ATP Bulgaria 1 Draw (Men's) - 2000

Click Here To Join The Bulgaria 1 Discussion!


Share This...


Bulgaria 1 Event Details:

2000-05-08Clay
OutdoorSofia, Bulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Bulgaria 1 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FRoberto Menendez Ferre (1) (ESP)Sebastian Fitz (8) (GER)6-1 6-2 [H2H]
FRoberto Menendez Ferre (LL) (ESP)Markus Menzler (1) (GER)6-3 7-6(4) [H2H]
FRoberto Menendez Ferre (1SE) (ESP)Guillermo Platel-Varas (6Q) (ESP)6-3 6-4 [H2H]
FMiloslav Grolmus (SVK)Igor Brukner (8) (CZE)6-3 6-4 [H2H]
SFRoberto Menendez Ferre (1) (ESP)Frank Pokorny (6) (GER)6-2 6-3 [H2H]
SFSebastian Fitz (8) (GER)Rafael Serpa-Guinazu (ARG)6-3 6-3 [H2H]
SFMarkus Menzler (1) (GER)Matey Pampulov (3) (AUT)7-6(4) 7-6(3) [H2H]
SFRoberto Menendez Ferre (LL) (ESP)Aleksander Slovic (Q) (YUG)1-6 6-4 7-5 [H2H]
SFRoberto Menendez Ferre (1SE) (ESP)Igor Brukner (5) (CZE)6-1 6-2 [H2H]
SFGuillermo Platel-Varas (6Q) (ESP)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)5-7 6-4 6-3 [H2H]
SFIgor Brukner (8) (CZE)Frank Pokorny (4) (GER)6-3 7-5 [H2H]
SFMiloslav Grolmus (SVK)Markus Menzler (3) (GER)6-2 6-2 [H2H]
QFRoberto Menendez Ferre (1) (ESP)Miloslav Grolmus (SVK)6-4 6-4 [H2H]
QFFrank Pokorny (6) (GER)Marian Leysek (SVK)6-2 2-1 Retired[H2H]
QFRafael Serpa-Guinazu (ARG)Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)6-2 6-4 [H2H]
QFSebastian Fitz (8) (GER)Markus Menzler (2) (GER)6-3 7-6(7) [H2H]
QFMarkus Menzler (1) (GER)Federico Cardinali (ARG)7-5 6-2 [H2H]
QFMatey Pampulov (3) (AUT)Markus Kanellos (AUT)6-4 6-7(5) 7-6(4) [H2H]
QFAleksander Slovic (Q) (YUG)Igor Brukner (5) (CZE)6-1 6-4 [H2H]
QFRoberto Menendez Ferre (LL) (ESP)Frank Pokorny (7) (GER)7-5 6-7(6) 6-1 [H2H]
QFRoberto Menendez Ferre (1SE) (ESP)Sebastian Fitz (8Q) (GER)7-5 3-6 6-0 [H2H]
QFIgor Brukner (5) (CZE)Rafael Serpa-Guinazu (4Q) (ARG)4-6 7-5 6-4 [H2H]
QFGuillermo Platel-Varas (6Q) (ESP)Matey Pampulov (3) (AUT)6-3 6-4 [H2H]
QFCesar Ferrer-Victoria (ESP)Frank Pokorny (7) (GER)6-7(1) 6-0 6-4 [H2H]
QFIgor Brukner (8) (CZE)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)6-1 6-0 [H2H]
QFFrank Pokorny (4) (GER)Guillermo Platel-Varas (5) (ESP)6-4 6-2 [H2H]
QFMarkus Menzler (3) (GER)Ivo Bratanov (BUL)6-3 6-3 [H2H]
QFMiloslav Grolmus (SVK)Sebastian Fitz (2) (GER)6-7(3) 7-5 6-2 [H2H]
R16Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)6-4 6-3 [H2H]
R16Miloslav Grolmus (SVK)Aleksander Slovic (7) (YUG)6-3 7-5 [H2H]
R16Marian Leysek (SVK)Luben Pampoulov (4) (AUT)7-5 6-3 [H2H]
R16Frank Pokorny (6) (GER)Ivo Bratanov (BUL)6-2 6-4 [H2H]
R16Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)Igor Brukner (5) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R16Rafael Serpa-Guinazu (ARG)Guillermo Platel-Varas (3Q) (ESP)6-4 6-2 [H2H]
R16Sebastian Fitz (8) (GER)Markus Polessnig (AUT)5-7 6-1 6-4 [H2H]
R16Markus Menzler (2) (GER)Alun Jones (Q) (AUS)6-4 3-6 6-2 [H2H]
R16Markus Menzler (1) (GER)Markus Polessnig (AUT)6-3 6-3 [H2H]
R16Federico Cardinali (ARG)Sebastian Fitz (8Q) (GER)6-3 6-4 [H2H]
R16Matey Pampulov (3) (AUT)Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)6-3 6-3 [H2H]
R16Markus Kanellos (AUT)Igor Fejzula (YUG)6-4 6-2 [H2H]
R16Igor Brukner (5) (CZE)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)6-3 4-6 6-2 [H2H]
