ATP Czech Rep. F3 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Czech Rep. F3 Futures Discussion!


Share This...


Czech Rep. F3 Futures Event Details:

2006-05-29Clay
OutdoorKarlovy Vary, Czech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Czech Rep. F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLadislav Chramosta (5) (CZE)Theodor Devoty (CZE)4-6 6-1 7-5 [H2H]
SFTheodor Devoty (CZE)Pavol Cervenak (SVK)6-3 1-6 6-1 [H2H]
SFLadislav Chramosta (5) (CZE)Jan Minar (2) (CZE)4-6 7-6(2) 6-3 [H2H]
QFPavol Cervenak (SVK)Kornel Bardoczky (1) (HUN)3-6 7-6(9) 6-2 [H2H]
QFTheodor Devoty (CZE)Kamil Capkovic (6) (SVK)6-1 6-4 [H2H]
QFLadislav Chramosta (5) (CZE)Carl-Henrik Hansen (SWE)6-1 6-1 [H2H]
QFJan Minar (2) (CZE)Oskar Pallin (SWE)6-2 6-7(9) 7-6(4) [H2H]
R16Kornel Bardoczky (1) (HUN)Filip Polasek (SVK)7-6(4) 6-2 [H2H]
R16Pavol Cervenak (SVK)Jan Stancik (SVK)6-1 6-1 [H2H]
R16Theodor Devoty (CZE)Peter Gojowczyk (Q) (GER)6-2 6-0 [H2H]
R16Kamil Capkovic (6) (SVK)Johan Brunstrom (SWE)6-2 6-4 [H2H]
R16Ladislav Chramosta (5) (CZE)Daniel Lustig (CZE)6-1 6-0 [H2H]
R16Carl-Henrik Hansen (SWE)Jakub Hasek (4) (CZE)4-6 7-5 6-4 [H2H]
R16Oskar Pallin (SWE)Lado Chikhladze (8) (GEO)6-3 7-6(3) [H2H]
R16Jan Minar (2) (CZE)Marek Semjan (Q) (SVK)6-3 7-5 [H2H]
R32Kornel Bardoczky (1) (HUN)Jan Marek (Q) (CZE)6-1 6-3 [H2H]
R32Filip Polasek (SVK)Laurens Beke (Q) (NED)6-2 6-1 [H2H]
R32Pavol Cervenak (SVK)Roman Kutac (CZE)7-6(3) 3-6 7-5 [H2H]
R32Jan Stancik (SVK)David Novak (7) (CZE)1-0 Retired[H2H]
R32Theodor Devoty (CZE)Carlos Poch-Gradin (3) (ESP)4-6 7-6(3) 6-1 [H2H]
R32Peter Gojowczyk (Q) (GER)Jiri Podhajsky (WC) (CZE)6-1 6-3 [H2H]
R32Johan Brunstrom (SWE)Karel Vesecky (Q) (CZE)6-0 6-1 [H2H]
R32Kamil Capkovic (6) (SVK)Sergio Ramirez (COL)6-0 6-1 [H2H]
R32Ladislav Chramosta (5) (CZE)Martin Vacek (PR) (CZE)6-3 6-2 [H2H]
R32Daniel Lustig (CZE)Jakub Lustyk (WC) (CZE)6-1 6-2 [H2H]
R32Carl-Henrik Hansen (SWE)Jiri Novy (WC) (CZE)6-3 6-1 [H2H]
R32Jakub Hasek (4) (CZE)Jan Subota (Q) (CZE)6-2 6-4 [H2H]
R32Lado Chikhladze (8) (GEO)Michal Konecny (Q) (CZE)7-6(4) 7-6(1) [H2H]
R32Oskar Pallin (SWE)Filip Zeman (Q) (CZE)7-5 6-2 [H2H]
R32Marek Semjan (Q) (SVK)Michal Kozerovsky (WC) (CZE)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R32Jan Minar (2) (CZE)Rick Schalkers (NED)6-2 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FDaniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Kamil Capkovic (SVK)
Pavol Cervenak (SVK)
6-3 1-6 6-1
SFDaniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Laurens Beke (NED)
Peter Gojowczyk (GER)
6-4 6-1
SFKamil Capkovic (SVK)
Pavol Cervenak (SVK)
Carlos Poch-Gradin (3) (ESP)
Sergio Ramirez (COL)
7-5 7-6(3)
QFDaniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Jan Marek (CZE)
Filip Zeman (CZE)
6-1 6-3
QFLaurens Beke (NED)
Peter Gojowczyk (GER)
Ladislav Chramosta (4) (CZE)
Martin Vacek (CZE)
6-2 6-3
QFCarlos Poch-Gradin (3) (ESP)
Sergio Ramirez (COL)
Karel Luhan (CZE)
Jiri Novy (CZE)
6-3 6-2
QFKamil Capkovic (SVK)
Pavol Cervenak (SVK)
Johan Brunstrom (2) (SWE)
Carl-Henrik Hansen (SWE)
7-5 4-6 6-2
R16Daniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Bye
R16Jan Marek (CZE)
Filip Zeman (CZE)
Roman Kutac (CZE)
Jan Subota (CZE)
6-2 6-3
R16Ladislav Chramosta (4) (CZE)
Martin Vacek (CZE)
Bye
R16Laurens Beke (NED)
