ATP Czech Rep. F3 Futures Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Czech Rep. F3 Futures Discussion!


Share This...


Czech Rep. F3 Futures Event Details:

2004-06-07Clay
OutdoorJablonec Nad Nisou, Czech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Czech Rep. F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLukas Dlouhy (3SE) (CZE)Pavel Snobel (1) (CZE)6-7(3) 7-5 6-2 [H2H]
SFPavel Snobel (1) (CZE)Karel Triska (Q) (CZE)6-4 7-5 [H2H]
SFLukas Dlouhy (3SE) (CZE)Tomas Jecminek (CZE)6-3 1-6 6-4 [H2H]
QFPavel Snobel (1) (CZE)Daniel Lustig (CZE)6-4 3-6 6-0 [H2H]
QFKarel Triska (Q) (CZE)Jan Hajek (CZE)3-1 Retired[H2H]
QFLukas Dlouhy (3SE) (CZE)Ota Fukarek (7WC) (CZE)6-7(2) 6-3 6-1 [H2H]
QFTomas Jecminek (CZE)Martin Vacek (CZE)6-4 6-3 [H2H]
R16Pavel Snobel (1) (CZE)Lukas Marsoun (WC) (CZE)6-2 6-3 [H2H]
R16Daniel Lustig (CZE)Jan Mertl (8) (CZE)6-3 6-3 [H2H]
R16Jan Hajek (CZE)Jan Masik (4) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R16Karel Triska (Q) (CZE)Kamil Blaha (LL) (CZE)7-5 Retired[H2H]
R16Ota Fukarek (7WC) (CZE)Kamil Capkovic (SVK)6-4 6-3 [H2H]
R16Lukas Dlouhy (3SE) (CZE)David Miketa (Q) (CZE)6-2 6-4 [H2H]
R16Martin Vacek (CZE)Matej Bocko (Q) (SVK)6-2 7-6(5) [H2H]
R16Tomas Jecminek (CZE)Dominic Stoeckler (Q) (SUI)6-2 7-6(1) [H2H]
R32Pavel Snobel (1) (CZE)Petr Olsak (Q) (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R32Lukas Marsoun (WC) (CZE)Michal Mateasko (LL) (CZE)6-1 6-4 [H2H]
R32Daniel Lustig (CZE)Peter Capkovic (SVK)7-6(2) 6-0 [H2H]
R32Jan Mertl (8) (CZE)Roman Kutac (WC) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R32Jan Masik (4) (CZE)Lukas Rosol (Q) (CZE)4-6 6-2 6-1 [H2H]
R32Jan Hajek (CZE)Roman Bicek (LL) (CZE)7-5 6-2 [H2H]
R32Karel Triska (Q) (CZE)Tobias Koeck (AUT)7-5 7-6(4) [H2H]
R32Kamil Blaha (LL) (CZE)Ladislav Chramosta (6) (CZE)6-3 3-2 Retired[H2H]
R32Ota Fukarek (7WC) (CZE)Xavier Audouy (FRA)6-2 6-3 [H2H]
R32Kamil Capkovic (SVK)Jiri Vencl (CZE)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R32David Miketa (Q) (CZE)Lukas Lacko (WC) (SVK)6-2 5-7 6-3 [H2H]
R32Lukas Dlouhy (3SE) (CZE)Marek Velicka (Q) (CZE)6-2 6-4 [H2H]
R32Martin Vacek (CZE)Igor Zelenay (5) (SVK)6-3 6-4 [H2H]
R32Matej Bocko (Q) (SVK)Martin Schulhauser (Q) (CZE)4-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Tomas Jecminek (CZE)David Novak (CZE)1-6 7-6(6) 6-1 [H2H]
R32Dominic Stoeckler (Q) (SUI)Zbynek Mlynarik (2) (AUT)6-3 6-4 [H2H]
Men's Doubles
FDaniel Lustig (4) (CZE)
Jan Mertl (CZE)
Petr Kovacka (CZE)
Jiri Vrbka (CZE)
6-4 6-2
SFDaniel Lustig (4) (CZE)
Jan Mertl (CZE)
Ota Fukarek (CZE)
Dusan Hajatko (CZE)
6-7(5) 7-6(6) 6-4
SFPetr Kovacka (CZE)
Jiri Vrbka (CZE)
Lukas Dlouhy (2) (CZE)
David Miketa (CZE)
3-2 Retired
QFOta Fukarek (CZE)
Dusan Hajatko (CZE)
Tomas Jecminek (CZE)
David Novak (CZE)
6-2 3-6 6-4
QFDaniel Lustig (4) (CZE)
Jan Mertl (CZE)
Kamil Capkovic (SVK)
Lukas Lacko (SVK)
1-0 Retired
