ATP Bulgaria F6 Futures Draw (Men's) - 2007

Click Here To Join The Bulgaria F6 Futures Discussion!


Share This...


Bulgaria F6 Futures Event Details:

2007-08-27Clay
OutdoorBourgas, Bulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Bulgaria F6 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FTodor Enev (1) (BUL)Peter Torebko (GER)6-4 6-0 [H2H]
SFTodor Enev (1) (BUL)Vasil Mladenov (BUL)6-1 6-0 [H2H]
SFPeter Torebko (GER)Charly Villeneuve (4) (FRA)7-6(6) 6-4 [H2H]
QFTodor Enev (1) (BUL)Pirmin Haenle (GER)6-4 7-6(6) [H2H]
QFVasil Mladenov (BUL)Aleksandar Cvetkov (Q) (YUG)7-5 6-1 [H2H]
QFCharly Villeneuve (4) (FRA)Vadim Alekseenko (Q) (UKR)6-0 6-2 [H2H]
QFPeter Torebko (GER)Petar Trendafilov (Q) (BUL)6-7(6) 6-3 7-5 [H2H]
R16Todor Enev (1) (BUL)Tomer Hodorov (Q) (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R16Pirmin Haenle (GER)Ilia Kushev (5) (BUL)4-6 7-6(3) 7-5 [H2H]
R16Aleksandar Cvetkov (Q) (YUG)Alexander Lazov (WC) (BUL)6-4 6-2 [H2H]
R16Vasil Mladenov (BUL)Roman Kelecic (LL) (CRO)6-3 6-1 [H2H]
R16Vadim Alekseenko (Q) (UKR)Nikola Martinovic (7) (CRO)7-5 6-1 [H2H]
R16Charly Villeneuve (4) (FRA)Matt Simpson (NZL)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R16Peter Torebko (GER)Siarhei Betau (BLR)6-0 4-6 6-4 [H2H]
R16Petar Trendafilov (Q) (BUL)Tihomir Grozdanov (BUL)7-6(4) 6-4 [H2H]
R32Todor Enev (1) (BUL)Takahiro Ittogi (JPN)6-1 6-1 [H2H]
R32Tomer Hodorov (Q) (ISR)Denis Bejtulahi (YUG)7-5 Retired[H2H]
R32Pirmin Haenle (GER)Yury Shirshov (Q) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R32Ilia Kushev (5) (BUL)Yordan Kanev (BUL)6-3 6-0 [H2H]
R32Aleksandar Cvetkov (Q) (YUG)David Savic (3) (YUG)6-2 1-6 7-6(4) [H2H]
R32Alexander Lazov (WC) (BUL)Gilad Ben Zvi (Q) (ISR)6-1 4-6 7-5 [H2H]
R32Roman Kelecic (LL) (CRO)Alexander Stamchev (BUL)6-4 6-3 [H2H]
R32Vasil Mladenov (BUL)Simeon Ivanov (8) (BUL)7-6(7) 6-4 [H2H]
R32Nikola Martinovic (7) (CRO)Marco Simoni (ITA)6-4 6-4 [H2H]
R32Vadim Alekseenko (Q) (UKR)Alexander Bury (Q) (BLR)6-3 6-7(6) 6-0 [H2H]
R32Matt Simpson (NZL)Danail Tarpov (Q) (BUL)6-2 6-0 [H2H]
R32Charly Villeneuve (4) (FRA)Valentin Dimov (WC) (BUL)4-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Peter Torebko (GER)Santiago Penades-Sanz (LL) (ESP)7-6(5) 6-0 [H2H]
R32Siarhei Betau (BLR)Serafim Grozev (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
R32Petar Trendafilov (Q) (BUL)Tzvetan Mihov (WC) (BUL)7-6(3) 6-2 [H2H]
R32Tihomir Grozdanov (BUL)Ivaylo Traykov (2) (BUL)7-5 3-6 7-6(0) [H2H]
Men's Doubles
FSiarhei Betau (3) (BLR)
Vasil Mladenov (BUL)
Roman Kelecic (2) (CRO)
Nikola Martinovic (CRO)
3-0 Retired
SFSiarhei Betau (3) (BLR)
Vasil Mladenov (BUL)
Yordan Kanev (1) (BUL)
David Savic (YUG)
6-3 6-1
SFRoman Kelecic (2) (CRO)
Nikola Martinovic (CRO)
Pirmin Haenle (4) (GER)
Matt Simpson (NZL)
6-2 6-3
QFYordan Kanev (1) (BUL)
David Savic (YUG)
Ivelin Kolev (BUL)
Petar Trendafilov (BUL)
7-5 7-6(4)
QFSiarhei Betau (3) (BLR)
Vasil Mladenov (BUL)
Simeon Ivanov (BUL)
Alexander Stamchev (BUL)
7-6(3) 6-3
QFPirmin Haenle (4) (GER)
Matt Simpson (NZL)
Santiago Penades-Sanz (ESP)
Peter Torebko (GER)
6-4 6-1
QFRoman Kelecic (2) (CRO)
Nikola Martinovic (CRO)
Vadim Alekseenko (UKR)
Maksim Bakunin (UKR)
7-6(6) 6-2
R16Yordan Kanev (1) (BUL)
David Savic (YUG)
Bye
R16Ivelin Kolev (BUL)
Petar Trendafilov (BUL)
Gilad Ben Zvi (ISR)
Tomer Hodorov (ISR)
6-1 6-3
R16Siarhei Betau (3) (BLR)
Vasil Mladenov (BUL)
Valentin Dimov (BUL)
