ATP Bulgaria F2 Futures Draw (Men's) - 2010

Click Here To Join The Bulgaria F2 Futures Discussion!


Share This...


Bulgaria F2 Futures Event Details:

2010-05-10Clay
OutdoorVarna, Bulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Bulgaria F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJavier Marti (8) (ESP)Adrian Cruciat (ROU)6-2 6-1 [H2H]
SFAdrian Cruciat (ROU)Andrea Falgheri (6) (ITA)7-6(7) 6-2 [H2H]
SFJavier Marti (8) (ESP)Todor Enev (WC) (BUL)WO[H2H]
QFAndrea Falgheri (6) (ITA)Ivaylo Traykov (BUL)7-6(3) 2-6 6-4 [H2H]
QFAdrian Cruciat (ROU)Oscar Sabate-Bretos (4) (ESP)6-1 7-5 [H2H]
QFJavier Marti (8) (ESP)Victor-Mugurel Anagnastopol (Q) (ROU)5-7 7-5 6-2 [H2H]
QFTodor Enev (WC) (BUL)Roman Tudoreanu (MDA)7-6(3) 6-4 [H2H]
R16Ivaylo Traykov (BUL)Carl Bergman (SWE)6-2 6-7(2) 6-3 [H2H]
R16Andrea Falgheri (6) (ITA)Tihomir Grozdanov (BUL)1-6 7-6(1) 6-0 [H2H]
R16Oscar Sabate-Bretos (4) (ESP)Andrei Savulescu (LL) (ROU)6-1 6-3 [H2H]
R16Adrian Cruciat (ROU)Marco Simoni (7) (ITA)6-1 6-0 [H2H]
R16Javier Marti (8) (ESP)Vadim Alekseenko (Q) (UKR)6-3 6-3 [H2H]
R16Victor-Mugurel Anagnastopol (Q) (ROU)Llaurentiu-Ady Gavrila (Q) (ROU)6-1 7-6(7) [H2H]
R16Roman Tudoreanu (MDA)Alexandre Folie (5) (BEL)6-2 3-0 Retired[H2H]
R16Todor Enev (WC) (BUL)Ivan Anikanov (UKR)6-1 6-2 [H2H]
R32Ivaylo Traykov (BUL)Yannik Reuter (LL) (BEL)6-2 6-2 [H2H]
R32Carl Bergman (SWE)Robert Coman (Q) (ROU)6-3 7-5 [H2H]
R32Tihomir Grozdanov (BUL)Marko Radlovacki (WC) (SWE)6-0 6-1 [H2H]
R32Andrea Falgheri (6) (ITA)Mikhail Vasiliev (RUS)7-5 7-6(1) [H2H]
R32Oscar Sabate-Bretos (4) (ESP)Federico Zeballos (BOL)7-5 6-2 [H2H]
R32Andrei Savulescu (LL) (ROU)Vladzimir Kruk (Q) (BLR)6-1 6-2 [H2H]
R32Adrian Cruciat (ROU)Valentin Dimov (BUL)6-2 6-2 [H2H]
R32Marco Simoni (7) (ITA)Gleb Alekseenko (Q) (UKR)6-3 6-3 [H2H]
R32Javier Marti (8) (ESP)Pavel Katliarov (Q) (BLR)3-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Vadim Alekseenko (Q) (UKR)Pirmin Haenle (GER)7-5 6-3 [H2H]
R32Victor-Mugurel Anagnastopol (Q) (ROU)Dimitar Kuzmanov (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
R32Llaurentiu-Ady Gavrila (Q) (ROU)Daniel Glancy (LL) (IRL)6-1 6-2 [H2H]
R32Alexandre Folie (5) (BEL)Dzmitry Zhyrmont (BLR)6-2 6-3 [H2H]
R32Roman Tudoreanu (MDA)Marcel Radev (WC) (BUL)6-2 6-2 [H2H]
R32Ivan Anikanov (UKR)Danilo Petrovic (Q) (SRB)6-3 6-2 [H2H]
R32Todor Enev (WC) (BUL)Andrei Mlendea (2) (ROU)6-4 7-5 [H2H]
Men's Doubles
FAlexandru-Daniel Carpen (4) (ROU)
Adrian Cruciat (ROU)
Tihomir Grozdanov (BUL)
Ivaylo Traykov (BUL)
6-4 6-4
SFAlexandru-Daniel Carpen (4) (ROU)
Adrian Cruciat (ROU)
Andrea Falgheri (ITA)
Mikhail Vasiliev (RUS)
1-6 6-3 [10-8]