R16Aleksander Slovic (Q) (YUG)Gianluca Bolognino (Q) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R16Frank Pokorny (7) (GER)Josef Nesticky (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R16Roberto Menendez Ferre (LL) (ESP)Ivo Bratanov (WC) (BUL)7-6(4) 4-6 6-1 [H2H]
R16Roberto Menendez Ferre (1SE) (ESP)Miloslav Grolmus (SVK)6-1 6-7(5) 6-1 [H2H]
R16Sebastian Fitz (8Q) (GER)Aleksander Vlaski (Q) (YUG)6-1 6-4 [H2H]
R16Rafael Serpa-Guinazu (4Q) (ARG)Gianluca Bolognino (Q) (ITA)6-0 6-1 [H2H]
R16Igor Brukner (5) (CZE)Marian Leysek (Q) (SVK)4-6 7-6(5) 6-3 [H2H]
R16Guillermo Platel-Varas (6Q) (ESP)Igor Fejzula (YUG)7-6(4) 7-5 [H2H]
R16Matey Pampulov (3) (AUT)Danijel Kruslin (GER)6-3 6-1 [H2H]
R16Frank Pokorny (7) (GER)Markus Wislsperger (GER)7-6(1) 4-6 6-3 [H2H]
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Markus Menzler (2) (GER)6-3 3-6 7-5 [H2H]
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)4-6 6-4 6-2 [H2H]
R16Igor Brukner (8) (CZE)Josef Nesticky (CZE)6-1 6-3 [H2H]
R16Frank Pokorny (4) (GER)Federico Cardinali (ARG)7-5 6-2 [H2H]
R16Guillermo Platel-Varas (5) (ESP)Danijel Kruslin (GER)6-4 6-4 [H2H]
R16Ivo Bratanov (BUL)Matey Pampulov (6) (AUT)6-3 4-6 6-4 [H2H]
R16Markus Menzler (3) (GER)Markus Kanellos (AUT)6-2 3-6 6-4 [H2H]
R16Miloslav Grolmus (SVK)Rafael Serpa-Guinazu (7) (ARG)6-2 6-3 [H2H]
R16Sebastian Fitz (2) (GER)Markus Polessnig (AUT)6-2 7-5 [H2H]
R32Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (Q) (ESP)6-2 6-0 [H2H]
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Sadik Kadir (Q) (AUS)6-2 6-0 [H2H]
R32Miloslav Grolmus (SVK)Markus Wislsperger (SE) (GER)6-2 6-2 [H2H]
R32Aleksander Slovic (7) (YUG)Federico Cardinali (ARG)7-6(3) 6-4 [H2H]
R32Luben Pampoulov (4) (AUT)Martin Penev (WC) (BUL)6-0 6-2 [H2H]
R32Marian Leysek (SVK)Angel Diankov (W) (BUL)7-5 6-3 [H2H]
R32Ivo Bratanov (BUL)Igor Fejzula (YUG)7-5 6-1 [H2H]
R32Frank Pokorny (6) (GER)Josef Nesticky (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R32Igor Brukner (5) (CZE)Gabriel Moraru (Q) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)Aidan Graveson (Q) (GBR)6-1 6-0 [H2H]
R32Rafael Serpa-Guinazu (ARG)Gianluca Bolognino (ITA)6-0 6-2 [H2H]
R32Guillermo Platel-Varas (3Q) (ESP)Markus Kanellos (AUT)7-5 6-4 [H2H]
R32Sebastian Fitz (8) (GER)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)7-6(2) 6-2 [H2H]
R32Markus Polessnig (AUT)Gueorgui Stoykov (WC) (BUL)6-4 6-1 [H2H]
R32Alun Jones (Q) (AUS)Dimo Tolev (WC) (BUL)6-4 6-3 [H2H]
R32Markus Menzler (2) (GER)Danijel Kruslin (Q) (GER)7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Markus Menzler (1) (GER)Miloslav Grolmus (SVK)6-2 6-1 [H2H]
R32Markus Polessnig (AUT)Sadik Kadir (AUS)6-2 6-4 [H2H]
R32Federico Cardinali (ARG)Gabriel Moraru (Q) (ROU)7-5 6-2 [H2H]
R32Sebastian Fitz (8Q) (GER)Nemanja Ivic (Q) (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Matey Pampulov (3) (AUT)Danijel Kruslin (GER)7-6(5) 6-3 [H2H]
R32Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)Aidan Graveson (GBR)7-5 7-5 [H2H]
R32Igor Fejzula (YUG)Vladimir Obradovic (Q) (YUG)6-2 6-2 [H2H]
R32Markus Kanellos (AUT)Guillermo Platel-Varas (6Q) (ESP)2-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Igor Brukner (5) (CZE)Jelko Viskovich (AUS)6-0 6-1 [H2H]
R32Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Stefan Suta (ROU)6-3 6-3 [H2H]
