ATP Bulgaria Draw (Men's) - 2001

Click Here To Join The Bulgaria Discussion!


Share This...


Bulgaria Event Details:

2001-04-23Clay
OutdoorSofia, Bulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Bulgaria draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FTomas Cakl (4) (CZE)Todor Enev (6) (BUL)6-4 6-1 [H2H]
FTomas Cakl (2) (CZE)Darko Madjarovski (7) (YUG)6-3 6-2 [H2H]
FArtemon Apostu-Efremov (8) (ROU)Vitali Chvets (3) (BLR)6-3 4-6 7-6(6) [H2H]
FMilen Velev (7) (BUL)Vitali Chvets (2) (BLR)7-6(3) 3-6 7-6(3) [H2H]
SFTomas Cakl (4) (CZE)Darko Madjarovski (YUG)6-4 6-3 [H2H]
SFTodor Enev (6) (BUL)Radovan Svetlik (CZE)6-1 6-2 [H2H]
SFDarko Madjarovski (7) (YUG)Maximilian Abel (GER)6-3 4-6 7-6(5) [H2H]
SFTomas Cakl (2) (CZE)Milen Velev (4) (BUL)6-3 6-4 [H2H]
SFVitali Chvets (3) (BLR)Tomas Cakl (1) (CZE)6-2 7-6(5) [H2H]
SFArtemon Apostu-Efremov (8) (ROU)Milen Velev (8) (BUL)6-3 6-1 [H2H]
SFMilen Velev (7) (BUL)Ivo Bratanov (BUL)6-4 6-3 [H2H]
SFVitali Chvets (2) (BLR)Artemon Apostu-Efremov (5) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
QFDarko Madjarovski (YUG)Victor Ivanchev (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
QFTomas Cakl (4) (CZE)Aleksandr Yarmola (UKR)6-1 6-3 [H2H]
QFTodor Enev (6) (BUL)Vitali Chvets (3) (BLR)6-1 7-6(1) [H2H]
QFRadovan Svetlik (CZE)Gabriel Moraru (Q) (ROU)3-6 6-3 6-2 [H2H]
QFMaximilian Abel (GER)Gabriel Moraru (ROU)6-2 6-4 [H2H]
QFDarko Madjarovski (7) (YUG)Artemon Apostu-Efremov (3) (ROU)2-6 6-4 6-4 [H2H]
QFMilen Velev (4) (BUL)Boris Pashanski (YUG)7-5 6-1 [H2H]
QFTomas Cakl (2) (CZE)Dimo Tolev (BUL)7-6(3) 7-5 [H2H]
QFTomas Cakl (1) (CZE)Victor Ionita (ROU)6-0 6-3 [H2H]
QFVitali Chvets (3) (BLR)Alan Mackin (7) (GBR)5-7 6-3 6-3 [H2H]
QFArtemon Apostu-Efremov (8) (ROU)Todor Enev (BUL)6-2 7-6(9) [H2H]
QFMilen Velev (8) (BUL)Maximilian Abel (GER)7-6(6) 4-6 6-3 [H2H]
QFIvo Bratanov (BUL)Todor Enev (8) (BUL)6-0 4-6 6-3 [H2H]
QFMilen Velev (7) (BUL)Aleksander Slovic (4) (YUG)6-4 6-4 [H2H]
QFArtemon Apostu-Efremov (5) (ROU)Maximilian Abel (GER)5-7 7-6(4) 6-2 [H2H]
QFVitali Chvets (2) (BLR)Alan Mackin (6) (GBR)7-5 7-5 [H2H]
R16Victor Ivanchev (WC) (BUL)Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)6-3 5-7 7-6(3) [H2H]
R16Darko Madjarovski (YUG)Mark Markov (Q) (BUL)6-2 6-4 [H2H]
R16Tomas Cakl (4) (CZE)Catalin-Ionut Gard (ROU)7-5 3-6 6-2 [H2H]
R16Aleksandr Yarmola (UKR)Alan Mackin (5) (GBR)6-2 6-2 [H2H]
R16Todor Enev (6) (BUL)Boris Pashanski (YUG)6-2 6-0 [H2H]
R16Vitali Chvets (3) (BLR)Aleksander Vlaski (Q) (YUG)6-4 6-3 [H2H]
R16Radovan Svetlik (CZE)Ivo Bratanov (8) (BUL)6-3 6-2 [H2H]
R16Gabriel Moraru (Q) (ROU)Ilia Kushev (BUL)6-4 6-3 [H2H]
R16Maximilian Abel (GER)Vitali Chvets (1) (BLR)6-2 6-4 [H2H]
R16Gabriel Moraru (ROU)Alan Mackin (6) (GBR)6-4 6-1 [H2H]
R16Artemon Apostu-Efremov (3) (ROU)Sergei Yaroshenko (UKR)6-4 6-3 [H2H]
R16Darko Madjarovski (7) (YUG)Predrag Rusevski (MKD)7-6(1) 4-0 Retired[H2H]
R16Boris Pashanski (YUG)Todor Enev (5) (BUL)6-4 6-3 [H2H]
R16Milen Velev (4) (BUL)Ivo Bratanov (BUL)6-3 6-3 [H2H]
