ATP Bulgaria Masters Draw (Men's) - 1999

Click Here To Join The Bulgaria Masters Discussion!


Share This...


Bulgaria Masters Event Details:

1999-04-24Clay
OutdoorSofia, Bulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Bulgaria Masters draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FStefano Galvani (5) (ITA)Alessio Di Mauro (2) (ITA)6-3 6-1 [H2H]
FStefano Galvani (5) (ITA)Roman Smotlak (3) (SVK)6-2 7-6 [H2H]
FAlessio Di Mauro (4) (ITA)Andy Fahlke (6) (GER)2-6 6-4 6-2 [H2H]
FBjorn Rehnquist (8) (SWE)Stefano Galvani (1) (ITA)6-1 7-6 [H2H]
SFStefano Galvani (5) (ITA)Mark Markov (7) (BUL)6-3 6-4 [H2H]
SFAlessio Di Mauro (2) (ITA)Roman Smotlak (3) (SVK)6-3 6-3 [H2H]
SFStefano Galvani (5) (ITA)Teodor-Dacian Craciun (8) (ROU)6-3 6-3 [H2H]
SFRoman Smotlak (3) (SVK)Alessio Di Mauro (2) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
SFAlessio Di Mauro (4) (ITA)Matteo Colla (ITA)6-3 6-2 [H2H]
SFAndy Fahlke (6) (GER)Artemon Apostu-Efremov (ROU)6-4 1-6 7-5 [H2H]
SFStefano Galvani (1) (ITA)Andy Fahlke (6) (GER)6-4 7-5 [H2H]
SFBjorn Rehnquist (8) (SWE)Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)6-1 1-6 6-1 [H2H]
QFMark Markov (7) (BUL)Andy Fahlke (1) (GER)6-4 7-5 [H2H]
QFStefano Galvani (5) (ITA)Bjorn Rehnquist (PR) (SWE)7-5 6-4 [H2H]
QFRoman Smotlak (3) (SVK)Per Thornadsson (6) (SWE)4-6 6-2 6-3 [H2H]
QFAlessio Di Mauro (2) (ITA)Teodor-Dacian Craciun (8) (ROU)7-5 6-1 [H2H]
QFTeodor-Dacian Craciun (8) (ROU)Andy Fahlke (1) (GER)6-4 5-7 6-4 [H2H]
QFStefano Galvani (5) (ITA)Matteo Colla (4) (ITA)7-5 6-4 [H2H]
QFRoman Smotlak (3) (SVK)Per Thornadsson (6) (SWE)2-6 7-5 6-3 [H2H]
QFAlessio Di Mauro (2) (ITA)Mark Markov (7) (BUL)6-3 7-5 [H2H]
QFMatteo Colla (ITA)Mark Markov (7) (BUL)5-7 7-5 6-3 [H2H]
QFAlessio Di Mauro (4) (ITA)Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)6-2 6-2 [H2H]
QFAndy Fahlke (6) (GER)Jovan Savic (YUG)7-5 6-1 [H2H]
QFArtemon Apostu-Efremov (ROU)Roman Smotlak (2) (SVK)3-6 6-4 6-4 [H2H]
QFStefano Galvani (1) (ITA)Pablo Garcia-Gaitan (ESP)6-3 7-5 [H2H]
QFAndy Fahlke (6) (GER)Marco Danelli (ITA)6-2 6-0 [H2H]
QFTeodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Roman Smotlak (3) (SVK)6-1 6-4 [H2H]
QFBjorn Rehnquist (8) (SWE)Adam Skrzypczak (POL)2-6 6-3 7-5 [H2H]
R16Andy Fahlke (1) (GER)Josef Nesticky (CZE)6-1 7-5 [H2H]
R16Mark Markov (7) (BUL)Jovan Savic (Q) (YUG)2-6 6-2 6-2 [H2H]
R16Bjorn Rehnquist (PR) (SWE)Matteo Colla (4) (ITA)6-0 3-6 7-6 [H2H]
R16Stefano Galvani (5) (ITA)Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)6-2 6-3 [H2H]
R16Per Thornadsson (6) (SWE)Radoslav Lukaev (WC) (BUL)6-4 6-1 [H2H]
R16Roman Smotlak (3) (SVK)Victor Ivanchev (BUL)6-7 6-3 6-3 [H2H]
R16Teodor-Dacian Craciun (8) (ROU)Paul Hartveg (GER)6-3 6-2 [H2H]
R16Alessio Di Mauro (2) (ITA)Razvan Iliescu (ROU)6-3 6-2 [H2H]
R16Andy Fahlke (1) (GER)Paolo Lorenzi (WC) (ITA)6-1 6-0 [H2H]
R16Teodor-Dacian Craciun (8) (ROU)Bjorn Rehnquist (SWE)6-1 6-3 [H2H]
R16Matteo Colla (4) (ITA)Adam Skrzypczak (Q) (POL)6-3 6-1 [H2H]
R16Stefano Galvani (5) (ITA)Dimo Tolev (WC) (BUL)7-5 6-2 [H2H]
R16Per Thornadsson (6) (SWE)Ivo Bratanov (BUL)6-2 6-2 [H2H]
R16Roman Smotlak (3) (SVK)Mikhail Elgin (LL) (RUS)6-1 7-6 [H2H]
