ATP Bulgaria 1 Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Bulgaria 1 Discussion!


Share This...


Bulgaria 1 Event Details:

2003-05-05Clay
Outdoor, Bulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Bulgaria 1 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FElefterios Alexiou (GRE)Philipp Mullner (5) (AUT)6-3 0-6 6-3 [H2H]
FSteve Darcis (BEL)Ivaylo Traykov (1) (BUL)6-2 6-4 [H2H]
FIvaylo Traykov (1) (BUL)Tomislav Peric (5) (CRO)7-6(4) 6-1 [H2H]
FIvaylo Traykov (1) (BUL)Ilia Kushev (BUL)7-6(7) 6-3 [H2H]
SFPhilipp Mullner (5) (AUT)Vjekoslav Skenderovic (Q) (YUG)6-3 6-1 [H2H]
SFElefterios Alexiou (GRE)Steve Darcis (2) (BEL)6-1 6-4 [H2H]
SFIvaylo Traykov (1) (BUL)Jean-Claude Scherrer (4Q) (SUI)7-5 4-6 6-4 [H2H]
SFSteve Darcis (BEL)Nikola Ciric (YUG)6-3 6-0 [H2H]
SFIvaylo Traykov (1) (BUL)Ilija Bozoljac (Q) (YUG)6-2 6-1 [H2H]
SFTomislav Peric (5) (CRO)Elefterios Alexiou (GRE)6-3 7-5 [H2H]
SFIvaylo Traykov (1) (BUL)Elefterios Alexiou (3) (GRE)6-2 6-3 [H2H]
SFIlia Kushev (BUL)Philipp Mullner (4) (AUT)6-7(5) 6-2 6-3 [H2H]
QFPhilipp Mullner (5) (AUT)Ivaylo Traykov (1) (BUL)4-6 7-6(3) 6-0 [H2H]
QFVjekoslav Skenderovic (Q) (YUG)Tomislav Peric (3) (CRO)6-3 6-2 [H2H]
QFElefterios Alexiou (GRE)Jean-Claude Scherrer (4) (SUI)6-3 6-3 [H2H]
QFSteve Darcis (2) (BEL)Yordan Kanev (Q) (BUL)6-1 4-6 6-2 [H2H]
QFIvaylo Traykov (1) (BUL)Victor Crivoi (ROU)7-6(9) 6-1 [H2H]
QFJean-Claude Scherrer (4Q) (SUI)Carlos Poch-Gradin (ESP)6-1 3-0 Retired[H2H]
QFSteve Darcis (BEL)Philipp Mullner (3Q) (AUT)6-4 6-1 [H2H]
QFNikola Ciric (YUG)Federico Torresi (7) (ITA)6-3 6-4 [H2H]
QFIvaylo Traykov (1) (BUL)Steve Darcis (BEL)6-3 6-4 [H2H]
QFIlija Bozoljac (Q) (YUG)Philipp Mullner (3Q) (AUT)6-3 6-0 [H2H]
QFTomislav Peric (5) (CRO)Carlos Poch-Gradin (ESP)6-7(4) 7-6(5) 6-3 [H2H]
QFElefterios Alexiou (GRE)Ilia Kushev (8) (BUL)7-5 6-4 [H2H]
QFIvaylo Traykov (1) (BUL)Vjekoslav Skenderovic (YUG)6-3 7-6(7) [H2H]
QFElefterios Alexiou (3) (GRE)Goran Tosic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
QFPhilipp Mullner (4) (AUT)Tomislav Peric (5) (CRO)6-7(8) 7-6(7) 6-2 [H2H]
QFIlia Kushev (BUL)Jean-Claude Scherrer (6) (SUI)6-4 6-3 [H2H]
R16Ivaylo Traykov (1) (BUL)Nikola Vidovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
R16Philipp Mullner (5) (AUT)Ivan Bjelica (YUG)6-2 6-1 [H2H]
R16Tomislav Peric (3) (CRO)Benjamin-David Rufer (SUI)6-4 6-2 [H2H]
R16Vjekoslav Skenderovic (Q) (YUG)Alexandros Jakupovic (GRE)6-1 4-6 6-4 [H2H]
R16Elefterios Alexiou (GRE)Carlos Poch-Gradin (6) (ESP)WO[H2H]
R16Jean-Claude Scherrer (4) (SUI)Todor Enev (BUL)6-4 6-4 [H2H]
R16Yordan Kanev (Q) (BUL)Ilija Bozoljac (7) (YUG)6-2 6-2 [H2H]
R16Steve Darcis (2) (BEL)Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)6-0 6-2 [H2H]
R16Ivaylo Traykov (1) (BUL)Rene Lackner (WC) (AUT)6-2 6-1 [H2H]
R16Victor Crivoi (ROU)Tomislav Peric (5) (CRO)3-6 7-5 6-2 [H2H]