R16Dimo Tolev (BUL)Radovan Svetlik (8) (CZE)7-5 6-4 [H2H]
R16Tomas Cakl (2) (CZE)Mark Markov (BUL)6-4 3-6 6-2 [H2H]
R16Tomas Cakl (1) (CZE)Catalin-Ionut Gard (ROU)6-2 6-3 [H2H]
R16Victor Ionita (ROU)Aleksander Slovic (5) (YUG)3-6 7-6(6) 6-2 [H2H]
R16Vitali Chvets (3) (BLR)Darko Madjarovski (WC) (YUG)6-2 1-6 7-5 [H2H]
R16Alan Mackin (7) (GBR)Ivan Cerovic (CRO)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Artemon Apostu-Efremov (8) (ROU)Predrag Rusevski (MKD)7-5 6-1 [H2H]
R16Todor Enev (BUL)Victor Ivanchev (WC) (BUL)6-1 6-0 [H2H]
R16Milen Velev (8) (BUL)Boris Pashanski (YUG)7-6(5) 4-6 6-2 [H2H]
R16Maximilian Abel (GER)Daniel Schubert (Q) (GER)6-4 6-2 [H2H]
R16Ivo Bratanov (BUL)Tomas Cakl (1) (CZE)6-3 3-6 6-3 [H2H]
R16Todor Enev (8) (BUL)Radovan Svetlik (CZE)7-6(2) 5-0 Retired[H2H]
R16Aleksander Slovic (4) (YUG)Nikolai Dyachok (Q) (UKR)6-3 2-6 6-4 [H2H]
R16Milen Velev (7) (BUL)Ilia Kushev (WC) (BUL)6-4 6-2 [H2H]
R16Artemon Apostu-Efremov (5) (ROU)Aleksandr Yarmola (UKR)3-6 6-3 6-1 [H2H]
R16Maximilian Abel (GER)Boris Pashanski (YUG)6-0 7-5 [H2H]
R16Alan Mackin (6) (GBR)Predrag Rusevski (MKD)6-2 6-1 [H2H]
R16Vitali Chvets (2) (BLR)Dimo Tolev (Q) (BUL)6-4 6-2 [H2H]
R32Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)Artemon Apostu-Efremov (1) (ROU)6-1 7-6(1) [H2H]
R32Victor Ivanchev (WC) (BUL)Petar Kirilov (WC) (BUL)6-1 6-3 [H2H]
R32Darko Madjarovski (YUG)Luben Pampoulov (Q) (AUT)6-3 6-2 [H2H]
R32Mark Markov (Q) (BUL)Maximilian Abel (7) (GER)6-4 6-2 [H2H]
R32Tomas Cakl (4) (CZE)Thomas Holzer (Q) (ITA)6-1 6-3 [H2H]
R32Catalin-Ionut Gard (ROU)Dimitar Dimitrov (WC) (BUL)6-2 6-0 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (UKR)Vassil Zahariev (WC) (BUL)6-1 6-2 [H2H]
R32Alan Mackin (5) (GBR)Victor Ionita (ROU)7-6(4) 6-2 [H2H]
R32Todor Enev (6) (BUL)Predrag Rusevski (MKD)6-1 6-0 [H2H]
R32Boris Pashanski (YUG)Ivan Cerovic (CRO)4-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (Q) (YUG)Dimo Tolev (BUL)6-2 7-5 [H2H]
R32Vitali Chvets (3) (BLR)Aleksander Slovic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Ivo Bratanov (8) (BUL)Andrew Scorteanu (Q) (USA)6-4 6-2 [H2H]
R32Radovan Svetlik (CZE)Nikolai Dyachok (Q) (UKR)6-4 6-1 [H2H]
R32Ilia Kushev (BUL)Daniel Schubert (GER)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Gabriel Moraru (Q) (ROU)Milen Velev (2) (BUL)3-6 7-5 6-3 [H2H]
R32Vitali Chvets (1) (BLR)Bye
R32Maximilian Abel (GER)Victor Ionita (ROU)6-4 6-4 [H2H]
R32Gabriel Moraru (ROU)Catalin-Ionut Gard (ROU)6-4 7-5 [H2H]
R32Alan Mackin (6) (GBR)Bye
R32Artemon Apostu-Efremov (3) (ROU)Bye
R32Sergei Yaroshenko (UKR)Nikolai Dyachok (UKR)3-6 6-1 6-3 [H2H]
R32Predrag Rusevski (MKD)Daniel Schubert (GER)6-1 7-5 [H2H]
R32Darko Madjarovski (7) (YUG)Bye
R32Todor Enev (5) (BUL)Bye
R32Boris Pashanski (YUG)Ilia Kushev (BUL)6-3 6-3 [H2H]
R32Ivo Bratanov (BUL)Victor Ivanchev (BUL)6-1 6-2 [H2H]
R32Milen Velev (4) (BUL)Bye
R32Radovan Svetlik (8) (CZE)Bye
R32Dimo Tolev (BUL)Aleksander Slovic (YUG)7-5 6-1 [H2H]