R16Mark Markov (7) (BUL)Radoslav Lukaev (WC) (BUL)6-3 6-2 [H2H]
R16Alessio Di Mauro (2) (ITA)Marco Danelli (Q) (ITA)6-0 6-4 [H2H]
R16Matteo Colla (ITA)Stefano Galvani (1) (ITA)6-5 Retired[H2H]
R16Mark Markov (7) (BUL)Razvan Iliescu (ROU)6-2 6-4 [H2H]
R16Alessio Di Mauro (4) (ITA)Adam Skrzypczak (POL)6-1 6-1 [H2H]
R16Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Paul Hartveg (GER)6-2 6-3 [H2H]
R16Andy Fahlke (6) (GER)Paolo Lorenzi (ITA)6-1 6-0 [H2H]
R16Jovan Savic (YUG)Bjorn Rehnquist (3) (SWE)6-7 6-3 6-4 [H2H]
R16Artemon Apostu-Efremov (ROU)Per Thornadsson (8) (SWE)6-4 2-6 6-3 [H2H]
R16Roman Smotlak (2) (SVK)Marco Danelli (ITA)6-2 6-2 [H2H]
R16Stefano Galvani (1) (ITA)Mikhail Elgin (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R16Pablo Garcia-Gaitan (ESP)Dimo Tolev (BUL)6-2 6-2 [H2H]
R16Marco Danelli (ITA)Artemon Apostu-Efremov (Q) (ROU)7-6 6-2 [H2H]
R16Andy Fahlke (6) (GER)Paolo Lorenzi (WC) (ITA)6-4 7-5 [H2H]
R16Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Ivo Bratanov (Q) (BUL)6-3 1-6 6-2 [H2H]
R16Roman Smotlak (3) (SVK)Alexandar Kasarov (WC) (BUL)6-3 6-2 [H2H]
R16Bjorn Rehnquist (8) (SWE)Andrei Grintescu (Q) (ROU)6-2 6-0 [H2H]
R16Adam Skrzypczak (POL)Matteo Colla (ITA)6-4 7-5 [H2H]
R32Andy Fahlke (1) (GER)Adam Skrzypczak (Q) (POL)6-1 6-4 [H2H]
R32Josef Nesticky (CZE)Mikhail Elgin (Q) (RUS)7-5 6-4 [H2H]
R32Jovan Savic (Q) (YUG)Pablo Garcia-Gaitan (Q) (ESP)6-2 6-4 [H2H]
R32Mark Markov (7) (BUL)Maciej Domka (POL)7-5 6-7 6-1 [H2H]
R32Matteo Colla (4) (ITA)Denis Yakimenko (UKR)6-4 6-1 [H2H]
R32Bjorn Rehnquist (PR) (SWE)Mariusz Kur (Q) (POL)6-3 6-1 [H2H]
R32Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)Artemi Tchernenko (RUS)6-4 7-5 [H2H]
R32Stefano Galvani (5) (ITA)Dimo Tolev (WC) (BUL)6-4 6-3 [H2H]
R32Per Thornadsson (6) (SWE)Marc Herter (Q) (GER)7-6 6-1 [H2H]
R32Radoslav Lukaev (WC) (BUL)Evgueni Plougarev (LL) (MDA)6-4 6-2 [H2H]
R32Victor Ivanchev (BUL)Nemanja Ivic (YUG)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Roman Smotlak (3) (SVK)Paolo Lorenzi (WC) (ITA)5-0 Retired[H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (8) (ROU)Jon Hedman (SWE)6-1 6-4 [H2H]
R32Paul Hartveg (GER)Heiko Wunderlich (Q) (GER)6-2 6-2 [H2H]
R32Razvan Iliescu (ROU)Yordan Kanev (WC) (BUL)6-2 6-7 6-0 [H2H]
R32Alessio Di Mauro (2) (ITA)Tomas Cakl (CZE)6-3 6-1 [H2H]
R32Andy Fahlke (1) (GER)Tomas Cakl (CZE)6-0 4-6 6-0 [H2H]
R32Paolo Lorenzi (WC) (ITA)Razvan Iliescu (Q) (ROU)6-3 2-6 6-2 [H2H]
R32Bjorn Rehnquist (SWE)Mariusz Kur (Q) (POL)6-0 6-0 [H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (8) (ROU)Evgueni Plougarev (Q) (MDA)6-0 6-4 [H2H]
R32Matteo Colla (4) (ITA)Paul Hartveg (GER)6-2 7-5 [H2H]
R32Adam Skrzypczak (Q) (POL)Nemanja Ivic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
R32Dimo Tolev (WC) (BUL)Josef Nesticky (CZE)7-6 1-6 7-6 [H2H]
R32Stefano Galvani (5) (ITA)Jovan Savic (Q) (YUG)6-1 6-3 [H2H]
R32Per Thornadsson (6) (SWE)Denis Yakimenko (UKR)6-0 6-1 [H2H]
R32Ivo Bratanov (BUL)Timo Differt (WC) (GER)6-1 6-0 [H2H]
R32Mikhail Elgin (LL) (RUS)Pablo Garcia-Gaitan (Q) (ESP)7-6 6-3 [H2H]
R32Roman Smotlak (3) (SVK)Nikola Gnjatovic (YUG)6-4 6-3 [H2H]
