ATP Czech Rep. F3 Futures Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Czech Rep. F3 Futures Discussion!


Share This...


Czech Rep. F3 Futures Event Details:

2003-06-09Clay
OutdoorJablonec Nad Nisou, Czech Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Czech Rep. F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FTomas Cakl (CZE)Mario Munoz-Bejarano (Q) (ESP)6-3 6-2 [H2H]
SFTomas Cakl (CZE)Petr Kralert (1) (CZE)6-2 4-6 6-3 [H2H]
SFMario Munoz-Bejarano (Q) (ESP)Edouard Roger-Vasselin (5) (FRA)6-1 6-1 [H2H]
QFPetr Kralert (1) (CZE)Daniel Lesske (7) (GER)6-1 6-0 [H2H]
QFTomas Cakl (CZE)Viktor Bruthans (SVK)6-4 2-6 6-3 [H2H]
QFEdouard Roger-Vasselin (5) (FRA)Matias O'neille (ARG)6-3 6-1 [H2H]
QFMario Munoz-Bejarano (Q) (ESP)Mikhail Filima (Q) (UKR)6-0 6-3 [H2H]
R16Petr Kralert (1) (CZE)Radoslav Nijaki (POL)6-3 6-4 [H2H]
R16Daniel Lesske (7) (GER)Roman Kutac (WC) (CZE)3-6 6-3 6-1 [H2H]
R16Viktor Bruthans (SVK)Torsten Popp (Q) (GER)6-1 6-4 [H2H]
R16Tomas Cakl (CZE)Jan Minar (6) (CZE)6-3 7-5 [H2H]
R16Edouard Roger-Vasselin (5) (FRA)Filip Urban (Q) (POL)6-3 6-0 [H2H]
R16Matias O'neille (ARG)Jan Mertl (Q) (CZE)5-7 6-3 6-3 [H2H]
R16Mario Munoz-Bejarano (Q) (ESP)Martin Schulhauser (Q) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R16Mikhail Filima (Q) (UKR)Radim Zitko (2) (CZE)6-2 6-1 [H2H]
R32Petr Kralert (1) (CZE)Daniel Lustig (WC) (CZE)6-0 6-0 [H2H]
R32Radoslav Nijaki (POL)Patricio Arquez (ARG)6-1 6-3 [H2H]
R32Roman Kutac (WC) (CZE)Marcin Golab (POL)6-4 Retired[H2H]
R32Daniel Lesske (7) (GER)Tomas Jecminek (CZE)6-4 5-7 7-6(4) [H2H]
R32Torsten Popp (Q) (GER)Lukas Dlouhy (4) (CZE)6-3 7-5 [H2H]
R32Viktor Bruthans (SVK)Peter Capkovic (SVK)1-6 6-1 6-4 [H2H]
R32Tomas Cakl (CZE)Jaroslav Pospisil (CZE)6-2 6-4 [H2H]
R32Jan Minar (6) (CZE)Christian Grunes (GER)6-4 6-3 [H2H]
R32Edouard Roger-Vasselin (5) (FRA)Tomas Janci (Q) (SVK)6-2 6-2 [H2H]
R32Filip Urban (Q) (POL)Lukas Rosol (WC) (CZE)6-1 6-4 [H2H]
R32Jan Mertl (Q) (CZE)Ivan Beros (PR) (CRO)6-3 3-6 7-5 [H2H]
R32Matias O'neille (ARG)David Miketa (3) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R32Mario Munoz-Bejarano (Q) (ESP)Ladislav Chramosta (8) (CZE)2-6 6-3 6-2 [H2H]
R32Martin Schulhauser (Q) (CZE)Heinrich Heyl (Q) (RSA)6-2 7-6(5) [H2H]
R32Mikhail Filima (Q) (UKR)Diego Junqueira (ARG)7-5 6-1 [H2H]
R32Radim Zitko (2) (CZE)Josef Nesticky (WC) (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Men's Doubles
FLukas Dlouhy (1) (CZE)
David Miketa (CZE)
Ladislav Chramosta (CZE)