QFPetr Kovacka (CZE)
Jiri Vrbka (CZE)
Lukas Marsoun (WC) (CZE)
Petr Vojtisek (CZE)
4-6 6-3 6-3
QFLukas Dlouhy (2) (CZE)
David Miketa (CZE)
Jan Hajek (CZE)
Jan Masik (CZE)
0-1 Retired
R16Tomas Jecminek (CZE)
David Novak (CZE)
Ladislav Chramosta (1) (CZE)
Igor Zelenay (SVK)
6-4 1-6 7-5
R16Ota Fukarek (CZE)
Dusan Hajatko (CZE)
Roman Kutac (CZE)
Karel Triska (CZE)
6-3 7-5
R16Daniel Lustig (4) (CZE)
Jan Mertl (CZE)
Petr Olsak (CZE)
Martin Schulhauser (CZE)
6-3 6-2
R16Kamil Capkovic (SVK)
Lukas Lacko (SVK)
Tomas Huza (WC) (CZE)
Lubomir Majsajdr (CZE)
6-2 6-4
R16Petr Kovacka (CZE)
Jiri Vrbka (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
Marek Velicka (CZE)
6-3 6-1
R16Lukas Marsoun (WC) (CZE)
Petr Vojtisek (CZE)
Xavier Audouy (3) (FRA)
Jiri Vencl (CZE)
4-1 Retired
R16Jan Hajek (CZE)
Jan Masik (CZE)
Roman Bicek (WC) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
6-3 6-2
R16Lukas Dlouhy (2) (CZE)
David Miketa (CZE)
Roman Michalik (CZE)
Pavel Snobel (CZE)
6-4 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Karel Triska (1) (CZE)Filip Zeman (WC) (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q1Martin Schulhauser (2) (CZE)Philip Horyna (SUI)6-3 6-2 [H2H]
Q1Matej Bocko (3) (SVK)Antonio Marquez-Contreras (ESP)6-4 6-2 [H2H]
Q1David Miketa (4) (CZE)Michal Mateasko (WC) (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q1Marek Velicka (CZE)Kamil Blaha (5) (CZE)7-6(3) 3-6 7-6(4) [H2H]
Q1Petr Olsak (6) (CZE)Tobias Scheil (WC) (GER)7-6(1) 3-6 7-5 [H2H]
Q1Dominic Stoeckler (7) (SUI)Roman Bicek (10) (CZE)6-3 7-6(4) [H2H]
Q1Lukas Rosol (9) (CZE)Tom Dennhardt (GER)6-3 4-6 7-5 [H2H]
Q2Karel Triska (1) (CZE)Josef Hrabal (CZE)6-1 7-5 [H2H]
Q2Filip Zeman (WC) (CZE)Michal Kozerovsky (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q2Martin Schulhauser (2) (CZE)Roman Jebavy (WC) (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q2Philip Horyna (SUI)Tom Sampson (GBR)7-5 6-3 [H2H]
Q2Matej Bocko (3) (SVK)Stepan Kohout (CZE)6-1 6-3 [H2H]
Q2Antonio Marquez-Contreras (ESP)Tomas Huza (WC) (CZE)7-5 3-6 7-6(3) [H2H]
Q2David Miketa (4) (CZE)Lubomir Majsajdr (WC) (CZE)6-1 6-3 [H2H]
Q2Michal Mateasko (WC) (CZE)Pavel Vaculik (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q2Kamil Blaha (5) (CZE)Jindrich Chaloupka (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q2Marek Velicka (CZE)Pavel Cerny (WC) (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Q2Petr Olsak (6) (CZE)Tomas Walczak (POL)6-4 7-5 [H2H]
Q2Tobias Scheil (WC) (GER)Petr Novotny (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Q2Dominic Stoeckler (7) (SUI)Tigran Simoian (WC) (ARM)6-3 6-1 [H2H]
Q2Roman Bicek (10) (CZE)Ondrej Chvapil (CZE)3-6 7-5 6-4 [H2H]
Q2Tom Dennhardt (GER)Filip Polasek (8) (SVK)6-4 6-2 [H2H]
Q2Lukas Rosol (9) (CZE)Tom Paino (AUS)6-3 7-6(5) [H2H]


What's your opinion on the ATP Czech Rep. F3 Futures draw (Men's) 2004?
Who will win Czech Rep. F3 Futures?