R32Mark Markov (7) (BUL)Artemi Tchernenko (RUS)6-1 6-1 [H2H]
R32Radoslav Lukaev (WC) (BUL)Ondrej Chvapil (CZE)6-4 6-0 [H2H]
R32Marco Danelli (Q) (ITA)Vlastislav Slama (Q) (CZE)6-1 6-1 [H2H]
R32Alessio Di Mauro (2) (ITA)Maciej Domka (POL)6-2 6-1 [H2H]
R32Stefano Galvani (1) (ITA)Bye
R32Matteo Colla (ITA)Josef Nesticky (CZE)6-0 7-5 [H2H]
R32Razvan Iliescu (ROU)Pablo Garcia-Gaitan (ESP)1-6 7-6 6-1 [H2H]
R32Mark Markov (7) (BUL)Bye
R32Alessio Di Mauro (4) (ITA)Bye
R32Adam Skrzypczak (POL)Mikhail Elgin (RUS)6-2 6-0 [H2H]
R32Paul Hartveg (GER)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)6-2 7-6 [H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Bye
R32Andy Fahlke (6) (GER)Bye
R32Paolo Lorenzi (ITA)Dimo Tolev (BUL)6-4 6-2 [H2H]
R32Jovan Savic (YUG)Radoslav Lukaev (BUL)6-1 6-4 [H2H]
R32Bjorn Rehnquist (3) (SWE)Bye
R32Per Thornadsson (8) (SWE)Bye
R32Artemon Apostu-Efremov (ROU)Ivo Bratanov (BUL)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Marco Danelli (ITA)Heiko Wunderlich (GER)6-3 6-2 [H2H]
R32Roman Smotlak (2) (SVK)Bye
R32Stefano Galvani (1) (ITA)Artemi Tchernenko (Q) (RUS)6-2 6-1 [H2H]
R32Mikhail Elgin (RUS)Josef Nesticky (CZE)6-2 7-6 [H2H]
R32Dimo Tolev (BUL)Heiko Wunderlich (Q) (GER)6-4 6-4 [H2H]
R32Pablo Garcia-Gaitan (ESP)Per Thornadsson (7) (SWE)7-5 6-0 [H2H]
R32Marco Danelli (ITA)Mark Markov (4) (BUL)6-3 6-4 [H2H]
R32Artemon Apostu-Efremov (Q) (ROU)Radoslav Lukaev (BUL)7-6 6-3 [H2H]
R32Paolo Lorenzi (WC) (ITA)Delian Borisov (WC) (BUL)6-2 6-1 [H2H]
R32Andy Fahlke (6) (GER)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Jovan Savic (YUG)6-2 3-6 7-5 [H2H]
R32Ivo Bratanov (Q) (BUL)Tomas Cakl (Q) (CZE)6-0 6-2 [H2H]
R32Alexandar Kasarov (WC) (BUL)Angel Diankov (WC) (BUL)7-5 7-5 [H2H]
R32Roman Smotlak (3) (SVK)Denis Yakimenko (Q) (UKR)6-3 5-7 7-6 [H2H]
R32Bjorn Rehnquist (8) (SWE)Paul Hartveg (GER)6-3 6-4 [H2H]
R32Andrei Grintescu (Q) (ROU)Vlastislav Slama (Q) (CZE)2-6 6-0 6-2 [H2H]
R32Adam Skrzypczak (POL)Razvan Iliescu (ROU)6-0 4-6 6-4 [H2H]
R32Matteo Colla (ITA)Alessio Di Mauro (2) (ITA)3-6 6-3 7-5 [H2H]
Men's Doubles
FAndy Fahlke (2) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Maciej Domka (3) (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
6-3 7-5
FMatteo Colla (2) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Andy Fahlke (1) (GER)
Paul Hartveg (GER)
6-1 7-5
FAndy Fahlke (3) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Matteo Colla (1) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
7-5 6-1
FMatteo Colla (3) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Maciej Domka (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
6-2 7-6
SFMaciej Domka (3) (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Matteo Colla (1) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
WO
SFAndy Fahlke (2) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Marco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
7-6 6-2
SFAndy Fahlke (1) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Tomas Cakl (4) (CZE)
Ondrej Chvapil (CZE)
7-5 6-2
SFMatteo Colla (2) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Nemanja Ivic (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