R32Mark Markov (BUL)Aleksandr Yarmola (UKR)6-2 6-3 [H2H]
R32Tomas Cakl (2) (CZE)Bye
R32Tomas Cakl (1) (CZE)Ilia Kushev (Q) (BUL)7-6(4) 6-4 [H2H]
R32Catalin-Ionut Gard (ROU)Gabriel Moraru (Q) (ROU)6-2 6-3 [H2H]
R32Victor Ionita (ROU)Mark Markov (Q) (BUL)6-2 6-7(5) 6-4 [H2H]
R32Aleksander Slovic (5) (YUG)Alexey Gavrilov (RUS)6-4 6-4 [H2H]
R32Vitali Chvets (3) (BLR)Radovan Svetlik (CZE)6-4 6-4 [H2H]
R32Darko Madjarovski (WC) (YUG)Yordan Kanev (WC) (BUL)6-4 7-5 [H2H]
R32Ivan Cerovic (CRO)Aleksandr Yarmola (UKR)3-6 6-1 6-4 [H2H]
R32Alan Mackin (7) (GBR)Dimo Tolev (WC) (BUL)6-1 6-3 [H2H]
R32Artemon Apostu-Efremov (8) (ROU)Michal Ciszek (Q) (CAN)6-2 6-1 [H2H]
R32Predrag Rusevski (MKD)Bogdan Nitescu (Q) (ROU)6-0 6-4 [H2H]
R32Victor Ivanchev (WC) (BUL)Sergei Yaroshenko (UKR)6-3 6-4 [H2H]
R32Todor Enev (BUL)Luben Pampoulov (4) (AUT)6-3 6-2 [H2H]
R32Milen Velev (8) (BUL)Andrew Scorteanu (Q) (USA)6-0 6-0 [H2H]
R32Boris Pashanski (YUG)Ivo Bratanov (BUL)6-4 7-6(4) [H2H]
R32Maximilian Abel (GER)Thomas Holzer (Q) (ITA)5-7 7-5 7-5 [H2H]
R32Daniel Schubert (Q) (GER)Nicolae-Razvan Lupsescu (LL) (ROU)6-2 7-6(5) [H2H]
R32Tomas Cakl (1) (CZE)Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)7-6(4) 6-4 [H2H]
R32Ivo Bratanov (BUL)Darko Madjarovski (Q) (YUG)6-3 7-5 [H2H]
R32Radovan Svetlik (CZE)Catalin-Ionut Gard (ROU)4-6 7-5 6-2 [H2H]
R32Todor Enev (8) (BUL)Aleksander Jerinkic (Q) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
R32Aleksander Slovic (4) (YUG)Aleksander Vlaski (YUG)6-7(5) 7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Nikolai Dyachok (Q) (UKR)Sergei Yaroshenko (UKR)6-7(5) 6-3 6-2 [H2H]
R32Ilia Kushev (WC) (BUL)Ivan Cerovic (CRO)6-4 6-2 [H2H]
R32Milen Velev (7) (BUL)Victor Ionita (ROU)4-6 6-4 6-2 [H2H]
R32Artemon Apostu-Efremov (5) (ROU)Alexey Gavrilov (RUS)2-6 6-2 6-4 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (UKR)Gabriel Moraru (Q) (ROU)7-5 6-7(4) 7-6(4) [H2H]
R32Maximilian Abel (GER)Yordan Kanev (WC) (BUL)2-6 6-1 6-4 [H2H]
R32Boris Pashanski (YUG)Luben Pampoulov (3) (AUT)6-2 6-4 [H2H]
R32Alan Mackin (6) (GBR)Andrew Scorteanu (Q) (USA)6-1 7-5 [H2H]
R32Predrag Rusevski (MKD)Daniel Schubert (Q) (GER)6-4 6-4 [H2H]
R32Dimo Tolev (Q) (BUL)Mark Markov (WC) (BUL)7-6(4) 4-6 6-3 [H2H]
R32Vitali Chvets (2) (BLR)Victor Ivanchev (WC) (BUL)6-1 4-6 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FTodor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Mark Markov (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
7-5 6-4
FTodor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Alan Mackin (1) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
6-2 6-3
FTodor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
4-6 6-0 7-5
FTodor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Vitali Chvets (BLR)
Radovan Svetlik (CZE)
7-6(4) 3-6 7-5
SFTodor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Maximilian Abel (Q) (GER)
Simon Shen (TPE)
6-4 6-4
SFMark Markov (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
6-1 6-1