R32Gianluca Bolognino (Q) (ITA)Markus Wislsperger (GER)6-3 6-2 [H2H]
R32Aleksander Slovic (Q) (YUG)Rafael Serpa-Guinazu (4Q) (ARG)6-2 5-7 7-5 [H2H]
R32Frank Pokorny (7) (GER)Yordan Kanev (WC) (BUL)6-2 6-1 [H2H]
R32Josef Nesticky (CZE)Dimo Tolev (WC) (BUL)6-4 7-6(4) [H2H]
R32Ivo Bratanov (WC) (BUL)Angel Diankov (WC) (BUL)6-1 6-3 [H2H]
R32Roberto Menendez Ferre (LL) (ESP)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)6-2 6-0 [H2H]
R32Roberto Menendez Ferre (1SE) (ESP)Ivo Bratanov (WC) (BUL)6-4 6-1 [H2H]
R32Miloslav Grolmus (SVK)Federico Cardinali (ARG)7-5 6-2 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (Q) (YUG)Sadik Kadir (AUS)6-2 7-6(4) [H2H]
R32Sebastian Fitz (8Q) (GER)Jelko Viskovich (AUS)6-2 6-1 [H2H]
R32Rafael Serpa-Guinazu (4Q) (ARG)Stefan Suta (ROU)6-0 6-0 [H2H]
R32Gianluca Bolognino (Q) (ITA)Martin Penev (WC) (BUL)6-1 6-1 [H2H]
R32Marian Leysek (Q) (SVK)Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)6-1 4-6 6-2 [H2H]
R32Igor Brukner (5) (CZE)Markus Polessnig (AUT)6-3 5-7 6-1 [H2H]
R32Guillermo Platel-Varas (6Q) (ESP)Markus Kanellos (AUT)6-7(8) 6-4 6-4 [H2H]
R32Igor Fejzula (YUG)Oriol Molina-Gelabert (Q) (ESP)7-5 6-3 [H2H]
R32Danijel Kruslin (GER)Aleksander Slovic (SE) (YUG)6-4 2-6 6-3 [H2H]
R32Matey Pampulov (3) (AUT)Josef Nesticky (CZE)6-1 2-0 Retired[H2H]
R32Frank Pokorny (7) (GER)Dimo Tolev (WC) (BUL)5-7 6-1 6-2 [H2H]
R32Markus Wislsperger (GER)Yordan Kanev (WC) (BUL)7-6(3) 6-3 [H2H]
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)6-1 6-2 [H2H]
R32Markus Menzler (2) (GER)Aidan Graveson (GBR)6-2 6-1 [H2H]
R32Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)Bye
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)6-2 6-3 [H2H]
R32Josef Nesticky (CZE)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)6-0 6-0 [H2H]
R32Igor Brukner (8) (CZE)Bye
R32Frank Pokorny (4) (GER)Bye
R32Federico Cardinali (ARG)Aleksander Slovic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
R32Danijel Kruslin (GER)Markus Wislsperger (GER)6-3 6-3 [H2H]
R32Guillermo Platel-Varas (5) (ESP)Bye
R32Matey Pampulov (6) (AUT)Bye
R32Ivo Bratanov (BUL)Aleksandr Yarmola (UKR)6-4 6-3 [H2H]
R32Markus Kanellos (AUT)Marian Leysek (SVK)6-3 7-5 [H2H]
R32Markus Menzler (3) (GER)Bye
R32Rafael Serpa-Guinazu (7) (ARG)Bye
R32Miloslav Grolmus (SVK)Gianluca Bolognino (ITA)6-2 6-3 [H2H]
R32Markus Polessnig (AUT)Igor Fejzula (YUG)3-6 6-1 6-3 [H2H]
R32Sebastian Fitz (2) (GER)Bye
Men's Doubles
FMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Ivo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
6-4 6-3
FMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Igor Brukner (2) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
7-5 7-5
FMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Miloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
WO
FIgor Brukner (3) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Miloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
WO
SFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Federico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
6-3 6-1
SFIvo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
Miloslav Grolmus (WC) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
6-3 7-6(3)
SFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Miloslav Grolmus (Q) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