7-6 6-3
SFMatteo Colla (1) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Andrei Grintescu (ROU)
7-6 6-7 6-1
SFAndy Fahlke (3) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Maciej Domka (2) (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
6-3 6-2
SFMaciej Domka (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Mikhail Elgin (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
7-6 0-6 6-3
SFMatteo Colla (3) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Nikola Gnjatovic (2) (YUG)
Nemanja Ivic (YUG)
3-6 6-4 7-6
QFMatteo Colla (1) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Mikhail Elgin (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
6-1 6-3
QFMaciej Domka (3) (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Andrei Grintescu (ROU)
6-3 6-4
QFMarco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
Ondrej Chvapil (4) (CZE)
Nemanja Ivic (YUG)
6-3 3-6 6-3
QFAndy Fahlke (2) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Radoslav Lukaev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
4-6 7-6 6-3
QFAndy Fahlke (1) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Marco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
6-1 6-4
QFTomas Cakl (4) (CZE)
Ondrej Chvapil (CZE)
Victor Ivanchev (WC) (BUL)
Mark Markov (BUL)
6-0 6-2
QFNemanja Ivic (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
Maciej Domka (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
7-6 7-6
QFMatteo Colla (2) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Radoslav Lukaev (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
WO
QFMatteo Colla (1) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Radoslav Lukaev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
6-3 6-4
QFTeodor-Dacian Craciun (ROU)
Andrei Grintescu (ROU)
Marco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
6-4 6-2
QFAndy Fahlke (3) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Razvan Iliescu (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-1 6-2
QFMaciej Domka (2) (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Ivo Bratanov (BUL)
Mark Markov (BUL)
6-1 7-6
QFMaciej Domka (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Andy Fahlke (1) (GER)
Paul Hartveg (GER)
6-3 6-4
QFMikhail Elgin (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
Jakub Kahoun (CZE)
Vlastislav Slama (CZE)
6-2 6-4
QFMatteo Colla (3) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-3 7-5
QFNikola Gnjatovic (2) (YUG)
Nemanja Ivic (YUG)
Josef Nesticky (CZE)
Roman Smotlak (SVK)
6-2 5-7 6-2
R16Andy Fahlke (1) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Alexander Karpenko (UKR)
Denis Yakimenko (UKR)
6-1 6-2
R16Marco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
Josef Nesticky (CZE)
Roman Smotlak (SVK)
7-6 3-6 6-4
R16Tomas Cakl (4) (CZE)
Ondrej Chvapil (CZE)
Jimmy Arebjer (SWE)
Peter Bjornlund (SWE)
7-5 7-5
R16Victor Ivanchev (WC) (BUL)
Mark Markov (BUL)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
Jelko Viskovich (AUS)
7-6 7-6
R16Maciej Domka (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Bjorn Rehnquist (SWE)
Per Thornadsson (SWE)
4-6 6-1 6-2