Tihomir Grozdanov (BUL)
7-5 6-3
R16Simeon Ivanov (BUL)
Alexander Stamchev (BUL)
Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)
Danail Tarpov (BUL)
7-5 3-6 6-4
R16Santiago Penades-Sanz (ESP)
Peter Torebko (GER)
Octavian Avram (ROU)
Yury Shirshov (RUS)
4-6 6-4 6-4
R16Pirmin Haenle (4) (GER)
Matt Simpson (NZL)
Alexander Bury (BLR)
George Khrikadze (GEO)
6-7(7) 7-5 6-3
R16Vadim Alekseenko (UKR)
Maksim Bakunin (UKR)
Serafim Grozev (BUL)
Alexander Lazov (BUL)
6-4 6-0
R16Roman Kelecic (2) (CRO)
Nikola Martinovic (CRO)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)Ivelin Kolev (WC) (BUL)6-2 6-4 [H2H]
Q1Vadim Alekseenko (UKR)Roman Kelecic (2) (CRO)6-2 7-6(6) [H2H]
Q1Danail Tarpov (BUL)Santiago Penades-Sanz (3) (ESP)6-7(3) 6-0 6-4 [H2H]
Q1Alexander Bury (4) (BLR)Georgi Yordanov (BUL)6-3 6-1 [H2H]
Q1Petar Trendafilov (WC) (BUL)Aleksandar Mihailovski (BUL)6-4 6-0 [H2H]
Q1Tomer Hodorov (6) (ISR)Dobromir Shatov (WC) (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q1Gilad Ben Zvi (ISR)Igor Rud (RUS)6-3 6-3 [H2H]
Q1Yury Shirshov (8) (RUS)Maksim Bakunin (UKR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)Marco Bella (1) (ITA)2-6 6-2 6-3 [H2H]
Q2Ivelin Kolev (WC) (BUL)Georgi Krastev (BUL)7-5 6-4 [H2H]
Q2Roman Kelecic (2) (CRO)Octavian Dinuta (ROU)6-2 6-0 [H2H]
Q2Vadim Alekseenko (UKR)Pavel Veretennikov (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q2Santiago Penades-Sanz (3) (ESP)Nikola Kostic (WC) (SCG)6-1 6-2 [H2H]
Q2Danail Tarpov (BUL)Borislav Bonchev (BUL)6-1 6-3 [H2H]
Q2Alexander Bury (4) (BLR)Dimitar Atanasov (WC) (BUL)6-1 6-0 [H2H]
Q2Georgi Yordanov (BUL)Cristian-Alexandru Ceparu (ROU)6-0 6-0 [H2H]
Q2Petar Trendafilov (WC) (BUL)Rumen Gospodinov (5) (BUL)6-1 3-6 6-0 [H2H]
Q2Aleksandar Mihailovski (BUL)Martin Tomov (BUL)6-2 6-3 [H2H]
Q2Tomer Hodorov (6) (ISR)Angel Mirchev (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q2Dobromir Shatov (WC) (BUL)Valentine Dunenkov (RUS)6-1 6-0 [H2H]
Q2Igor Rud (RUS)George Khrikadze (7) (GEO)6-3 6-0 [H2H]
Q2Gilad Ben Zvi (ISR)Marius Dragoi Runceanu (ROU)6-3 6-1 [H2H]
Q2Yury Shirshov (8) (RUS)Octavian Avram (ROU)6-2 6-4 [H2H]
Q2Maksim Bakunin (UKR)Antonio Stoynev (BUL)6-1 6-2 [H2H]
Q3Marco Bella (1) (ITA)Bye
Q3Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)Bye
Q3Georgi Krastev (BUL)Borislav Kapralev (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Ivelin Kolev (WC) (BUL)Bye
Q3Roman Kelecic (2) (CRO)Bye
Q3Octavian Dinuta (ROU)Bye
Q3Vadim Alekseenko (UKR)Bye
Q3Pavel Veretennikov (RUS)Bye
Q3Santiago Penades-Sanz (3) (ESP)Bye
Q3Nikola Kostic (WC) (SCG)Bye
Q3Borislav Bonchev (BUL)Stefan Radu Leonte (ROU)6-1 6-0 [H2H]
Q3Danail Tarpov (BUL)Bye
Q3Alexander Bury (4) (BLR)Bye
Q3Dimitar Atanasov (WC) (BUL)Bye
Q3Cristian-Alexandru Ceparu (ROU)Bye
Q3Georgi Yordanov (BUL)Bye
Q3Rumen Gospodinov (5) (BUL)Bye
Q3Petar Trendafilov (WC) (BUL)Bye
Q3Aleksandar Mihailovski (BUL)Stanislav Iliev (BUL)3-6 6-2 6-4 [H2H]
Q3Martin Tomov (BUL)Bye
Q3Tomer Hodorov (6) (ISR)Bye
Q3Angel Mirchev (BUL)Bye
Q3Valentine Dunenkov (RUS)Bye
Q3Dobromir Shatov (WC) (BUL)Bye
Q3George Khrikadze (7) (GEO)Bye
Q3Igor Rud (RUS)Bye
Q3Gilad Ben Zvi (ISR)Andreas Neykov (BUL)6-0 5-7 6-3 [H2H]
Q3Marius Dragoi Runceanu (ROU)Bye
Q3Yury Shirshov (8) (RUS)Bye
Q3Octavian Avram (ROU)Bye
Q3Maksim Bakunin (UKR)Bye
Q3Antonio Stoynev (BUL)Bye


What's your opinion on the ATP Bulgaria F6 Futures draw (Men's) 2007?
Who will win Bulgaria F6 Futures?