SFAlan Mackin (1) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
Mark Markov (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
6-4 7-6(6)
SFTodor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Ionut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-3 6-3
SFTodor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Mark Markov (3) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
6-3 7-6(8)
SFAleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
Petar Kirilov (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
7-5 6-7(6) 6-3
SFTodor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Alan Mackin (3) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
6-3 1-6 6-2
SFVitali Chvets (BLR)
Radovan Svetlik (CZE)
Petar Kirilov (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
6-1 6-3
QFTodor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Catalin-Ionut Gard (ROU)
Gabriel Moraru (ROU)
3-6 6-0 6-3
QFMaximilian Abel (Q) (GER)
Simon Shen (TPE)
Predrag Rusevski (3) (MKD)
Radovan Svetlik (CZE)
6-3 2-6 6-0
QFAleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
Vitali Chvets (4) (BLR)
Alexey Gavrilov (RUS)
6-1 3-6 6-3
QFMark Markov (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Ionut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-2 6-2
QFAlan Mackin (1) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
Ivan Cerovic (CRO)
Boris Pashanski (YUG)
6-1 6-1
QFMark Markov (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Yordan Kanev (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
WO
QFIonut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
Ivo Bratanov (BUL)
Victor Ivanchev (BUL)
WO
QFTodor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Maximilian Abel (GER)
Simon Shen (TPE)
6-1 6-3
QFTodor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Ionut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
7-6(4) 6-3
QFMark Markov (3) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Maximilian Abel (GER)
Gabriel Moraru (ROU)
4-6 6-4 6-4
QFAleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
Vitali Chvets (4) (BLR)
Radovan Svetlik (CZE)
3-0 Retired
QFPetar Kirilov (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Alan Mackin (2) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
7-6(8) 1-6 6-3
QFTodor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Darko Madjarovski (WC) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
6-4 7-6(4)
QFAlan Mackin (3) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
Catalin-Ionut Gard (ROU)
Gabriel Moraru (ROU)
6-0 4-6 6-3
QFPetar Kirilov (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Artemon Apostu-Efremov (ROU)
Victor Ionita (ROU)
WO
QFVitali Chvets (BLR)
Radovan Svetlik (CZE)
Mark Markov (2) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
7-5 6-2
R16Todor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Alan Mackin (1) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
6-1 6-4
R16Catalin-Ionut Gard (ROU)
Gabriel Moraru (ROU)
Ivo Bratanov (WC) (BUL)