7-6(4) 6-2
SFIgor Brukner (2) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Angel Diankov (WC) (BUL)
Martin Penev (BUL)
6-3 7-5
SFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Federico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
6-4 7-6(4)
SFMiloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Igor Brukner (3) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
6-0 6-4
SFIgor Brukner (3) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Markus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
2-1 Retired
SFMiloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Federico Cardinali (4) (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
WO
QFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Angel Diankov (WC) (BUL)
Martin Penev (BUL)
6-1 6-3
QFFederico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
Danijel Kruslin (GER)
Frank Pokorny (GER)
7-5 6-3
QFIvo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
Mihail Kanev (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
4-6 6-1 6-2
QFMiloslav Grolmus (WC) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Igor Brukner (2) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
2-6 6-0 7-6(2)
QFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Federico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
6-2 6-1
QFMiloslav Grolmus (Q) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Vitali Chvets (BLR)
Sebastian Fitz (GER)
7-6(6) 6-4
QFAngel Diankov (WC) (BUL)
Martin Penev (BUL)
Sadik Kadir (AUS)
Jelko Viskovich (AUS)
7-6(10) 7-6(6)
QFIgor Brukner (2) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Claudiu Antonescu (ROU)
Stefan Vargolici (ROU)
6-2 6-2
QFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Danijel Kruslin (GER)
Frank Pokorny (GER)
6-1 6-2
QFFederico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
Ivo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
6-3 6-4
QFIgor Brukner (3) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Gianluca Bolognino (ITA)
Markus Polessnig (AUT)
6-4 6-1
QFMiloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
6-3 6-2
QFMarkus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Angel Diankov (BUL)
Martin Penev (BUL)
3-6 6-2 6-4
QFIgor Brukner (3) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Ivo Bratanov (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
3-1 Retired
QFFederico Cardinali (4) (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
Danijel Kruslin (GER)
Frank Pokorny (GER)
6-4 6-3
QFMiloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Sadik Kadir (AUS)
Jelko Viskovich (AUS)
2-6 6-3 7-6(6)
R16Markus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Sadik Kadir (AUS)
Jelko Viskovich (AUS)
6-2 6-2
R16Angel Diankov (WC) (BUL)
Martin Penev (BUL)
Aidan Graveson (GBR)
Michael Griesser (USA)
6-4 6-2
R16Federico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
Gianluca Bolognino (LL) (ITA)
Sebastian Fitz (GER)
6-3 6-2
R16Danijel Kruslin (GER)
Frank Pokorny (GER)
Claudiu Antonescu (ROU)
Stefan Vargolici (ROU)
6-2 3-6 6-2
R16Mihail Kanev (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Igor Fejzula (YUG)
Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)
5-7 6-2 6-3
R16Ivo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
Alex Brudermann (Q) (AUT)