R16Nemanja Ivic (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
Andrei Grintescu (3) (ROU)
Razvan Iliescu (ROU)
7-6 3-6 6-4
R16Radoslav Lukaev (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Marc Herter (GER)
Heiko Wunderlich (GER)
6-3 6-4
R16Matteo Colla (2) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Angel Diankov (WC) (BUL)
Martin Penev (BUL)
6-2 6-0
R16Matteo Colla (1) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Bye
R16Radoslav Lukaev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Mikhail Elgin (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
6-1 4-6 6-4
R16Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Andrei Grintescu (ROU)
Nikola Gnjatovic (4) (YUG)
Nemanja Ivic (YUG)
6-3 6-4
R16Marco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
Bjorn Rehnquist (SWE)
Per Thornadsson (SWE)
4-6 6-3 6-3
R16Razvan Iliescu (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
Jakub Kahoun (CZE)
Vlastislav Slama (CZE)
6-3 6-3
R16Andy Fahlke (3) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Josef Nesticky (CZE)
Roman Smotlak (SVK)
6-2 7-5
R16Ivo Bratanov (BUL)
Mark Markov (BUL)
Tomas Cakl (CZE)
Ondrej Chvapil (CZE)
6-3 6-4
R16Maciej Domka (2) (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Bye
R16Andy Fahlke (1) (GER)
Paul Hartveg (GER)
Bjorn Rehnquist (SWE)
Per Thornadsson (SWE)
6-1 6-4
R16Maciej Domka (POL)
Adam Skrzypczak (POL)
Ivo Bratanov (BUL)
Mark Markov (BUL)
6-2 6-4
R16Mikhail Elgin (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
Andrei Grintescu (4) (ROU)
Razvan Iliescu (ROU)
6-4 6-4
R16Jakub Kahoun (CZE)
Vlastislav Slama (CZE)
Marco Danelli (ITA)
Alessio Di Mauro (ITA)
7-5 7-6
R16Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
Tomas Cakl (CZE)
Ondrej Chvapil (CZE)
7-5 6-1
R16Matteo Colla (3) (ITA)
Stefano Galvani (ITA)
Timo Differt (GER)
Heiko Wunderlich (GER)
6-1 6-4
R16Josef Nesticky (CZE)
Roman Smotlak (SVK)
Evgueni Plougarev (MDA)
Denis Yakimenko (UKR)
6-2 7-6
R16Nikola Gnjatovic (2) (YUG)
Nemanja Ivic (YUG)
Radoslav Lukaev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
6-4 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Adam Skrzypczak (POL)Zviad Tsertsvadze (GEO)6-1 6-0 [H2H]
Q1Marc Herter (GER)Artemon Apostu-Efremov (ROU)4-6 6-2 6-4 [H2H]
Q1Mikhail Elgin (3) (RUS)Andras Bori (HUN)7-5 6-3 [H2H]
Q1Jovan Savic (WC) (YUG)Evgueni Plougarev (4) (MDA)6-3 6-4 [H2H]
Q1Nicolae-Razvan Lupsescu (5) (ROU)Constantin Obretin (ROU)7-6 6-0 [H2H]
Q1Heiko Wunderlich (GER)Mitko Blagoev (WC) (AUS)6-4 6-4 [H2H]
Q1Pablo Garcia-Gaitan (7) (ESP)Vladimir Gabrichidze (URS)3-1 Retired[H2H]
Q1Mariusz Kur (POL)Viktor Koczan (HUN)6-1 7-6 [H2H]
Q1Marco Danelli (1) (ITA)Heiko Wunderlich (GER)6-2 6-1 [H2H]
Q1Jovan Savic (YUG)Jon Hedman (2) (SWE)5-7 6-1 6-0 [H2H]
Q1Razvan Iliescu (3) (ROU)Mikhail Chaduneli (GEO)7-6 6-4 [H2H]
Q1Mariusz Kur (POL)Mitko Blagoev (AUS)7-6 6-0 [H2H]
Q1Adam Skrzypczak (POL)Mikhail Elgin (5) (RUS)6-7 6-0 6-2 [H2H]
Q1Evgueni Plougarev (6) (MDA)Jelko Viskovich (AUS)7-6 5-7 7-5 [H2H]
Q1Pablo Garcia-Gaitan (9) (ESP)Nicolae-Razvan Lupsescu (7) (ROU)7-6 6-3 [H2H]
Q1Vlastislav Slama (CZE)Constantin Obretin (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q1Ivo Bratanov (1) (BUL)Viktor Koczan (15) (HUN)6-0 6-1 [H2H]