Victor Ivanchev (BUL)
6-4 6-3
R16Predrag Rusevski (3) (MKD)
Radovan Svetlik (CZE)
Artemon Apostu-Efremov (ROU)
Victor Ionita (ROU)
7-5 6-4
R16Maximilian Abel (Q) (GER)
Simon Shen (TPE)
Marian-Stefan Enciu (ROU)
Kristian Mitrovski (MKD)
6-1 6-4
R16Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
Fabio Colangelo (ITA)
Stefano Ianni (ITA)
6-3 6-2
R16Vitali Chvets (4) (BLR)
Alexey Gavrilov (RUS)
Yordan Kanev (WC) (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
6-3 6-1
R16Ionut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
Ivan Cerovic (CRO)
Boris Pashanski (YUG)
6-7(4) 6-3 7-6(4)
R16Mark Markov (WC) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Tomas Cakl (2) (CZE)
Michal Varsanyi (SVK)
6-3 6-2
R16Alan Mackin (1) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
Bye
R16Ivan Cerovic (CRO)
Boris Pashanski (YUG)
Alexei Filenkov (RUS)
Petar Kirilov (BUL)
6-4 6-4
R16Mark Markov (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Catalin-Ionut Gard (4) (ROU)
Gabriel Moraru (ROU)
7-6(5) 7-5
R16Yordan Kanev (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Artemon Apostu-Efremov (ROU)
Victor Ionita (ROU)
7-5 3-6 6-4
R16Ionut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
6-4 7-5
R16Ivo Bratanov (BUL)
Victor Ivanchev (BUL)
Vitali Chvets (3) (BLR)
Alexey Gavrilov (RUS)
6-3 6-3
R16Todor Enev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
6-2 6-0
R16Maximilian Abel (GER)
Simon Shen (TPE)
Tomas Cakl (2) (CZE)
Radovan Svetlik (CZE)
6-1 6-4
R16Todor Enev (1) (BUL)
Milen Velev (BUL)
Bye
R16Darko Madjarovski (WC) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Ivo Bratanov (BUL)
Victor Ivanchev (BUL)
6-4 6-2
R16Alan Mackin (3) (GBR)
Luben Pampoulov (AUT)
Bye
R16Catalin-Ionut Gard (ROU)
Gabriel Moraru (ROU)
Ivan Cerovic (CRO)
Boris Pashanski (YUG)
WO
R16Petar Kirilov (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
1-6 7-5 7-5
R16Artemon Apostu-Efremov (ROU)
Victor Ionita (ROU)
Maximilian Abel (4) (GER)
Simon Shen (TPE)
WO
R16Vitali Chvets (BLR)
Radovan Svetlik (CZE)
Ionut Captan (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-1 7-6(4)
R16Mark Markov (2) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aleksander Jerinkic (YUG)Dmitri Koch (1) (GER)6-3 6-2 [H2H]
Q1Nicolae-Razvan Lupsescu (10) (ROU)Fabio Colangelo (ITA)4-6 6-3 6-2 [H2H]
Q1Dimo Tolev (15) (BUL)Goran Tosic (YUG)4-6 6-2 7-5 [H2H]
Q1Andrew Scorteanu (USA)Simon Shen (TPE)6-3 0-6 7-6(5) [H2H]
Q1Darko Madjarovski (WC) (YUG)Michal Varsanyi (9) (SVK)6-4 6-4 [H2H]
Q1Nikolai Dyachok (12) (UKR)Ionut Captan (ROU)6-4 6-3 [H2H]
Q1Daniel Schubert (GER)Marian-Stefan Enciu (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q1Gabriel Moraru (8) (ROU)Thomas Holzer (13) (ITA)6-1 6-1 [H2H]
Q1Ilia Kushev (BUL)Simon Shen (13) (TPE)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q1Mark Markov (BUL)Mitko Blagoev (WC) (AUS)6-3 2-6 0-1 Retired[H2H]
Q1Bogdan Nitescu (ROU)Andrew Cheney (USA)6-4 6-4 [H2H]
Q1Thomas Holzer (16) (ITA)Luis-Maria Zapata-Fernandez (4) (ESP)6-3 7-5 [H2H]