SFTihomir Grozdanov (BUL)
Ivaylo Traykov (BUL)
Oscar Burrieza-Lopez (2) (ESP)
Javier Marti (ESP)
7-6(2) 4-6 [10-7]
QFAndrea Falgheri (ITA)
Mikhail Vasiliev (RUS)
Raul Guardia (ARG)
Federico Zeballos (BOL)
6-4 1-6 [10-5]
QFAlexandru-Daniel Carpen (4) (ROU)
Adrian Cruciat (ROU)
Carl Bergman (SWE)
Pirmin Haenle (GER)
6-3 4-6 [10-8]
QFTihomir Grozdanov (BUL)
Ivaylo Traykov (BUL)
Pavel Katliarov (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
6-4 6-3
QFOscar Burrieza-Lopez (2) (ESP)
Javier Marti (ESP)
Stefan Micov (MKD)
Stefan Trifonov (BUL)
6-0 6-2
R16Andrea Falgheri (ITA)
Mikhail Vasiliev (RUS)
Ivan Anikanov (1) (UKR)
Dzmitry Zhyrmont (BLR)
6-3 7-6(0)
R16Raul Guardia (ARG)
Federico Zeballos (BOL)
Daniel Glancy (WC) (IRL)
Marcel Radev (BUL)
7-6(6) 6-2
R16Alexandru-Daniel Carpen (4) (ROU)
Adrian Cruciat (ROU)
Llaurentiu-Ady Gavrila (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
6-3 6-4
R16Carl Bergman (SWE)
Pirmin Haenle (GER)
Milen Ianakiev (GER)
Vladislav Mateev (BUL)
6-2 6-0
R16Pavel Katliarov (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
Mikhail Balmashev (RUS)
Ilya Lebedev (RUS)
6-1 6-4
R16Tihomir Grozdanov (BUL)
Ivaylo Traykov (BUL)
Gleb Alekseenko (3) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-3 6-2
R16Stefan Micov (MKD)
Stefan Trifonov (BUL)
Peter Ivanov (BUL)
Oscar Sabate-Bretos (ESP)
7-5 6-3
R16Oscar Burrieza-Lopez (2) (ESP)
Javier Marti (ESP)
Tomislav Jotovski (MKD)
Lazar Magdincev (MKD)
6-2 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Pavel Katliarov (1) (BLR)Tomislav Jotovski (16) (MKD)6-2 6-2 [H2H]
Q1Vadim Alekseenko (2) (UKR)Mikhail Balmashev (10) (RUS)7-5 6-1 [H2H]
Q1Danilo Petrovic (SRB)Yannik Reuter (3) (BEL)5-7 6-2 6-4 [H2H]
Q1Gleb Alekseenko (4) (UKR)Bogdan Andrii (ROU)6-1 2-6 6-0 [H2H]
Q1Vladzimir Kruk (12) (BLR)Daniel Glancy (5) (IRL)1-6 6-1 6-3 [H2H]
Q1Robert Coman (6) (ROU)Marvin Netuschil (GER)6-1 6-4 [H2H]
Q1Llaurentiu-Ady Gavrila (7) (ROU)Andrei Savulescu (11) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
Q1Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU)Andreas Neykov (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q2Pavel Katliarov (1) (BLR)Cosmin Georgescu (ROU)6-3 6-1 [H2H]
Q2Tomislav Jotovski (16) (MKD)Vlad Stefan (ROU)6-1 6-0 [H2H]
Q2Vadim Alekseenko (2) (UKR)Vladislav Mateev (WC) (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q2Mikhail Balmashev (10) (RUS)Adrian-Marin Dancescu (ROU)6-4 7-5 [H2H]
Q2Yannik Reuter (3) (BEL)Dragos Dima (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q2Danilo Petrovic (SRB)Valentin Palas (15) (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q2Gleb Alekseenko (4) (UKR)Stefan Micov (MKD)6-4 6-2 [H2H]