Q1Artemon Apostu-Efremov (16) (ROU)Razvan Verone (ROU)6-3 2-6 6-2 [H2H]
Q1Heiko Wunderlich (3) (GER)Constantin Obretin (13) (ROU)2-6 6-4 6-4 [H2H]
Q1Denis Yakimenko (4) (UKR)Mitko Blagoev (14) (AUS)6-1 6-4 [H2H]
Q1Artemi Tchernenko (5) (RUS)Timo Differt (12) (GER)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q1Tomas Cakl (6) (CZE)Mikhail Chaduneli (GEO)7-6 6-1 [H2H]
Q1Vlastislav Slama (9) (CZE)Maciej Domka (7) (POL)6-3 6-0 [H2H]
Q1Andrei Grintescu (ROU)Nemanja Ivic (8) (YUG)4-6 6-2 7-5 [H2H]
Q2Adam Skrzypczak (POL)Marco Danelli (1) (ITA)6-7 7-6 7-6 [H2H]
Q2Zviad Tsertsvadze (GEO)Gueorgui Stoykov (BUL)2-6 6-1 6-2 [H2H]
Q2Artemon Apostu-Efremov (ROU)Ivan Radovanovic (2) (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q2Marc Herter (GER)Donik Arabyan (BUL)6-1 6-0 [H2H]
Q2Mikhail Elgin (3) (RUS)Angel Diankov (WC) (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q2Andras Bori (HUN)Ilian Nachev (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q2Evgueni Plougarev (4) (MDA)Victor Hanescu (ROU)7-6 5-7 6-4 [H2H]
Q2Jovan Savic (WC) (YUG)Matteo Triacca (SUI)5-0 Retired[H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (5) (ROU)Rossen Velev (BUL)6-4 6-4 [H2H]
Q2Constantin Obretin (ROU)Vlastislav Slama (CZE)7-6 4-6 6-2 [H2H]
Q2Heiko Wunderlich (GER)Alexander Karpenko (6) (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Mitko Blagoev (WC) (AUS)Jelko Viskovich (AUS)6-2 6-2 [H2H]
Q2Pablo Garcia-Gaitan (7) (ESP)Stanislav Rangelov (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q2Vladimir Gabrichidze (URS)Martin Penev (WC) (BUL)6-4 6-2 [H2H]
Q2Viktor Koczan (HUN)Andrei Grintescu (8) (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q2Mariusz Kur (POL)Florin Nedelcu (ROU)6-4 6-2 [H2H]
Q2Marco Danelli (1) (ITA)Oleg Ouchakov (RUS)6-2 6-2 [H2H]
Q2Heiko Wunderlich (GER)Ilian Nachev (BUL)6-1 6-2 [H2H]
Q2Jon Hedman (2) (SWE)Yordan Kanev (BUL)6-3 6-1 [H2H]
Q2Jovan Savic (YUG)Stefan Vargolici (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q2Razvan Iliescu (3) (ROU)Florin Nedelcu (ROU)7-5 3-6 7-6 [H2H]
Q2Mikhail Chaduneli (GEO)Kristian Mitrovski (MKD)5-7 6-4 6-3 [H2H]
Q2Mitko Blagoev (AUS)Ivan Radovanovic (4) (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q2Mariusz Kur (POL)Alexandar Kasarov (BUL)6-3 6-0 [H2H]
Q2Mikhail Elgin (5) (RUS)Nick Lester (GBR)6-4 6-3 [H2H]
Q2Adam Skrzypczak (POL)Razvan Verone (ROU)6-2 6-4 [H2H]
Q2Evgueni Plougarev (6) (MDA)Artemon Apostu-Efremov (ROU)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Jelko Viskovich (AUS)Delian Borisov (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (7) (ROU)Angel Diankov (BUL)6-1 6-2 [H2H]
Q2Pablo Garcia-Gaitan (9) (ESP)Viktor Koczan (HUN)7-5 6-2 [H2H]
Q2Constantin Obretin (ROU)Alexander Karpenko (8) (UKR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Vlastislav Slama (CZE)Andras Bori (HUN)6-3 6-4 [H2H]
Q2Ivo Bratanov (1) (BUL)Nemanja Lalic (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q2Viktor Koczan (15) (HUN)Donik Arabyan (WC) (BUL)6-4 6-0 [H2H]
Q2Razvan Verone (ROU)Evgueni Plougarev (2) (MDA)7-5 6-3 [H2H]