Q1Daniel Schubert (GER)Nicolae-Razvan Lupsescu (9) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
Q1Andrew Scorteanu (12) (USA)Michal Varsanyi (6) (SVK)5-7 6-4 6-2 [H2H]
Q1Gabriel Moraru (7) (ROU)Goran Tosic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q1Michal Ciszek (8) (CAN)Aristotelis Mouratoglou (GRE)6-2 6-1 [H2H]
Q1Gabriel Moraru (1) (ROU)Zoran Randenovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q1Nikolai Dyachok (2) (UKR)Sergio Parente-Vazquez (ESP)6-1 6-3 [H2H]
Q1Andrew Scorteanu (3) (USA)Simon Shen (13) (TPE)6-1 Retired[H2H]
Q1Aleksander Vlaski (12) (YUG)Nicolae-Razvan Lupsescu (4) (ROU)7-5 6-1 [H2H]
Q1Mark Markov (5) (BUL)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-3 6-7(2) 6-1 [H2H]
Q1Thomas Holzer (6) (ITA)Goran Tosic (14) (YUG)1-6 6-0 6-2 [H2H]
Q1Luben Pampoulov (7) (AUT)Ionut Captan (16) (ROU)6-2 6-0 [H2H]
Q1Sergei Yaroshenko (8) (UKR)Michal Ciszek (9) (CAN)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q1Dimo Tolev (BUL)ByeBYE
Q1Nikolai Dyachok (UKR)ByeBYE
Q1Sergei Yaroshenko (UKR)Andrew Scorteanu (USA)WO[H2H]
Q2Dmitri Koch (1) (GER)Nemanja Kontic (YUG)7-6(4) 5-7 7-6(4) [H2H]
Q2Aleksander Jerinkic (YUG)Bogdan Nitescu (ROU)4-6 7-5 7-6(5) [H2H]
Q2Fabio Colangelo (ITA)Tomasz Pasamonik (WC) (POL)6-1 7-5 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (10) (ROU)Aristotelis Mouratoglou (GRE)1-6 6-2 6-1 [H2H]
Q2Goran Tosic (YUG)Luis-Maria Zapata-Fernandez (3) (ESP)6-3 6-3 [H2H]
Q2Dimo Tolev (15) (BUL)Nikola Vidovic (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q2Simon Shen (TPE)Mitko Blagoev (WC) (AUS)2-6 6-3 6-2 [H2H]
Q2Andrew Scorteanu (USA)Sergio Parente-Vazquez (ESP)6-3 6-2 [H2H]
Q2Darko Madjarovski (WC) (YUG)Davor Baretic (AUS)7-6(5) 6-0 [H2H]
Q2Michal Varsanyi (9) (SVK)Radu-Marian Barbu (ROU)7-6(5) 4-3 Retired[H2H]
Q2Ionut Captan (ROU)Andrew Cheney (USA)6-3 6-2 [H2H]
Q2Nikolai Dyachok (12) (UKR)Vukasin Jankovic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q2Marian-Stefan Enciu (ROU)Ioan-Bogdan Gauzin (7) (ROU)2-6 7-6(4) 7-5 [H2H]
Q2Daniel Schubert (GER)Michal Ciszek (11) (CAN)6-2 6-4 [H2H]
Q2Gabriel Moraru (8) (ROU)Tomas Matejka (CZE)6-3 6-4 [H2H]
Q2Thomas Holzer (13) (ITA)Marcel-Ioan Miron (ROU)7-5 6-2 [H2H]
Q2Ilia Kushev (BUL)Dmitri Koch (1) (GER)6-4 6-4 [H2H]
Q2Simon Shen (13) (TPE)Nikola Vidovic (YUG)6-4 7-6(5) [H2H]
Q2Mark Markov (BUL)Stefan Herzog (AUT)6-0 6-3 [H2H]
Q2Mitko Blagoev (WC) (AUS)Matthieu Amgwerd (SUI)6-3 6-3 [H2H]
Q2Bogdan Nitescu (ROU)Alberto Lopez-Nunez (3) (ESP)7-6(5) 7-6(4) [H2H]
Q2Andrew Cheney (USA)Alexandru Pop-Moldovan (ROU)6-1 6-3 [H2H]
Q2Luis-Maria Zapata-Fernandez (4) (ESP)Fabio Colangelo (ITA)6-4 7-5 [H2H]
Q2Thomas Holzer (16) (ITA)Ilian Nachev (BUL)6-1 6-3 [H2H]
Q2Daniel Schubert (GER)Aleksander Manojlovic (5) (YUG)6-3 6-1 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (9) (ROU)Vukasin Jankovic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
Q2Michal Varsanyi (6) (SVK)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-1 7-5 [H2H]