Daniel Lustig (CZE)
4-6 6-1 6-4
SFLukas Dlouhy (1) (CZE)
David Miketa (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
6-0 6-1
SFLadislav Chramosta (CZE)
Daniel Lustig (CZE)
Dusan Hajatko (CZE)
Sergey Vassine (BLR)
6-2 6-2
QFLukas Dlouhy (1) (CZE)
David Miketa (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Jiri Vrbka (CZE)
6-4 6-4
QFJaroslav Pospisil (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
Tomas Hrdy (WC) (CZE)
Lukas Vojtechovsky (CZE)
6-1 6-4
QFLadislav Chramosta (CZE)
Daniel Lustig (CZE)
Jakub Huza (WC) (CZE)
Ondrej Mojs (CZE)
6-1 6-3
QFDusan Hajatko (CZE)
Sergey Vassine (BLR)
Lukaz Pelowski (POL)
Filip Urban (POL)
6-4 2-6 7-6(12)
R16Lukas Dlouhy (1) (CZE)
David Miketa (CZE)
Tomas Cakl (CZE)
Radim Zitko (CZE)
4-6 6-4 6-4
R16Josef Nesticky (CZE)
Jiri Vrbka (CZE)
Roman Kutac (CZE)
Radovan Svetlik (CZE)
3-6 6-4 6-2
R16Jaroslav Pospisil (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
Petr Kralert (3) (CZE)
Jan Mertl (CZE)
6-3 6-1
R16Tomas Hrdy (WC) (CZE)
Lukas Vojtechovsky (CZE)
Lukas Gernat (CZE)
Petr Zimovcak (CZE)
2-6 6-4 6-1
R16Jakub Huza (WC) (CZE)
Ondrej Mojs (CZE)
Ivan Beros (CRO)
Heinrich Heyl (RSA)
WO
R16Ladislav Chramosta (CZE)
Daniel Lustig (CZE)
Patricio Arquez (4) (ARG)
Matias O'neille (ARG)
6-7(5) 7-5 6-4
R16Dusan Hajatko (CZE)
Sergey Vassine (BLR)
Marek Dvorak (CZE)
Karel Jilek (CZE)
6-1 6-1
R16Lukaz Pelowski (POL)
Filip Urban (POL)
Diego Junqueira (2) (ARG)
Edouard Roger-Vasselin (FRA)
6-4 6-7(5) 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jan Mertl (1) (CZE)Christian Haupt (GER)6-0 6-2 [H2H]
Q1Mikhail Filima (UKR)Tomasz Bednarek (9) (POL)6-2 6-1 [H2H]
Q1Tomas Janci (3) (SVK)Sergey Vassine (BLR)6-3 6-4 [H2H]
Q1Torsten Popp (4) (GER)Matej Bocko (13) (SVK)6-3 6-1 [H2H]
Q1Heinrich Heyl (10) (RSA)Marek Hubaty (SVK)6-1 7-6(5) [H2H]
Q1Mario Munoz-Bejarano (11) (ESP)Pavel Riha (6) (CZE)6-3 6-1 [H2H]
Q1Martin Schulhauser (CZE)Marian Podeprel (15) (CZE)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q1Filip Urban (POL)Ondrej Chvapil (8) (CZE)6-2 6-1 [H2H]
Q2Jan Mertl (1) (CZE)Jan Riha (CZE)6-2 6-1 [H2H]
Q2Christian Haupt (GER)Jiri Vrbka (12) (CZE)6-0 6-3 [H2H]
Q2Mikhail Filima (UKR)Rainer Eitzinger (2) (AUT)6-3 3-6 6-4 [H2H]
Q2Tomasz Bednarek (9) (POL)Dominic Stoeckler (SUI)6-2 1-6 6-3 [H2H]
Q2Tomas Janci (3) (SVK)Petr Kovacka (CZE)6-2 1-6 7-5 [H2H]
Q2Sergey Vassine (BLR)Evgeny Samoylov (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q2Torsten Popp (4) (GER)Jiri Prokop (CZE)6-3 1-6 6-3 [H2H]
