Kunnap (EST)
Bastian Knittel (3) (GER)
Peter Mayer-Tischer ()
7-6(3) 6-2
QFKirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
Kamil Capkovic (SVK)
Konstantin Kravchuk (RUS)
7-6(4) 7-6(5)
QFJavier Garcia-Sintes (WC) (ESP)
David Kvernadze (GEO)
Nikolai Dyachok (UKR)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
6-4 6-3
QFBastian Knittel (3) (GER)
Peter Mayer-Tischer ()
Lado Chikhladze (WC) (GEO)
Oliver Gross (GER)
7-6(4) 6-2
QFBart Beks (2) (NLD)
Mait Kunnap (EST)
Vladimir Levin (UKR)
Irakli Ushangishvili (GEO)
6-3 2-0 Retired
R16Kirill Ivanov-Smolensky (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
Sergei Krotiouk (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
6-4 6-2
R16Kamil Capkovic (SVK)
Konstantin Kravchuk (RUS)
Rainer Eitzinger (AUT)
Christian Magg (AUT)
6-1 6-3
R16Nikolai Dyachok (UKR)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
Denis Matsukevitch (4) (RUS)
Sergei Pozdnev (RUS)
3-6 6-3 7-6(6)
R16Javier Garcia-Sintes (WC) (ESP)
David Kvernadze (GEO)
Andreas Fasching (AUT)
Yoann Villar (BEL)
6-2 6-4
R16Lado Chikhladze (WC) (GEO)
Oliver Gross (GER)
Ivan Sergeyev (UKR)
Yaroslav Sorokin (UKR)
6-0 6-3
R16Bastian Knittel (3) (GER)
Peter Mayer-Tischer ()
Jakub Nijaki (POL)
Michal Przysiezny (POL)
6-4 6-1
R16Vladimir Levin (UKR)
Irakli Ushangishvili (GEO)
George Khrikadze (WC) (GEO)
Victor Maskhi (GEO)
6-3 7-6(4)
R16Bart Beks (2) (NLD)
Mait Kunnap (EST)
Alberto Brizzi (ITA)
Mathieu Montcourt (FRA)
7-5 7-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Andreas Fasching (1) (AUT)Viktor Meskhi (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q1Dmytro Tolok (2) (UKR)Gio Navrozachvili (GEO)6-1 6-3[H2H]
Q1Mait Kunnap (3) (EST)George Khrikadze (GEO)6-0 6-2[H2H]
Q1Oliver Gross (GER)Vladimir Levin (4) (UKR)6-0 7-5[H2H]
Q1Yaroslav Sorokin (5) (UKR)Aleksandr Vasilevski (WC) (BLR)6-0 6-1[H2H]
Q1Jakub Nijaki (6) (POL)Yoann Villar (10) (BEL)6-0 6-2[H2H]
Q1Alexei Filenkov (7) (RUS)Arman Harutyunyan (ARM)6-3 6-4[H2H]
Q1Aleksandr Nedovyesov (11) (UKR)Ara Harutyunyan (ARM)6-3 6-1[H2H]
Q2Andreas Fasching (1) (AUT)George Chantouria (GEO)6-1 6-0[H2H]
Q2Viktor Meskhi (GEO)Lasha Tsiklauri (GEO)6-4 6-4[H2H]
Q2Dmytro Tolok (2) (UKR)Sergiy Myropolsky (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q2Gio Navrozachvili (GEO)Georgi Revazishvili (GEO)6-3 4-6 7-6(5)[H2H]
Q2Mait Kunnap (3) (EST)Nikoloz Bakradze (GEO)6-0 6-0[H2H]
Q2George Khrikadze (GEO)Bichiko Ramishvili (GEO)6-0 6-1[H2H]
Q2Vladimir Levin (4) (UKR)Hayk Martirosyan (ARM)6-1 6-1[H2H]
Q2Oliver Gross (GER)Revaz Osadze (GEO)6-0 6-0[H2H]
Q2Yaroslav Sorokin (5) (UKR)Nikoloz Kurdadze (GEO)6-1 6-1[H2H]
Q2Aleksandr Vasilevski (WC) (BLR)Sozar Gokadze (GEO)6-2 3-6 6-3[H2H]
Q2Jakub Nijaki (6) (POL)Shalva Gumberidze (GEO)6-0 6-0[H2H]
Q2Yoann Villar (10) (BEL)Nodar Itonishvili (GEO)1-6 6-3 7-6(5)[H2H]
Q2Alexei Filenkov (7) (RUS)Lasha Karchaidze (GEO)3-6 7-6(6) 6-0[H2H]
Q2Arman Harutyunyan (ARM)Kostyantyn Dmytrenko (9) (UKR)6-1 6-1[H2H]
Q2Ara Harutyunyan (ARM)Andrei Savchuk (8) (UKR)6-3 6-4[H2H]
Q2Aleksandr Nedovyesov (11) (UKR)Egor Puntus (WC) (BLR)2-6 6-2 6-2[H2H]
Q3Andreas Fasching (1) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3George Chantouria (GEO)Hovhannes Davtyan (ARM)6-2 7-6(7)[H2H]
Q3Viktor Meskhi (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Lasha Tsiklauri (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Dmytro Tolok (2) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Sergiy Myropolsky (UKR)Zviad Tsertsvadze (GEO)6-3 6-2[H2H]
Q3Gio Navrozachvili (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Georgi Revazishvili (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Mait Kunnap (3) (EST)ByeBye[H2H]
Q3Nikoloz Bakradze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3George Khrikadze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Bichiko Ramishvili (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Vladimir Levin (4) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Hayk Martirosyan (ARM)ByeBye[H2H]
Q3Oliver Gross (GER)ByeBye[H2H]
Q3Revaz Osadze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Yaroslav Sorokin (5) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Nikoloz Kurdadze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Aleksandr Vasilevski (WC) (BLR)Vladimir Chikhladze (GEO)6-0 6-4[H2H]
Q3Sozar Gokadze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Jakub Nijaki (6) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Shalva Gumberidze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Nodar Itonishvili (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Yoann Villar (10) (BEL)ByeBye[H2H]
Q3Alexei Filenkov (7) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Lasha Karchaidze (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Arman Harutyunyan (ARM)ByeBye[H2H]
Q3Kostyantyn Dmytrenko (9) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Andrei Savchuk (8) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Ara Harutyunyan (ARM)Zico Zaalishvili (GEO)6-2 6-3[H2H]
Q3Egor Puntus (WC) (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Aleksandr Nedovyesov (11) (UKR)ByeBye[H2H]