Markus Kanellos (AUT)
6-2 6-1
R16Miloslav Grolmus (WC) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
6-3 6-0
R16Igor Brukner (2) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Mikhail Filima (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-4 6-4
R16Markus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
6-1 7-6(6)
R16Federico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
Igor Fejzula (YUG)
Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)
6-1 6-3
R16Miloslav Grolmus (Q) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Markus Kanellos (3) (AUT)
Markus Polessnig (AUT)
7-6(5) 6-4
R16Vitali Chvets (BLR)
Sebastian Fitz (GER)
Nemanja Ivic (YUG)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-2 6-3
R16Angel Diankov (WC) (BUL)
Martin Penev (BUL)
Yordan Kanev (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
6-2 6-4
R16Sadik Kadir (AUS)
Jelko Viskovich (AUS)
Ivo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
6-1 3-6 7-6(5)
R16Claudiu Antonescu (ROU)
Stefan Vargolici (ROU)
Mikhail Filima (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
7-5 6-1
R16Igor Brukner (2) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Mitko Blagoev (WC) (AUS)
Gueorgui Stoykov (BUL)
6-1 6-3
R16Markus Menzler (1) (GER)
Markus Wislsperger (GER)
Bye
R16Danijel Kruslin (GER)
Frank Pokorny (GER)
Sebastian Fitz (GER)
Markus Kanellos (AUT)
6-2 7-5
R16Ivo Bratanov (4) (BUL)
Matey Pampulov (AUT)
Claudiu Antonescu (ROU)
Stefan Vargolici (ROU)
6-4 4-6 6-0
R16Federico Cardinali (ARG)
Rafael Serpa-Guinazu (ARG)
Angel Diankov (BUL)
Martin Penev (BUL)
6-2 6-2
R16Gianluca Bolognino (ITA)
Markus Polessnig (AUT)
Sadik Kadir (AUS)
Jelko Viskovich (AUS)
6-1 5-7 6-2
R16Igor Brukner (3) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Bye
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Igor Fejzula (YUG)
Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (ESP)
6-3 6-2
R16Miloslav Grolmus (2) (SVK)
Michal Varsanyi (SVK)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Rafael Serpa-Guinazu (1) (ARG)Vladimir Obradovic (YUG)4-6 6-0 7-6(5) [H2H]
Q1Aleksander Vlaski (YUG)Aleksandr Yarmola (UKR)7-6(3) 6-1 [H2H]
Q1Guillermo Platel-Varas (3) (ESP)Nikola Vidovic (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q1Sebastian Fitz (4) (GER)Mihail Kanev (WC) (BUL)6-3 4-6 6-3 [H2H]
Q1Marian Leysek (5) (SVK)Mauro-Nico Batesteza-Barbera (ESP)6-3 6-3 [H2H]
Q1Oriol Molina-Gelabert (ESP)Eric Faulk (6) (USA)6-3 4-4 Retired[H2H]
Q1Gianluca Bolognino (9) (ITA)Gabriel Moraru (ROU)5-7 6-4 7-6(6) [H2H]
Q1Nicolae-Razvan Lupsescu (8) (ROU)Mikhail Filima (UKR)6-7(8) 6-3 6-3 [H2H]
Q1Aleksander Slovic (YUG)Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)6-4 7-5 [H2H]
Q1Rafael Serpa-Guinazu (2) (ARG)Mihail Kanev (WC) (BUL)6-1 6-3 [H2H]
Q1Vladimir Obradovic (YUG)Vitali Chvets (3) (BLR)6-4 3-6 6-2 [H2H]
Q1Guillermo Platel-Varas (4) (ESP)Thomas Greenland (GBR)6-0 6-1 [H2H]
Q1Sebastian Fitz (GER)Mikhail Filima (UKR)7-5 6-4 [H2H]
Q1Gianluca Bolognino (12) (ITA)Mitko Blagoev (WC) (AUS)6-1 6-2 [H2H]
Q1Gabriel Moraru (ROU)Todor Enev (7) (BUL)1-6 6-2 6-3 [H2H]
Q1Nemanja Ivic (YUG)Aleksandr Yarmola (UKR)5-7 6-2 6-4 [H2H]
Q1Markus Wislsperger (1) (GER)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-4 7-5 [H2H]
Q1Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (2) (ESP)Nikola Vidovic (16) (YUG)6-3 7-6(4) [H2H]