Q2Artemon Apostu-Efremov (16) (ROU)Zviad Tsertsvadze (GEO)6-3 6-3 [H2H]
Q2Heiko Wunderlich (3) (GER)Martin Penev (BUL)7-5 6-3 [H2H]
Q2Constantin Obretin (13) (ROU)Peter Ivanov (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q2Denis Yakimenko (4) (UKR)Gueorgui Stoykov (BUL)6-1 6-4 [H2H]
Q2Mitko Blagoev (14) (AUS)Radoslav Radev (WC) (BUL)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2Artemi Tchernenko (5) (RUS)Florin Nedelcu (ROU)3-6 6-4 6-0 [H2H]
Q2Timo Differt (12) (GER)Nickolay Beloshitski (UKR)6-1 6-4 [H2H]
Q2Tomas Cakl (6) (CZE)Andras Bori (HUN)6-3 4-6 6-1 [H2H]
Q2Mikhail Chaduneli (GEO)Ondrej Chvapil (11) (CZE)6-3 3-6 7-6 [H2H]
Q2Maciej Domka (7) (POL)Oleg Ouchakov (RUS)5-7 6-4 6-0 [H2H]
Q2Vlastislav Slama (9) (CZE)Stefan Vargolici (ROU)1-6 7-5 6-0 [H2H]
Q2Nemanja Ivic (8) (YUG)Martin Dimitrov (BUL)3-6 6-3 6-4 [H2H]
Q2Andrei Grintescu (ROU)Nikola Gnjatovic (10) (YUG)6-3 7-6 [H2H]
Q3Marco Danelli (1) (ITA)Martin Dimitrov (WC) (BUL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Adam Skrzypczak (POL)Matthis Kempe-Bergman (SWE)6-3 6-1 [H2H]
Q3Zviad Tsertsvadze (GEO)Marian-Stefan Enciu (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Gueorgui Stoykov (BUL)Alexandar Kasarov (WC) (BUL)6-2 6-4 [H2H]
Q3Ivan Radovanovic (2) (YUG)Vassil Zahariev (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Artemon Apostu-Efremov (ROU)Peter Ivanov (BUL)6-1 6-0 [H2H]
Q3Marc Herter (GER)Nick Lester (GBR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Donik Arabyan (BUL)Delian Borisov (WC) (BUL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Mikhail Elgin (3) (RUS)Steven Amey (GBR)7-6 6-3 [H2H]
Q3Angel Diankov (WC) (BUL)Stanimir Mirchev (WC) (BUL)4-6 6-3 6-1 [H2H]
Q3Andras Bori (HUN)Oleg Ouchakov (RUS)6-3 6-3 [H2H]
Q3Ilian Nachev (BUL)Dimitar Grabul (MKD)6-2 6-2 [H2H]
Q3Evgueni Plougarev (4) (MDA)Rene Lackner (AUT)7-5 5-7 6-4 [H2H]
Q3Victor Hanescu (ROU)Stefan Vargolici (ROU)6-0 6-1 [H2H]
Q3Jovan Savic (WC) (YUG)Milen Dimitrov (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Matteo Triacca (SUI)Vladimir Ivanov (BUL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (5) (ROU)Kristian Mitrovski (MKD)6-2 6-1 [H2H]
Q3Rossen Velev (BUL)Mikhail Chaduneli (GEO)6-4 6-3 [H2H]
Q3Constantin Obretin (ROU)Jimmy Arebjer (SWE)6-0 6-3 [H2H]
Q3Vlastislav Slama (CZE)Petar Kirilov (BUL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Alexander Karpenko (6) (UKR)Vassil Gadjev (BUL)6-2 2-6 7-5 [H2H]
Q3Heiko Wunderlich (GER)Peter Bjornlund (SWE)6-4 6-2 [H2H]
Q3Mitko Blagoev (WC) (AUS)Alessandro Gullotta (ITA)6-3 6-3 [H2H]
Q3Jelko Viskovich (AUS)Predrag Rusevski (MKD)7-5 7-6 [H2H]
Q3Pablo Garcia-Gaitan (7) (ESP)Andrei Costea (ROU)6-1 6-0 [H2H]
Q3Stanislav Rangelov (BUL)Jakub Rutka (POL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Vladimir Gabrichidze (URS)Mark Rapa (GBR)2-6 6-1 6-2 [H2H]
Q3Martin Penev (WC) (BUL)Ivelin Iliev (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Andrei Grintescu (8) (ROU)Rosen Nenchev (BUL)6-2 6-0 [H2H]
Q3Viktor Koczan (HUN)Razvan Verone (ROU)7-6 7-5 [H2H]
Q3Mariusz Kur (POL)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-0 6-1 [H2H]
Q3Florin Nedelcu (ROU)Vassil Slavov (9) (BUL)6-1 6-3 [H2H]