Q2Andrew Scorteanu (12) (USA)Stefano Ianni (ITA)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Gabriel Moraru (7) (ROU)Sergio Parente-Vazquez (ESP)4-6 6-4 7-6(5) [H2H]
Q2Goran Tosic (YUG)Marian-Stefan Enciu (ROU)6-1 4-6 6-4 [H2H]
Q2Michal Ciszek (8) (CAN)Andrei Florea (ROU)6-2 2-0 Retired[H2H]
Q2Aristotelis Mouratoglou (GRE)Petar Kirilov (WC) (BUL)7-6(2) 5-7 6-2 [H2H]
Q2Gabriel Moraru (1) (ROU)Bye
Q2Zoran Randenovic (YUG)Andrew Cheney (USA)2-6 6-3 7-6(3) [H2H]
Q2Nikolai Dyachok (2) (UKR)Bye
Q2Sergio Parente-Vazquez (ESP)Aleksander Jerinkic (10) (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q2Andrew Scorteanu (3) (USA)Bye
Q2Simon Shen (13) (TPE)Alexei Filenkov (RUS)4-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (4) (ROU)Bye
Q2Aleksander Vlaski (12) (YUG)Yevgeny Leontenko (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Mark Markov (5) (BUL)Bye
Q2Marcel-Ioan Miron (ROU)Bogdan Nitescu (11) (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q2Thomas Holzer (6) (ITA)Bye
Q2Goran Tosic (14) (YUG)Rashko Patnikov (WC) (BUL)6-0 6-3 [H2H]
Q2Luben Pampoulov (7) (AUT)Bye
Q2Ionut Captan (16) (ROU)Delian Borisov (BUL)6-1 6-0 [H2H]
Q2Sergei Yaroshenko (8) (UKR)Bye
Q2Michal Ciszek (9) (CAN)Art Dyson (CAN)6-4 6-1 [H2H]
Q3Dmitri Koch (1) (GER)Vitali Zhishkevich (BLR)6-4 6-3 [H2H]
Q3Nemanja Kontic (YUG)Harald Trattner (AUT)6-3 6-4 [H2H]
Q3Bogdan Nitescu (ROU)Andrei Florea (ROU)6-4 6-3 [H2H]
Q3Aleksander Jerinkic (YUG)Kristian Mitrovski (16) (MKD)6-4 3-6 7-6(3) [H2H]
Q3Tomasz Pasamonik (WC) (POL)Alberto Lopez-Nunez (2) (ESP)6-3 7-5 [H2H]
Q3Fabio Colangelo (ITA)Matthieu Amgwerd (SUI)6-2 7-6(4) [H2H]
Q3Aristotelis Mouratoglou (GRE)Delian Borisov (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (10) (ROU)Rene Lackner (AUT)7-5 7-5 [H2H]
Q3Luis-Maria Zapata-Fernandez (3) (ESP)Nenad Crnogorac (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q3Goran Tosic (YUG)Zsolt Tatar (HUN)6-3 4-6 6-4 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (YUG)Martin Penev (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q3Dimo Tolev (15) (BUL)Dinko Halachev (WC) (BUL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Simon Shen (TPE)Givi Samkharadze (4) (GEO)6-4 6-1 [H2H]
Q3Mitko Blagoev (WC) (AUS)Gligorce Sanev (MKD)7-5 6-3 [H2H]
Q3Sergio Parente-Vazquez (ESP)Stefano Ianni (ITA)3-6 7-6(3) 7-5 [H2H]
Q3Andrew Scorteanu (USA)Ivan Andreev (14) (MKD)6-2 6-1 [H2H]
Q3Darko Madjarovski (WC) (YUG)Nicolo Cotto (5) (ITA)6-3 6-4 [H2H]
Q3Davor Baretic (AUS)Gueorgui Stoykov (BUL)6-2 6-4 [H2H]
Q3Radu-Marian Barbu (ROU)Ilian Nachev (BUL)6-2 6-1 [H2H]
Q3Michal Varsanyi (9) (SVK)Gjorgi Krstevski (MKD)6-0 6-1 [H2H]
Q3Ionut Captan (ROU)Aleksander Manojlovic (6) (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q3Andrew Cheney (USA)Vassil Zahariev (WC) (BUL)6-4 6-3 [H2H]
Q3Vukasin Jankovic (YUG)Petar Trendafilov (BUL)7-6(4) 6-7(3) 6-4 [H2H]
Q3Nikolai Dyachok (12) (UKR)Stanimir Mirchev (BUL)6-1 6-3 [H2H]
