ATP Czech Republic F3 Futures Draw (Men's) - 2013

Click Here To Join The Czech Republic F3 Futures Discussion!


Share This...


Czech Republic F3 Futures Event Details:

2013-05-27Clay
OutdoorJablonec Nad Nisou, Czech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Czech Republic F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJan Mertl (1) (CZE)Jan Hernych (4Q) (CZE)6-4 7-5 [H2H]
SFJan Mertl (1) (CZE)Hans Podlipnik-Castillo (3) (CHI)6-4 6-2 [H2H]
SFJan Hernych (4Q) (CZE)Dusan Lojda (2) (CZE)7-5 6-1 [H2H]
QFJan Mertl (1) (CZE)Marek Michalicka (8) (CZE)7-5 6-4 [H2H]
QFHans Podlipnik-Castillo (3) (CHI)Jakub Lustyk (CZE)6-4 6-4 [H2H]
QFJan Hernych (4Q) (CZE)Norbert Gombos (6) (SVK)6-4 6-2 [H2H]
QFDusan Lojda (2) (CZE)Jan Kuncik (CZE)6-2 6-4 [H2H]
R16Jan Mertl (1) (CZE)Adrian Partl (SVK)6-1 6-2 [H2H]
R16Marek Michalicka (8) (CZE)Dominik Suc (SE) (CZE)6-3 6-0 [H2H]
R16Hans Podlipnik-Castillo (3) (CHI)Adam Pavlasek (CZE)6-4 5-7 6-2 [H2H]
R16Jakub Lustyk (CZE)Adrian Sikora (7) (SVK)6-4 6-3 [H2H]
R16Norbert Gombos (6) (SVK)Lubomir Majsajdr (CZE)6-2 6-1 [H2H]
R16Jan Hernych (4Q) (CZE)Michal Milko (Q) (SVK)6-0 7-5 [H2H]
R16Jan Kuncik (CZE)Michal Konecny (5) (CZE)6-4 6-4 [H2H]
R16Dusan Lojda (2) (CZE)Jan Satral (CZE)3-6 7-5 6-2 [H2H]
R32Jan Mertl (1) (CZE)Roman Jebavy (CZE)6-2 6-4 [H2H]
R32Adrian Partl (SVK)David Pavlik (WC) (CZE)6-3 6-1 [H2H]
R32Dominik Suc (SE) (CZE)Michal Franek (Q) (CZE)6-4 2-6 6-1 [H2H]
R32Marek Michalicka (8) (CZE)Danylo Kalenichenko (Q) (UKR)4-6 6-3 6-3 [H2H]
R32Hans Podlipnik-Castillo (3) (CHI)Filip Brtnicky (Q) (CZE)6-0 5-7 6-4 [H2H]
R32Adam Pavlasek (CZE)George Von Massow (GER)6-4 6-4 [H2H]
R32Jakub Lustyk (CZE)Sebastien Boltz (FRA)2-6 7-6(1) 6-4 [H2H]
R32Adrian Sikora (7) (SVK)Kamil Capkovic (SVK)6-0 6-2 [H2H]
R32Norbert Gombos (6) (SVK)Nikita Bronnikov (WC) (RUS)6-3 6-0 [H2H]
R32Lubomir Majsajdr (CZE)Robin Stanek (WC) (CZE)6-3 6-7(3) 6-4 [H2H]
R32Michal Milko (Q) (SVK)Andrey Yuzhnyy (LL) (RUS)6-0 6-1 [H2H]
R32Jan Hernych (4Q) (CZE)Maximilian Dinslaken (GER)4-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Michal Konecny (5) (CZE)Jakub Filipsky (Q) (CZE)7-6(0) 6-3 [H2H]
R32Jan Kuncik (CZE)Marek Jaloviec (Q) (CZE)7-6(6) 4-6 6-3 [H2H]
R32Jan Satral (CZE)Patrik Fabian (WC) (SVK)6-0 4-6 6-1 [H2H]
R32Dusan Lojda (2) (CZE)Martin Caro (Q) (SVK)6-3 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FLukas Marsoun (4) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Filip Brtnicky (CZE)
Jakub Filipsky (CZE)
6-1 6-0
SFLukas Marsoun (4) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Michal Milko (SVK)
Adrian Partl (SVK)
6-2 6-4
SFFilip Brtnicky (CZE)
Jakub Filipsky (CZE)
Jiri Kosler (CZE)
Hans Podlipnik-Castillo (CHI)
WO
QFMichal Milko (SVK)
Adrian Partl (SVK)
Roman Jebavy (1) (CZE)
Jan Satral (CZE)
6-3 6-3
QFLukas Marsoun (4) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
Robin Stanek (CZE)
WO
QFJiri Kosler (CZE)
Hans Podlipnik-Castillo (CHI)
Maximilian Dinslaken (3) (GER)
George Von Massow (GER)
7-5 7-5
QFFilip Brtnicky (CZE)
Jakub Filipsky (CZE)
Michal Konecny (2) (CZE)
Adam Pavlasek (CZE)
6-1 6-1
R16Roman Jebavy (1) (CZE)
Jan Satral (CZE)
Bye
R16Michal Milko (SVK)
Adrian Partl (SVK)
Jan Kuncik (CZE)
Lubomir Majsajdr (CZE)
4-6 6-2 [10-4]
R16Lukas Marsoun (4) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Michal Bisko (CZE)
David Pavlik (CZE)
6-2 6-2
R16Adrian Sikora (SVK)
Robin Stanek (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
David Pultr (CZE)
6-2 6-4
R16Jiri Kosler (CZE)
Hans Podlipnik-Castillo (CHI)
Patryk Janik (POL)
Mateusz Szmigiel (POL)
WO
R16Maximilian Dinslaken (3) (GER)