Q3Marco Danelli (1) (ITA)Bye
Q3Oleg Ouchakov (RUS)Ivelin Iliev (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Heiko Wunderlich (GER)Nemanja Lalic (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q3Ilian Nachev (BUL)Marc Herter (GER)6-2 6-1 [H2H]
Q3Jon Hedman (2) (SWE)Bye
Q3Yordan Kanev (BUL)Martin Dimitrov (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q3Jovan Savic (YUG)Radoslav Radev (WC) (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Stefan Vargolici (ROU)Stojan Ivanov (BUL)WO[H2H]
Q3Razvan Iliescu (3) (ROU)Bye
Q3Florin Nedelcu (ROU)Stanislav Rangelov (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q3Kristian Mitrovski (MKD)Alessandro Gullotta (ITA)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Mikhail Chaduneli (GEO)Gueorgui Stoykov (BUL)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q3Ivan Radovanovic (4) (YUG)Bye
Q3Mitko Blagoev (AUS)Peter Ivanov (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Alexandar Kasarov (BUL)Pawel Kozak (AUT)6-2 6-1 [H2H]
Q3Mariusz Kur (POL)Andrei Costea (ROU)6-0 6-1 [H2H]
Q3Mikhail Elgin (5) (RUS)Bye
Q3Nick Lester (GBR)Stanimir Mirchev (BUL)6-1 6-4 [H2H]
Q3Razvan Verone (ROU)Matthis Kempe-Bergman (SWE)6-3 7-6 [H2H]
Q3Adam Skrzypczak (POL)Martin Penev (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Evgueni Plougarev (6) (MDA)Bye
Q3Artemon Apostu-Efremov (ROU)Steven Amey (GBR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Delian Borisov (BUL)Nickolay Beloshitski (UKR)6-7 6-3 7-6 [H2H]
Q3Jelko Viskovich (AUS)Zviad Tsertsvadze (GEO)6-4 7-6 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (7) (ROU)Bye
Q3Angel Diankov (BUL)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-3 6-1 [H2H]
Q3Viktor Koczan (HUN)Mark Rapa (GBR)6-4 6-3 [H2H]
Q3Pablo Garcia-Gaitan (9) (ESP)Bye
Q3Alexander Karpenko (8) (UKR)Bye
Q3Constantin Obretin (ROU)Rossen Velev (BUL)6-4 7-6 [H2H]
Q3Andras Bori (HUN)Jakub Rutka (POL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Vlastislav Slama (CZE)Andrei Grintescu (10) (ROU)6-3 4-0 Retired[H2H]
Q3Ivo Bratanov (1) (BUL)Bye
Q3Nemanja Lalic (YUG)Bye
Q3Donik Arabyan (WC) (BUL)Bye
Q3Viktor Koczan (15) (HUN)Bye
Q3Evgueni Plougarev (2) (MDA)Bye
Q3Razvan Verone (ROU)Bye
Q3Zviad Tsertsvadze (GEO)Bye
Q3Artemon Apostu-Efremov (16) (ROU)Bye
Q3Heiko Wunderlich (3) (GER)Bye
Q3Martin Penev (BUL)Bye
Q3Peter Ivanov (BUL)Bye
Q3Constantin Obretin (13) (ROU)Bye
Q3Denis Yakimenko (4) (UKR)Bye
Q3Gueorgui Stoykov (BUL)Bye
Q3Radoslav Radev (WC) (BUL)Bye
Q3Mitko Blagoev (14) (AUS)Bye
Q3Artemi Tchernenko (5) (RUS)Bye
Q3Florin Nedelcu (ROU)Bye
Q3Nickolay Beloshitski (UKR)Bye
Q3Timo Differt (12) (GER)Bye
Q3Tomas Cakl (6) (CZE)Bye
Q3Andras Bori (HUN)Bye
Q3Mikhail Chaduneli (GEO)Bye
Q3Ondrej Chvapil (11) (CZE)Bye
Q3Maciej Domka (7) (POL)Bye
Q3Oleg Ouchakov (RUS)Bye
Q3Stefan Vargolici (ROU)Stanimir Mirchev (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Vlastislav Slama (9) (CZE)Bye
Q3Nemanja Ivic (8) (YUG)Bye
Q3Martin Dimitrov (BUL)Bye
Q3Andrei Grintescu (ROU)Marcel-Ioan Miron (ROU)7-5 6-3 [H2H]
Q3Nikola Gnjatovic (10) (YUG)Bye


What's your opinion on the ATP Bulgaria Masters draw (Men's) 1999?
Who will win Bulgaria Masters?