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (7) (ROU)Petar Kirilov (WC) (BUL)7-6(6) 4-6 6-3 [H2H]
Q3Marian-Stefan Enciu (ROU)Dimitar Grabul (MKD)6-2 6-1 [H2H]
Q3Daniel Schubert (GER)Antoan Gerginov (WC) (BUL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Michal Ciszek (11) (CAN)Vladimir Cubrinoski (MKD)1-6 6-1 6-2 [H2H]
Q3Gabriel Moraru (8) (ROU)Andrei Mlendea (ROU)6-4 6-1 [H2H]
Q3Tomas Matejka (CZE)Jakub Ondrias (SVK)6-3 6-2 [H2H]
Q3Marcel-Ioan Miron (ROU)Kruno Despotovski (MKD)6-1 6-3 [H2H]
Q3Thomas Holzer (13) (ITA)Dimitar Dimitrov (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Dmitri Koch (1) (GER)Zoran Randenovic (YUG)2-6 7-6(11) 6-3 [H2H]
Q3Ilia Kushev (BUL)Kruno Despotovski (MKD)6-2 6-1 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (YUG)Dinko Halachev (WC) (BUL)6-4 4-6 6-0 [H2H]
Q3Simon Shen (13) (TPE)Harald Trattner (AUT)6-3 6-4 [H2H]
Q3Mark Markov (BUL)Aleksander Vlaski (2) (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q3Stefan Herzog (AUT)Jordan Ristovski (MKD)6-2 6-2 [H2H]
Q3Mitko Blagoev (WC) (AUS)Alexei Filenkov (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q3Matthieu Amgwerd (SUI)Kristian Mitrovski (11) (MKD)6-2 6-2 [H2H]
Q3Alberto Lopez-Nunez (3) (ESP)Rene Lackner (AUT)7-6(5) 7-6(3) [H2H]
Q3Bogdan Nitescu (ROU)Nenad Crnogorac (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q3Andrew Cheney (USA)Gligorce Sanev (MKD)6-3 6-3 [H2H]
Q3Alexandru Pop-Moldovan (ROU)Ivan Andreev (15) (MKD)4-6 6-2 6-3 [H2H]
Q3Luis-Maria Zapata-Fernandez (4) (ESP)Tomas Matejka (CZE)6-2 6-4 [H2H]
Q3Fabio Colangelo (ITA)Aleksander Jerinkic (YUG)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Ilian Nachev (BUL)Marco Hammerl (AUT)6-3 7-6(4) [H2H]
Q3Thomas Holzer (16) (ITA)Dimitar Dimitrov (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Aleksander Manojlovic (5) (YUG)Petar Trendafilov (WC) (BUL)6-2 2-6 6-2 [H2H]
Q3Daniel Schubert (GER)Mitar Kustudija (YUG)7-5 6-4 [H2H]
Q3Vukasin Jankovic (YUG)Antoan Gerginov (WC) (BUL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (9) (ROU)Rashko Patnikov (WC) (BUL)6-7(5) 6-1 6-4 [H2H]
Q3Michal Varsanyi (6) (SVK)Jakub Ondrias (SVK)6-3 6-2 [H2H]
Q3Marcel-Ioan Miron (ROU)Ivelin Iliev (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Stefano Ianni (ITA)Vladislav Bouska (RUS)6-1 6-0 [H2H]
Q3Andrew Scorteanu (12) (USA)Matthew Snowdon (AUS)6-2 3-6 6-2 [H2H]
Q3Gabriel Moraru (7) (ROU)Art Dyson (CAN)6-2 6-0 [H2H]
Q3Sergio Parente-Vazquez (ESP)Ionut Captan (ROU)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q3Marian-Stefan Enciu (ROU)Davor Baretic (AUS)7-6(5) 7-5 [H2H]
Q3Goran Tosic (YUG)Nikolai Dyachok (10) (UKR)3-6 6-1 7-6(3) [H2H]
Q3Michal Ciszek (8) (CAN)Michael Schaupp (AUT)6-2 6-0 [H2H]
Q3Andrei Florea (ROU)Vitali Zhishkevich (BLR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Aristotelis Mouratoglou (GRE)Delian Borisov (WC) (BUL)6-4 7-6(4) [H2H]
Q3Petar Kirilov (WC) (BUL)Dimitar Grabul (14) (MKD)6-2 6-4 [H2H]


What's your opinion on the ATP Bulgaria draw (Men's) 2001?
Who will win Bulgaria?