George Von Massow (GER)
Danylo Kalenichenko (UKR)
Andrey Yuzhnyy (RUS)
WO
R16Filip Brtnicky (CZE)
Jakub Filipsky (CZE)
Michal Mateasko (CZE)
Dominik Recek (CZE)
6-3 6-4
R16Michal Konecny (2) (CZE)
Adam Pavlasek (CZE)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jan Hernych (1) (CZE)Rafal Charkiewicz (POL)6-4 6-1 [H2H]
Q1Michal Franek (2) (CZE)Miroslav Herzan (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q1Michal Milko (3) (SVK)Ondrej Dusek (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q1Martin Caro (SVK)Sebastian Wagner (4) (GER)6-3 4-6 7-6(2) [H2H]
Q1Marek Jaloviec (CZE)Przemyslaw Filipek (POL)6-1 3-6 6-2 [H2H]
Q1Jakub Filipsky (CZE)Andrey Yuzhnyy (6) (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q1Danylo Kalenichenko (12) (UKR)Mateusz Szmigiel (7) (POL)6-4 7-5 [H2H]
Q1Filip Brtnicky (CZE)Patryk Janik (10) (POL)6-1 6-1 [H2H]
Q2Jan Hernych (1) (CZE)Jakub Gewert (POL)6-2 6-3 [H2H]
Q2Rafal Charkiewicz (POL)Maximilian Boewer-Stelter (GER)7-5 2-6 7-5 [H2H]
Q2Michal Franek (2) (CZE)Michal Bisko (CZE)7-5 6-0 [H2H]
Q2Miroslav Herzan (CZE)Maximilian Kolleritsch (GER)6-4 7-6(3) [H2H]
Q2Michal Milko (3) (SVK)Piotr Baranski (POL)6-4 6-3 [H2H]
Q2Ondrej Dusek (CZE)Andras Ketyi (HUN)6-2 6-0 [H2H]
Q2Sebastian Wagner (4) (GER)Tomas Musil (CZE)6-3 6-3 [H2H]
Q2Martin Caro (SVK)Jakub Jastrzebski (POL)6-4 7-6(3) [H2H]
Q2Marek Jaloviec (CZE)Robert Rumler (5) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q2Przemyslaw Filipek (POL)Tomas Papik (11) (CZE)6-3 3-6 6-3 [H2H]
Q2Andrey Yuzhnyy (6) (RUS)Pavel Liska (CZE)WO[H2H]
Q2Jakub Filipsky (CZE)Dominik Kellovsky (9) (CZE)6-2 4-6 6-4 [H2H]
Q2Mateusz Szmigiel (7) (POL)Karol Drzewiecki (POL)6-4 6-3 [H2H]
Q2Danylo Kalenichenko (12) (UKR)Kamil Kaleta (POL)7-5 2-6 6-4 [H2H]
Q2Filip Brtnicky (CZE)Philipp Dittmer (8) (GER)6-0 6-1 [H2H]
Q2Patryk Janik (10) (POL)Piotr Grynkowski (POL)1-6 6-2 7-5 [H2H]
Q3Jan Hernych (1) (CZE)Bye
Q3Jakub Gewert (POL)Ivan Karasyov (UKR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Rafal Charkiewicz (POL)Ivan Hric (SVK)7-6(3) 7-5 [H2H]
Q3Maximilian Boewer-Stelter (GER)Bye
Q3Michal Franek (2) (CZE)Bye
Q3Michal Bisko (CZE)Roman Laga (GER)6-4 6-4 [H2H]
Q3Miroslav Herzan (CZE)Krystof Janosik (WC) (CZE)6-4 3-6 6-2 [H2H]
Q3Maximilian Kolleritsch (GER)Bye
Q3Michal Milko (3) (SVK)Bye
Q3Piotr Baranski (POL)Peter Mick (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Ondrej Dusek (CZE)Alexander Braun (GER)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Andras Ketyi (HUN)Bye
Q3Sebastian Wagner (4) (GER)Bye
Q3Tomas Musil (CZE)Marcin Chlebowski (POL)6-4 6-3 [H2H]
Q3Martin Caro (SVK)Vitaliy Sachko (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Jakub Jastrzebski (POL)Bye
Q3Robert Rumler (5) (CZE)Bye
Q3Marek Jaloviec (CZE)Narek Nikogosyan (RUS)6-3 7-6(5) [H2H]
Q3Przemyslaw Filipek (POL)David Novotny (GER)1-6 6-2 7-5 [H2H]
Q3Tomas Papik (11) (CZE)Bye
Q3Andrey Yuzhnyy (6) (RUS)Bye
Q3Pavel Liska (CZE)Louis Donczyk (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Jakub Filipsky (CZE)Florian Kappe (GER)6-1 6-0 [H2H]
Q3Dominik Kellovsky (9) (CZE)Bye
Q3Mateusz Szmigiel (7) (POL)Bye
Q3Karol Drzewiecki (POL)Jan Simon (SVK)2-6 6-3 7-5 [H2H]
Q3Kamil Kaleta (POL)Zdenek Derkas (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q3Danylo Kalenichenko (12) (UKR)Bye
Q3Philipp Dittmer (8) (GER)Bye
Q3Filip Brtnicky (CZE)Frantisek Polanka (CZE)2-6 6-3 6-1 [H2H]
Q3Piotr Grynkowski (POL)Karol Dus (POL)6-2 6-4 [H2H]
Q3Patryk Janik (10) (POL)Bye


What's your opinion on the ATP Czech Republic F3 Futures draw (Men's) 2013?
Who will win Czech Republic F3 Futures?