R16Jean-Claude Scherrer (4Q) (SUI)Ivan Bjelica (Q) (YUG)6-3 6-3 [H2H]
R16Carlos Poch-Gradin (ESP)Alexandros Jakupovic (6) (GRE)6-4 6-4 [H2H]
R16Steve Darcis (BEL)Ilia Kushev (8) (BUL)6-4 7-5 [H2H]
R16Philipp Mullner (3Q) (AUT)Benjamin-David Rufer (SUI)6-3 6-1 [H2H]
R16Federico Torresi (7) (ITA)Christian Groh (GER)7-6(11) 6-3 [H2H]
R16Nikola Ciric (YUG)Todor Enev (2) (BUL)7-6(10) 7-6(3) [H2H]
R16Ivaylo Traykov (1) (BUL)Dusan Mihailovic (YUG)2-6 6-3 6-4 [H2H]
R16Steve Darcis (BEL)Nikola Vidovic (LL) (YUG)6-4 5-7 6-4 [H2H]
R16Philipp Mullner (3Q) (AUT)Vjekoslav Skenderovic (YUG)7-6(3) 7-6(3) [H2H]
R16Ilija Bozoljac (Q) (YUG)Teodor Bolanu (Q) (ROU)6-2 6-7(5) 7-5 [H2H]
R16Tomislav Peric (5) (CRO)Fabian Roetschi (SUI)7-6(8) 3-6 6-4 [H2H]
R16Carlos Poch-Gradin (ESP)Jean-Claude Scherrer (4Q) (SUI)7-6(5) 6-3 [H2H]
R16Ilia Kushev (8) (BUL)Victor Crivoi (Q) (ROU)6-2 6-1 [H2H]
R16Elefterios Alexiou (GRE)Todor Enev (2) (BUL)1-6 6-3 6-4 [H2H]
R16Ivaylo Traykov (1) (BUL)Teodor Bolanu (ROU)4-6 6-4 6-1 [H2H]
R16Vjekoslav Skenderovic (YUG)Ilija Bozoljac (8) (YUG)6-1 6-4 [H2H]
R16Elefterios Alexiou (3) (GRE)Federico Torresi (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R16Goran Tosic (YUG)Ivan Marinkov (A) (BUL)6-2 6-1 [H2H]
R16Tomislav Peric (5) (CRO)Rene Lackner (AUT)6-1 6-3 [H2H]
R16Philipp Mullner (4) (AUT)Yordan Kanev (BUL)4-6 7-5 6-4 [H2H]
R16Jean-Claude Scherrer (6) (SUI)Christian Groh (GER)6-1 6-1 [H2H]
R16Ilia Kushev (BUL)Steve Darcis (2) (BEL)7-5 6-4 [H2H]
R32Ivaylo Traykov (1) (BUL)Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)6-1 7-5 [H2H]
R32Nikola Vidovic (YUG)Ivan Marinkov (WC) (BUL)6-1 7-5 [H2H]
R32Ivan Bjelica (YUG)Rene Lackner (WC) (AUT)6-2 6-2 [H2H]
R32Philipp Mullner (5) (AUT)Ilia Kushev (BUL)6-4 6-4 [H2H]
R32Tomislav Peric (3) (CRO)Andrey Stepanov (Q) (UKR)6-2 6-3 [H2H]
R32Benjamin-David Rufer (SUI)Goran Tosic (Q) (YUG)7-5 7-6(4) [H2H]
R32Vjekoslav Skenderovic (Q) (YUG)Teodor Bolanu (ROU)6-3 6-3 [H2H]
R32Alexandros Jakupovic (GRE)Nikola Ciric (8) (YUG)6-3 6-3 [H2H]
R32Carlos Poch-Gradin (6) (ESP)Dusan Mihailovic (YUG)6-3 6-4 [H2H]
R32Elefterios Alexiou (GRE)Dimo Tolev (WC) (BUL)6-2 6-0 [H2H]
R32Todor Enev (BUL)Dejan Ramadanovic (Q) (YUG)4-6 6-0 6-0 [H2H]
R32Jean-Claude Scherrer (4) (SUI)Mihail Angelov (WC) (BUL)6-2 6-0 [H2H]
R32Ilija Bozoljac (7) (YUG)Federico Torresi (ITA)7-6(5) 6-4 [H2H]
R32Yordan Kanev (Q) (BUL)Victor Crivoi (ROU)7-5 6-1 [H2H]
R32Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)Fabian Roetschi (SUI)6-3 6-1 [H2H]
R32Steve Darcis (2) (BEL)Christian Groh (Q) (GER)6-1 Retired[H2H]
R32Ivaylo Traykov (1) (BUL)Vjekoslav Skenderovic (YUG)6-2 6-7(6) 6-3 [H2H]
R32Rene Lackner (WC) (AUT)Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)7-5 6-3 [H2H]
R32Victor Crivoi (ROU)Stefano Ianni (PR) (ITA)7-6(2) 6-1 [H2H]
R32Tomislav Peric (5) (CRO)Dimo Tolev (WC) (BUL)6-2 4-6 7-5 [H2H]
R32Jean-Claude Scherrer (4Q) (SUI)Elefterios Alexiou (GRE)6-4 6-2 [H2H]