Q2Bogdan Andrii (ROU)Lorenz Ilg (14) (GER)5-7 6-2 6-3 [H2H]
Q2Daniel Glancy (5) (IRL)Milen Ianakiev (WC) (GER)6-1 6-0 [H2H]
Q2Vladzimir Kruk (12) (BLR)Gibril Diarra (AUT)6-2 5-7 6-4 [H2H]
Q2Robert Coman (6) (ROU)Alexandr Kushakov (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Marvin Netuschil (GER)Javier Valenzuela-Gonzalez (13) (ESP)6-3 6-2 [H2H]
Q2Llaurentiu-Ady Gavrila (7) (ROU)Alexander Vydmysh (UKR)6-0 6-4 [H2H]
Q2Andrei Savulescu (11) (ROU)Stefan Trifonov (BUL)6-1 6-1 [H2H]
Q2Andreas Neykov (BUL)Andrei Ciumac (8) (MDA)6-3 6-2 [H2H]
Q2Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU)Alexandru-Daniel Carpen (9) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
Q3Pavel Katliarov (1) (BLR)Bye
Q3Cosmin Georgescu (ROU)Levan Mamtadzhi (RUS)6-2 6-2 [H2H]
Q3Vlad Stefan (ROU)Raul Guardia (WC) (ARG)6-4 6-2 [H2H]
Q3Tomislav Jotovski (16) (MKD)Bye
Q3Vadim Alekseenko (2) (UKR)Bye
Q3Vladislav Mateev (WC) (BUL)Evgeny Khomenko (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Adrian-Marin Dancescu (ROU)Yumer Yumerov (WC) (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q3Mikhail Balmashev (10) (RUS)Bye
Q3Yannik Reuter (3) (BEL)Bye
Q3Dragos Dima (ROU)Nikolay Draganov (BUL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Danilo Petrovic (SRB)Catalin-Petre Nedelescu (ROU)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q3Valentin Palas (15) (ROU)Bye
Q3Gleb Alekseenko (4) (UKR)Bye
Q3Stefan Micov (MKD)Dimitrije Tasic (SRB)3-6 6-4 6-4 [H2H]
Q3Bogdan Andrii (ROU)Adrian Stoimenov (WC) (BUL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Lorenz Ilg (14) (GER)Bye
Q3Daniel Glancy (5) (IRL)Bye
Q3Milen Ianakiev (WC) (GER)Dragomir Kozarov (BUL)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q3Gibril Diarra (AUT)Ismael Rodriguez-Ramos (ESP)6-4 6-1 [H2H]
Q3Vladzimir Kruk (12) (BLR)Bye
Q3Robert Coman (6) (ROU)Bye
Q3Alexandr Kushakov (UKR)Ivan Kobzar (BLR)6-1 6-7(3) 7-5 [H2H]
Q3Marvin Netuschil (GER)Pavel Kuzin (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Javier Valenzuela-Gonzalez (13) (ESP)Bye
Q3Llaurentiu-Ady Gavrila (7) (ROU)Bye
Q3Alexander Vydmysh (UKR)Djordje Zafirovic (SRB)6-3 6-1 [H2H]
Q3Stefan Trifonov (BUL)Ivailo Petrov (WC) (BUL)6-3 6-0 [H2H]
Q3Andrei Savulescu (11) (ROU)Bye
Q3Andrei Ciumac (8) (MDA)Bye
Q3Andreas Neykov (BUL)Martin Velev (WC) (BUL)6-3 6-1 [H2H]
Q3Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU)Ilya Lebedev (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Alexandru-Daniel Carpen (9) (ROU)Bye


What's your opinion on the ATP Bulgaria F2 Futures draw (Men's) 2010?
Who will win Bulgaria F2 Futures?