Q1Danijel Kruslin (3) (GER)Mitko Blagoev (AUS)6-4 6-4 [H2H]
Q1Aleksandr Yarmola (13) (UKR)Aleksander Vlaski (4) (YUG)6-7(5) 6-4 6-4 [H2H]
Q1Alun Jones (AUS)Jose-Manuel Fernandez-Canadas (ESP)6-1 6-1 [H2H]
Q1Gabriel Moraru (6) (ROU)Mikhail Filima (12) (UKR)6-4 6-0 [H2H]
Q1Aidan Graveson (7) (GBR)Stefan Vargolici (ROU)7-5 6-1 [H2H]
Q1Sadik Kadir (8) (AUS)Claudiu Antonescu (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q2Rafael Serpa-Guinazu (1) (ARG)Claudiu Antonescu (ROU)6-3 6-2 [H2H]
Q2Vladimir Obradovic (YUG)Thomas Greenland (GBR)6-3 3-6 6-4 [H2H]
Q2Aleksander Vlaski (YUG)Vitali Chvets (2) (BLR)2-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Aleksandr Yarmola (UKR)Stefan Vargolici (ROU)6-3 6-2 [H2H]
Q2Guillermo Platel-Varas (3) (ESP)Aleksander Jerinkic (YUG)6-0 3-6 6-1 [H2H]
Q2Nikola Vidovic (YUG)Antonio Rosset-Hidalgo (ESP)6-4 7-5 [H2H]
Q2Sebastian Fitz (4) (GER)Ian Flanagan (GBR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Mihail Kanev (WC) (BUL)Jose-Manuel Fernandez-Canadas (ESP)6-3 0-6 6-2 [H2H]
Q2Marian Leysek (5) (SVK)Petar Kirilov (WC) (BUL)6-3 6-3 [H2H]
Q2Mauro-Nico Batesteza-Barbera (ESP)Tom Higgins (11) (GBR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Eric Faulk (6) (USA)Alexandar Kasarov (BUL)6-4 4-6 6-2 [H2H]
Q2Oriol Molina-Gelabert (ESP)Michael Griesser (12) (USA)6-2 6-1 [H2H]
Q2Gabriel Moraru (ROU)Richard Brooks (7) (GBR)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q2Gianluca Bolognino (9) (ITA)Mitko Blagoev (WC) (AUS)6-4 6-2 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (8) (ROU)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-4 6-1 [H2H]
Q2Mikhail Filima (UKR)Gueorgui Stoykov (10) (BUL)7-6(3) 6-2 [H2H]
Q2Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)Stefan Seywald (AUT)6-0 6-0 [H2H]
Q2Aleksander Slovic (YUG)Martin Flink (NED)6-3 6-1 [H2H]
Q2Rafael Serpa-Guinazu (2) (ARG)Vassil Zahariev (WC) (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q2Mihail Kanev (WC) (BUL)Antonio Rosset-Hidalgo (ESP)6-3 6-3 [H2H]
Q2Vitali Chvets (3) (BLR)Rashko Patnikov (BUL)6-1 6-2 [H2H]
Q2Vladimir Obradovic (YUG)Michael Griesser (13) (USA)6-1 6-3 [H2H]
Q2Guillermo Platel-Varas (4) (ESP)Nikola Vidovic (YUG)6-3 6-0 [H2H]
Q2Thomas Greenland (GBR)Martin Gattringer (AUT)6-4 6-1 [H2H]
Q2Sebastian Fitz (GER)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-4 6-2 [H2H]
Q2Mikhail Filima (UKR)Gueorgui Stoykov (11) (BUL)6-4 6-3 [H2H]
Q2Mitko Blagoev (WC) (AUS)Marian Leysek (6) (SVK)7-5 7-6(7) [H2H]
Q2Gianluca Bolognino (12) (ITA)Claudiu Antonescu (ROU)6-2 6-2 [H2H]
Q2Todor Enev (7) (BUL)Mauro-Nico Batesteza-Barbera (A) (ESP)6-3 1-6 7-6(8) [H2H]
Q2Gabriel Moraru (ROU)Eric Faulk (9) (USA)6-2 6-4 [H2H]
Q2Aleksandr Yarmola (UKR)Richard Brooks (8) (GBR)6-2 6-4 [H2H]
Q2Nemanja Ivic (YUG)Alun Jones (AUS)7-5 6-1 [H2H]
Q2Markus Wislsperger (1) (GER)Goran Tosic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q2Marcel-Ioan Miron (ROU)Eric Faulk (15) (USA)7-5 6-7(4) 6-1 [H2H]
Q2Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (2) (ESP)Cristian Florentin Voinea (ROU)6-1 4-6 6-4 [H2H]
Q2Nikola Vidovic (16) (YUG)Gerard Piper (GER)6-3 6-2 [H2H]
Q2Danijel Kruslin (3) (GER)Richard Brooks (GBR)3-6 6-1 6-4 [H2H]
Q2Mitko Blagoev (AUS)Mihail Kanev (14) (BUL)5-7 6-4 7-6(5) [H2H]