R32Ivan Bjelica (Q) (YUG)Daniel Sebescen (Q) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
R32Carlos Poch-Gradin (ESP)Goran Tosic (Q) (YUG)6-4 6-3 [H2H]
R32Alexandros Jakupovic (6) (GRE)David Savic (Q) (YUG)7-5 2-0 Retired[H2H]
R32Ilia Kushev (8) (BUL)Ivan Marinkov (WC) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
R32Steve Darcis (BEL)Yordan Kanev (BUL)7-5 6-3 [H2H]
R32Benjamin-David Rufer (SUI)Vladimir Obradovic (YUG)7-6(2) 7-6(12) [H2H]
R32Philipp Mullner (3Q) (AUT)Dejan Ramadanovic (WC) (YUG)6-1 6-1 [H2H]
R32Federico Torresi (7) (ITA)Fabian Roetschi (SUI)6-2 7-5 [H2H]
R32Christian Groh (GER)Dusan Mihailovic (YUG)7-6(6) 6-7(4) 7-5 [H2H]
R32Nikola Ciric (YUG)Ilija Bozoljac (SE) (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Todor Enev (2) (BUL)Nikola Vidovic (Q) (YUG)6-1 6-1 [H2H]
R32Ivaylo Traykov (1) (BUL)Ivan Marinkov (WC) (BUL)6-3 6-3 [H2H]
R32Dusan Mihailovic (YUG)Vladimir Obradovic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Steve Darcis (BEL)Dejan Ramadanovic (WC) (YUG)0-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Nikola Vidovic (LL) (YUG)Yordan Kanev (BUL)7-5 4-6 7-6(1) [H2H]
R32Philipp Mullner (3Q) (AUT)Dinko Halachev (Q) (BUL)6-1 6-1 [H2H]
R32Vjekoslav Skenderovic (YUG)Ivo Bratanov (BUL)6-3 6-4 [H2H]
R32Teodor Bolanu (Q) (ROU)Nikola Ciric (YUG)7-5 7-5 [H2H]
R32Ilija Bozoljac (Q) (YUG)Alexandros Jakupovic (7) (GRE)6-0 6-4 [H2H]
R32Tomislav Peric (5) (CRO)Christian Groh (GER)6-4 6-3 [H2H]
R32Fabian Roetschi (SUI)Ivan Bjelica (Q) (YUG)5-7 6-3 6-3 [H2H]
R32Carlos Poch-Gradin (ESP)Rene Lackner (WC) (AUT)6-1 6-2 [H2H]
R32Jean-Claude Scherrer (4Q) (SUI)Federico Torresi (ITA)7-5 6-7(2) 7-5 [H2H]
R32Ilia Kushev (8) (BUL)Stefano Ianni (PR) (ITA)3-6 6-3 7-6(2) [H2H]
R32Victor Crivoi (Q) (ROU)Benjamin-David Rufer (SUI)6-7(4) 6-3 6-1 [H2H]
R32Elefterios Alexiou (GRE)Simeon Ivanov (WC) (BUL)6-1 6-0 [H2H]
R32Todor Enev (2) (BUL)Goran Tosic (Q) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
R32Ivaylo Traykov (1) (BUL)Bye
R32Teodor Bolanu (ROU)Dusan Mihailovic (YUG)6-2 6-3 [H2H]
R32Vjekoslav Skenderovic (YUG)Benjamin-David Rufer (SUI)4-6 7-5 6-0 [H2H]
R32Ilija Bozoljac (8) (YUG)Bye
R32Elefterios Alexiou (3) (GRE)Bye
R32Federico Torresi (ITA)Victor Crivoi (ROU)6-2 6-3 [H2H]
R32Goran Tosic (YUG)Ivan Bjelica (YUG)6-2 6-1 [H2H]
R32Ivan Marinkov (A) (BUL)Bye
R32Tomislav Peric (5) (CRO)Bye
R32Rene Lackner (AUT)Nikola Vidovic (YUG)6-4 6-7(5) 6-3 [H2H]
R32Yordan Kanev (BUL)Nikola Ciric (YUG)5-7 6-1 6-4 [H2H]
R32Philipp Mullner (4) (AUT)Bye
R32Jean-Claude Scherrer (6) (SUI)Bye
R32Christian Groh (GER)Todor Enev (BUL)6-4 2-6 7-6(8) [H2H]
R32Ilia Kushev (BUL)Alexandros Jakupovic (GRE)6-3 3-6 6-4 [H2H]
R32Steve Darcis (2) (BEL)Bye
Men's Doubles
FPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Tomislav Peric (4) (CRO)
Federico Torresi (ITA)
7-6(4) 7-6(6)