Peter Gojowczyk (GER)
Jiri Podhajsky (CZE)
Tomas Psohlavec (CZE)
WO
R16Karel Luhan (CZE)
Jiri Novy (CZE)
Michal Kozerovsky (CZE)
Miroslav Stengl (CZE)
6-3 6-3
R16Carlos Poch-Gradin (3) (ESP)
Sergio Ramirez (COL)
Bye
R16Kamil Capkovic (SVK)
Pavol Cervenak (SVK)
Marek Kolar (CZE)
Pavel Petricko (CZE)
6-1 2-6 6-1
R16Johan Brunstrom (2) (SWE)
Carl-Henrik Hansen (SWE)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marek Semjan (1) (SVK)Antonin Adamcik (CZE)6-0 6-2 [H2H]
Q1Jan Subota (2) (CZE)Jiri Kosler (CZE)6-3 6-4 [H2H]
Q1Jan Marek (3) (CZE)Roberto Rodriguez-Alonso (ESP)6-0 6-2 [H2H]
Q1Peter Gojowczyk (4) (GER)Dominic Stoeckler (11) (SUI)6-4 6-4 [H2H]
Q1Karel Vesecky (CZE)Miloslav Navratil (5) (CZE)6-3 6-3 [H2H]
Q1Michal Konecny (6) (CZE)Dmitry Sventitsky (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q1Filip Zeman (13) (CZE)Roman Bicek (8) (CZE)6-1 6-3 [H2H]
Q1Laurens Beke (7) (NED)Miroslav Stengl (CZE)WO[H2H]
Q2Marek Semjan (1) (SVK)Konstantin Kremeshkov (RUS)7-5 6-7(4) 7-5 [H2H]
Q2Antonin Adamcik (CZE)Radek Simon (CZE)6-1 6-4 [H2H]
Q2Jan Subota (2) (CZE)Vladimir Bieganski (CZE)2-6 6-4 6-2 [H2H]
Q2Jiri Kosler (CZE)Balazs Farkas (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q2Jan Marek (3) (CZE)Daniel Stoehr (GER)6-1 6-0 [H2H]
Q2Roberto Rodriguez-Alonso (ESP)Josef Benes (CZE)6-1 6-2 [H2H]
Q2Peter Gojowczyk (4) (GER)Zdenek Dano (CZE)6-0 6-1 [H2H]
Q2Dominic Stoeckler (11) (SUI)Martin Poboril (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q2Miloslav Navratil (5) (CZE)Jiri Stastny (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Q2Karel Vesecky (CZE)Pavel Cerny (9) (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q2Michal Konecny (6) (CZE)Dhruv Gupta (IND)6-0 6-3 [H2H]
Q2Dmitry Sventitsky (RUS)Josef Hrabal (10) (CZE)6-4 7-6(6) [H2H]
Q2Roman Bicek (8) (CZE)Janis Mellups (LAT)6-4 6-2 [H2H]
Q2Filip Zeman (13) (CZE)Emanuel Rehola (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Q2Laurens Beke (7) (NED)Martin Kamenik (CZE)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q2Miroslav Stengl (CZE)Yoann Villar (12) (BEL)4-6 6-4 7-5 [H2H]
Q3Marek Semjan (1) (SVK)Bye
Q3Konstantin Kremeshkov (RUS)Tom Dennhardt (GER)6-1 5-7 6-3 [H2H]
Q3Radek Simon (CZE)Bye
Q3Antonin Adamcik (CZE)Bye
Q3Jan Subota (2) (CZE)Bye
Q3Vladimir Bieganski (CZE)Michal Pazicky (SVK)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Jiri Kosler (CZE)Bye
Q3Balazs Farkas (SVK)Bye
Q3Jan Marek (3) (CZE)Bye
Q3Daniel Stoehr (GER)Tomas Psohlavec (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q3Josef Benes (CZE)Bye
Q3Roberto Rodriguez-Alonso (ESP)Bye
Q3Peter Gojowczyk (4) (GER)Bye
Q3Zdenek Dano (CZE)Jan Kubes (CZE)6-4 7-5 [H2H]
Q3Martin Poboril (CZE)Bye
Q3Dominic Stoeckler (11) (SUI)Bye
Q3Miloslav Navratil (5) (CZE)Bye
Q3Jiri Stastny (CZE)Bye
Q3Karel Vesecky (CZE)Bye
Q3Pavel Cerny (9) (CZE)Bye
Q3Michal Konecny (6) (CZE)Bye
Q3Dhruv Gupta (IND)Bye
Q3Dmitry Sventitsky (RUS)Bye
Q3Josef Hrabal (10) (CZE)Bye
Q3Roman Bicek (8) (CZE)Bye
Q3Janis Mellups (LAT)Bye
Q3Emanuel Rehola (CZE)Bye
Q3Filip Zeman (13) (CZE)Bye
Q3Laurens Beke (7) (NED)Bye
Q3Martin Kamenik (CZE)Bye
Q3Miroslav Stengl (CZE)Bye
Q3Yoann Villar (12) (BEL)Bye


What's your opinion on the ATP Czech Rep. F3 Futures draw (Men's) 2006?
Who will win Czech Rep. F3 Futures?