Q2Matej Bocko (13) (SVK)Robert Reznicek (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q2Marek Hubaty (SVK)Branislav Repa (5) (SVK)WO[H2H]
Q2Heinrich Heyl (10) (RSA)Jaroslav Kormych (RUS)6-4 6-4 [H2H]
Q2Pavel Riha (6) (CZE)Maciej Borowiak (POL)7-5 5-7 6-2 [H2H]
Q2Mario Munoz-Bejarano (11) (ESP)Karel Triska (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q2Martin Schulhauser (CZE)Dawid Olejniczak (7) (POL)3-6 6-2 6-4 [H2H]
Q2Marian Podeprel (15) (CZE)Florian Nufer (GER)6-4 1-0 Retired[H2H]
Q2Ondrej Chvapil (8) (CZE)Lukas Marsoun (CZE)0-6 6-1 6-1 [H2H]
Q2Filip Urban (POL)Bojan Szumanski (16) (POL)7-6(4) 6-1 [H2H]
Q3Jan Mertl (1) (CZE)Bye
Q3Jan Riha (CZE)Jiri Kosler (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q3Christian Haupt (GER)Lukaz Pelowski (POL)3-6 7-6(3) 7-5 [H2H]
Q3Jiri Vrbka (12) (CZE)Roman Michalik (CZE)7-6(5) 6-1 [H2H]
Q3Rainer Eitzinger (2) (AUT)Bye
Q3Mikhail Filima (UKR)Martin Svec (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Q3Dominic Stoeckler (SUI)Petr Zimovcak (CZE)6-4 6-0 [H2H]
Q3Tomasz Bednarek (9) (POL)Bye
Q3Tomas Janci (3) (SVK)Bye
Q3Petr Kovacka (CZE)Jan Hejtmanek (CZE)3-6 6-1 6-1 [H2H]
Q3Evgeny Samoylov (RUS)Fakhraddin Shirinov (AZE)6-2 6-1 [H2H]
Q3Sergey Vassine (BLR)Vahen Akapian (14) (BLR)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Torsten Popp (4) (GER)Bye
Q3Jiri Prokop (CZE)Jiri Martinek (CZE)6-2 6-1 [H2H]
Q3Robert Reznicek (CZE)Michal Wojtyczka (POL)6-1 6-2 [H2H]
Q3Matej Bocko (13) (SVK)Jedrzej Zarski (POL)6-2 6-4 [H2H]
Q3Branislav Repa (5) (SVK)Bye
Q3Marek Hubaty (SVK)Farid Shirinov (AZE)6-2 6-0 [H2H]
Q3Jaroslav Kormych (RUS)Jaroslav Trojan (CZE)3-6 6-2 6-0 [H2H]
Q3Heinrich Heyl (10) (RSA)Bye
Q3Pavel Riha (6) (CZE)Bye
Q3Maciej Borowiak (POL)Lukas Gernat (CZE)6-1 6-2 [H2H]
Q3Karel Triska (CZE)Jan Cingel (SVK)4-6 6-0 6-3 [H2H]
Q3Mario Munoz-Bejarano (11) (ESP)Chris Lamb (AUS)6-0 6-0 [H2H]
Q3Dawid Olejniczak (7) (POL)Bye
Q3Martin Schulhauser (CZE)Petr Savrda (CZE)7-5 6-2 [H2H]
Q3Florian Nufer (GER)Roman Bicek (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q3Marian Podeprel (15) (CZE)Daniel Macko (CZE)6-2 6-0 [H2H]
Q3Ondrej Chvapil (8) (CZE)Bye
Q3Lukas Marsoun (CZE)Jiri Linha (CZE)6-2 6-1 [H2H]
Q3Filip Urban (POL)Kacper Owsian (POL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Bojan Szumanski (16) (POL)Lukasz Sen (POL)6-1 6-2 [H2H]


What's your opinion on the ATP Czech Rep. F3 Futures draw (Men's) 2003?
Who will win Czech Rep. F3 Futures?