FTodor Enev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Philipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
6-3 7-6(3)
FPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Fabian Roetschi (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
6-2 6-2
FNikola Ciric (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Philipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
7-6(10) 6-2
SFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Elefterios Alexiou (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
7-6(4) 3-6 6-3
SFTomislav Peric (4) (CRO)
Federico Torresi (ITA)
Nikola Ciric (YUG)
Goran Tosic (YUG)
7-6(5) 7-6(4)
SFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Elefterios Alexiou (4) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
6-2 6-7(4) 6-3
SFTodor Enev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Stefano Ianni (ITA)
Federico Torresi (ITA)
7-6(4) 6-3
SFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Yordan Kanev (4) (BUL)
Tomislav Peric (CRO)
7-6(4) 7-6(2)
SFFabian Roetschi (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
Victor Crivoi (ROU)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-2 6-2
SFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Elefterios Alexiou (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
6-7(2) 6-3 7-5
SFNikola Ciric (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Victor Crivoi (ROU)
Ilia Kushev (BUL)
6-2 6-4
QFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Victor Crivoi (ROU)
Ilia Kushev (BUL)
WO
QFElefterios Alexiou (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Yordan Kanev (BUL)
Milen Velev (BUL)
6-2 6-3
QFTomislav Peric (4) (CRO)
Federico Torresi (ITA)
Ilija Bozoljac (YUG)
Alexei Filenkov (RUS)
6-0 6-0
QFNikola Ciric (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Fabian Roetschi (2) (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
6-4 6-2
QFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Yordan Kanev (BUL)
Milen Velev (BUL)
WO
QFElefterios Alexiou (4) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Ilia Kushev (BUL)
Vladimir Obradovic (YUG)
1-6 7-5 6-3
QFStefano Ianni (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Tomislav Peric (CRO)
Carlos Poch-Gradin (ESP)
2-1 Retired
QFTodor Enev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Alexei Filenkov (RUS)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-4 7-6(3)
QFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Steve Darcis (Q) (BEL)
Sebastien Le Cloux (BEL)
7-5 6-2
QFYordan Kanev (4) (BUL)
Tomislav Peric (CRO)
Ilia Kushev (BUL)
Vladimir Obradovic (YUG)
6-2 6-0
QFFabian Roetschi (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
Stefano Ianni (PR) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
WO
QFVictor Crivoi (ROU)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Nikola Ciric (2) (YUG)
Goran Tosic (YUG)
6-2 6-4
QFPhilipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Yordan Kanev (BUL)
Milen Velev (BUL)
6-2 7-5
QFElefterios Alexiou (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Alexander Spassov (A) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
6-2 6-3
QFVictor Crivoi (ROU)
Ilia Kushev (BUL)
Fabian Roetschi (4) (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
6-3 6-4
QFNikola Ciric (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Tomislav Peric (2) (CRO)
Federico Torresi (ITA)
6-3 4-6 6-4
R16Philipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Dejan Ramadanovic (YUG)
Nikola Vidovic (YUG)
6-2 6-2
R16Victor Crivoi (ROU)
Ilia Kushev (BUL)
Mihail Angelov (WC) (BUL)
Vassil Zahariev (BUL)
6-2 6-3
R16Yordan Kanev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Todor Enev (3) (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
7-5 6-0
R16Elefterios Alexiou (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Steve Darcis (BEL)
Sebastien Le Cloux (BEL)
6-1 6-3
R16Ilija Bozoljac (YUG)
Alexei Filenkov (RUS)
Ivan Marinkov (BUL)
Alexander Spassov (BUL)
6-2 7-5
R16Tomislav Peric (4) (CRO)
Federico Torresi (ITA)
Andrey Stepanov (WC) (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-4 3-6 6-3
R16Nikola Ciric (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Ivan Bjelica (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
6-1 6-1
R16Fabian Roetschi (2) (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
Dinko Halachev (BUL)
Petar Trendafilov (BUL)
7-5 6-4
R16Philipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Dinko Halachev (WC) (BUL)
Petar Trendafilov (BUL)
6-2 6-3
R16Yordan Kanev (BUL)
Milen Velev (BUL)
Ivan Bjelica (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
6-0 6-0
R16Elefterios Alexiou (4) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Fabian Roetschi (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
6-2 6-4
R16Ilia Kushev (BUL)
Vladimir Obradovic (YUG)
Dejan Ramadanovic (Q) (YUG)
Nikola Vidovic (YUG)
6-1 6-2
R16Tomislav Peric (CRO)
Carlos Poch-Gradin (ESP)
Dimitar Dimitrov (WC) (BUL)
Vassil Zahariev (BUL)
6-4 7-5
R16Stefano Ianni (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Nikola Ciric (3) (YUG)
Goran Tosic (YUG)
1-6 7-6(3) 7-6(6)
R16Alexei Filenkov (RUS)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Ivan Marinkov (WC) (BUL)
Alexander Spassov (BUL)
6-2 6-1
R16Todor Enev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
Ilija Bozoljac (2) (YUG)
Aleksander Jerinkic (YUG)
6-4 6-2
R16Philipp Mullner (1) (AUT)
Jean-Claude Scherrer (SUI)
Ivan Marinkov (WC) (BUL)
Alexander Spassov (BUL)
6-1 6-0
R16Steve Darcis (Q) (BEL)
Sebastien Le Cloux (BEL)
Ivan Bjelica (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
4-6 6-4 7-5
R16Yordan Kanev (4) (BUL)
Tomislav Peric (CRO)
Dinko Halachev (WC) (BUL)
Petar Trendafilov (BUL)
6-3 6-4
R16Ilia Kushev (BUL)
Vladimir Obradovic (YUG)