Q2Aleksander Vlaski (4) (YUG)Ian Flanagan (GBR)4-6 6-4 6-1 [H2H]
Q2Aleksandr Yarmola (13) (UKR)Martin Flink (NED)6-3 6-1 [H2H]
Q2Alun Jones (AUS)Vladimir Obradovic (5) (YUG)6-4 6-3 [H2H]
Q2Jose-Manuel Fernandez-Canadas (ESP)Yordan Kanev (11) (BUL)7-5 6-1 [H2H]
Q2Gabriel Moraru (6) (ROU)Thomas Greenland (GBR)6-3 5-7 7-5 [H2H]
Q2Mikhail Filima (12) (UKR)Radu-Marian Barbu (ROU)6-3 6-1 [H2H]
Q2Aidan Graveson (7) (GBR)Petar Kirilov (BUL)1-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Stefan Vargolici (ROU)Jelko Viskovich (10) (AUS)3-6 6-1 6-3 [H2H]
Q2Sadik Kadir (8) (AUS)Noe Los Mozos-Amoros (ESP)6-1 6-2 [H2H]
Q2Claudiu Antonescu (ROU)Stefan Suta (9) (ROU)6-4 6-1 [H2H]
Q3Rafael Serpa-Guinazu (1) (ARG)Bye
Q3Claudiu Antonescu (ROU)Rashko Patnikov (BUL)6-4 6-2 [H2H]
Q3Thomas Greenland (GBR)Farhad Tadayon (IRI)6-3 6-4 [H2H]
Q3Vladimir Obradovic (YUG)Stanislav Rangelov (BUL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Vitali Chvets (2) (BLR)Bye
Q3Aleksander Vlaski (YUG)Zeljko Tosic (YUG)6-4 6-3 [H2H]
Q3Aleksandr Yarmola (UKR)Alex Brudermann (AUT)7-5 6-2 [H2H]
Q3Stefan Vargolici (ROU)Stanimir Mirchev (WC) (BUL)7-6(4) 7-6(4) [H2H]
Q3Guillermo Platel-Varas (3) (ESP)Bye
Q3Aleksander Jerinkic (YUG)Angel Diankov (WC) (BUL)2-6 7-6(5) 7-5 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (YUG)Martin Flink (NED)6-2 4-6 6-1 [H2H]
Q3Antonio Rosset-Hidalgo (ESP)Anton Terentiev (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Sebastian Fitz (4) (GER)Bye
Q3Ian Flanagan (GBR)Cristian Florentin Voinea (ROU)6-2 7-5 [H2H]
Q3Mihail Kanev (WC) (BUL)Nenad Curcic (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q3Jose-Manuel Fernandez-Canadas (ESP)Petar Kanev (BUL)6-2 6-1 [H2H]
Q3Marian Leysek (5) (SVK)Bye
Q3Petar Kirilov (WC) (BUL)Bertalan Eotvos (AUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Mauro-Nico Batesteza-Barbera (ESP)David Garcia-Manzano (ESP)6-0 6-1 [H2H]
Q3Tom Higgins (11) (GBR)Stefan Seywald (AUT)6-4 6-3 [H2H]
Q3Eric Faulk (6) (USA)Goran Bosalevski (MKD)7-5 3-6 6-4 [H2H]
Q3Alexandar Kasarov (BUL)Raichov Dimitrov (WC) (BUL)6-1 3-6 6-3 [H2H]
Q3Oriol Molina-Gelabert (ESP)Nemanja Ivic (YUG)6-3 0-6 6-1 [H2H]
Q3Michael Griesser (12) (USA)Michal Varsanyi (SVK)2-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Richard Brooks (7) (GBR)Delian Borisov (BUL)6-0 6-0 [H2H]
Q3Gabriel Moraru (ROU)David Cors-Pares (ESP)6-1 6-1 [H2H]
Q3Mitko Blagoev (WC) (AUS)Alun Jones (AUS)6-2 3-6 6-3 [H2H]
Q3Gianluca Bolognino (9) (ITA)Radu-Marian Barbu (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (8) (ROU)Martin Gattringer (AUT)6-0 7-6(5) [H2H]
Q3Marcel-Ioan Miron (ROU)Donik Arabyan (BUL)6-1 6-4 [H2H]
Q3Mikhail Filima (UKR)Vassil Zahariev (WC) (BUL)4-6 6-2 6-3 [H2H]
Q3Gueorgui Stoykov (10) (BUL)Noe Los Mozos-Amoros (ESP)6-3 6-0 [H2H]
Q3Roberto Menendez Ferre (1) (ESP)Bertalan Eotvos (AUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Stefan Seywald (AUT)Petar Trendafilov (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Martin Flink (NED)Antoan Gerginov (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Aleksander Slovic (YUG)Alexandar Kasarov (WC) (BUL)6-1 6-2 [H2H]
Q3Rafael Serpa-Guinazu (2) (ARG)Cristian Florentin Voinea (ROU)6-1 6-4 [H2H]
Q3Vassil Zahariev (WC) (BUL)Petar Kirilov (BUL)7-5 6-2 [H2H]
Q3Mihail Kanev (WC) (BUL)Michael Dalus (AUT)6-3 6-1 [H2H]
Q3Antonio Rosset-Hidalgo (ESP)Stefan Dumitrescu (A) (ROU)6-2 6-0 [H2H]
Q3Vitali Chvets (3) (BLR)Aleksander Jerinkic (YUG)3-6 6-4 7-6(3) [H2H]
Q3Rashko Patnikov (BUL)Gjorgi Krstevski (MKD)6-4 6-2 [H2H]
Q3Vladimir Obradovic (YUG)Stefan Vargolici (ROU)6-4 6-2 [H2H]
Q3Michael Griesser (13) (USA)Delian Borisov (BUL)4-6 6-3 6-0 [H2H]
Q3Guillermo Platel-Varas (4) (ESP)Oriol Molina-Gelabert (ESP)6-1 4-6 6-3 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (YUG)Martin Penev (WC) (BUL)7-5 6-1 [H2H]
Q3Martin Gattringer (AUT)Goran Bosalevski (MKD)6-3 4-6 6-3 [H2H]
Q3Thomas Greenland (GBR)Kristian Mitrovski (14) (MKD)6-3 6-3 [H2H]
Q3Sebastian Fitz (GER)Noe Los Mozos-Amoros (A) (ESP)6-2 6-0 [H2H]
Q3Marcel-Ioan Miron (ROU)Martin Dimitrov (BUL)7-5 6-1 [H2H]
Q3Mikhail Filima (UKR)Ian Flanagan (GBR)7-6(6) 6-4 [H2H]
Q3Gueorgui Stoykov (11) (BUL)Aviram Salomon (ISR)7-6(3) 6-2 [H2H]
Q3Marian Leysek (6) (SVK)Ivan Andreev (MKD)6-1 7-6(2) [H2H]
Q3Mitko Blagoev (WC) (AUS)Raichov Dimitrov (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Claudiu Antonescu (ROU)Jose-Manuel Fernandez-Canadas (ESP)6-4 6-4 [H2H]
Q3Gianluca Bolognino (12) (ITA)Donik Arabyan (BUL)6-4 6-1 [H2H]
Q3Todor Enev (7) (BUL)Michal Varsanyi (SVK)6-1 3-6 6-3 [H2H]
Q3Mauro-Nico Batesteza-Barbera (A) (ESP)Alex Brudermann (AUT)6-3 7-6(6) [H2H]
Q3Gabriel Moraru (ROU)Radu-Marian Barbu (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Eric Faulk (9) (USA)Farhad Tadayon (IRI)7-5 7-6(6) [H2H]
Q3Richard Brooks (8) (GBR)David Garcia-Manzano (ESP)6-1 6-0 [H2H]
Q3Aleksandr Yarmola (UKR)Zeljko Tosic (YUG)6-4 6-7(4) 6-3 [H2H]
Q3Alun Jones (AUS)Stanislav Rangelov (BUL)6-1 6-0 [H2H]
Q3Nemanja Ivic (YUG)Tom Higgins (10) (GBR)7-6(4) 7-5 [H2H]
Q3Markus Wislsperger (1) (GER)Bye
Q3Goran Tosic (YUG)Bye
Q3Marcel-Ioan Miron (ROU)Michael Griesser (USA)6-4 3-6 6-3 [H2H]
Q3Eric Faulk (15) (USA)Bye
Q3Carlos-Alberto Marcote-Jimeno (2) (ESP)Bye
Q3Cristian Florentin Voinea (ROU)Bye
Q3Gerard Piper (GER)David Garcia-Manzano (ESP)6-1 6-1 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (16) (YUG)Bye
Q3Danijel Kruslin (3) (GER)Bye
Q3Richard Brooks (GBR)Anton Terentiev (RUS)6-0 4-1 Retired[H2H]
Q3Mitko Blagoev (AUS)Vassil Zahariev (BUL)6-2 7-5 [H2H]
Q3Mihail Kanev (14) (BUL)Bye
Q3Aleksander Vlaski (4) (YUG)Bye
Q3Ian Flanagan (GBR)Goran Bosalevski (MKD)6-4 7-6(4) [H2H]
Q3Martin Flink (NED)Stanimir Mirchev (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Aleksandr Yarmola (13) (UKR)Bye
Q3Vladimir Obradovic (5) (YUG)Bye
Q3Alun Jones (AUS)Mauro-Nico Batesteza-Barbera (ESP)6-4 6-1 [H2H]
Q3Jose-Manuel Fernandez-Canadas (ESP)Nenad Curcic (YUG)6-3 6-1 [H2H]
Q3Yordan Kanev (11) (BUL)Bye
Q3Gabriel Moraru (6) (ROU)Bye
Q3Thomas Greenland (GBR)Alexandar Kasarov (BUL)6-4 6-3 [H2H]
Q3Radu-Marian Barbu (ROU)Bertalan Eotvos (AUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Mikhail Filima (12) (UKR)Bye
Q3Aidan Graveson (7) (GBR)Bye
Q3Petar Kirilov (BUL)Bye
Q3Stefan Vargolici (ROU)Michal Varsanyi (SVK)3-6 6-3 6-1 [H2H]
Q3Jelko Viskovich (10) (AUS)Bye
Q3Sadik Kadir (8) (AUS)Bye
Q3Noe Los Mozos-Amoros (ESP)Delian Borisov (BUL)6-3 7-5 [H2H]
Q3Claudiu Antonescu (ROU)Tom Higgins (GBR)6-3 3-0 Retired[H2H]
Q3Stefan Suta (9) (ROU)Bye


What's your opinion on the ATP Bulgaria 1 draw (Men's) 2000?
Who will win Bulgaria 1?