Dejan Ramadanovic (YUG)
Nikola Vidovic (YUG)
6-1 6-4
R16Stefano Ianni (PR) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Alexei Filenkov (RUS)
Carlos Poch-Gradin (ESP)
6-3 6-3
R16Fabian Roetschi (SUI)
Benjamin-David Rufer (SUI)
Elefterios Alexiou (3) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
6-2 6-3
R16Victor Crivoi (ROU)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Dimitar Dimitrov (WC) (BUL)
Vassil Zahariev (BUL)
4-6 6-4 7-6(6)
R16Nikola Ciric (2) (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Todor Enev (BUL)
Dimo Tolev (BUL)
7-6(3) 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Philipp Mullner (1) (AUT)Hristosko Atanasov (BUL)6-0 6-2 [H2H]
Q1Jean-Claude Scherrer (2) (SUI)Predrag Rusevski (MKD)6-2 6-4 [H2H]
Q1Victor Crivoi (3) (ROU)Valery Filenkov (RUS)6-2 6-0 [H2H]
Q1Ilija Bozoljac (4) (YUG)Andrey Stepanov (UKR)7-6(3) 7-6(2) [H2H]
Q1Teodor Bolanu (ROU)Dimo Tolev (BUL)6-3 1-6 6-1 [H2H]
Q1Dinko Halachev (BUL)Romain Radwan (FRA)6-0 2-6 6-2 [H2H]
Q1Ivan Bjelica (7) (YUG)Vladimir Bistryavichus (UZB)6-7(6) 7-5 6-5 Retired[H2H]
Q1Goran Tosic (8) (YUG)Nikola Vidovic (11) (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q1Philipp Mullner (1) (AUT)Dinko Halachev (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q1Jean-Claude Scherrer (2) (SUI)Predrag Rusevski (MKD)6-4 6-4 [H2H]
Q1Aleksandr Yarmola (3) (UKR)Teodor Bolanu (ROU)6-1 6-3 [H2H]
Q1David Savic (YUG)Martin Zemla (CZE)6-0 6-2 [H2H]
Q1Ivan Bjelica (5) (YUG)Antti Tuomi (FIN)6-3 6-2 [H2H]
Q1Goran Tosic (6) (YUG)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)2-6 7-5 6-4 [H2H]
Q1Daniel Sebescen (YUG)Mihail Angelov (BUL)7-6(2) 6-4 [H2H]
Q1Nikola Vidovic (8) (YUG)Simeon Ivanov (BUL)6-3 2-6 6-1 [H2H]
Q1Christian Groh (1) (GER)Martin Shishkov (BUL)6-2 6-4 [H2H]
Q1Vjekoslav Skenderovic (2) (YUG)Sebastien Le Cloux (WC) (BEL)6-3 6-1 [H2H]
Q1Goran Tosic (3) (YUG)Dimitar Pamukchian (WC) (BUL)6-3 7-6(4) [H2H]
Q1Dejan Ramadanovic (9) (YUG)Dinko Halachev (4) (BUL)3-6 6-3 6-4 [H2H]
Q1Yordan Kanev (5) (BUL)Antti Tuomi (12) (FIN)6-3 6-4 [H2H]
Q1Andrey Stepanov (11) (UKR)Iouri Barkov (WC) (FIN)6-0 1-0 Retired[H2H]
Q1Aleksandr Yarmola (7) (UKR)Petar Trendafilov (BUL)6-1 7-5 [H2H]
Q1Nicolae-Razvan Lupsescu (10) (ROU)David Savic (8) (YUG)6-7(3) 6-4 7-6(4) [H2H]
Q2Philipp Mullner (1) (AUT)Marko Begovic (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q2Hristosko Atanasov (BUL)Matthew Sanger (GBR)6-3 6-3 [H2H]
Q2Jean-Claude Scherrer (2) (SUI)Camil Ilie (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q2Predrag Rusevski (MKD)Dimitar Pamukchian (BUL)7-6(6) 6-2 [H2H]
Q2Victor Crivoi (3) (ROU)Dusan Tabak (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q2Valery Filenkov (RUS)Alexander Spassov (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q2Ilija Bozoljac (4) (YUG)David-Philipp Stojan (SUI)6-2 7-6(6) [H2H]
Q2Andrey Stepanov (UKR)Dimitar Dimitrov (BUL)6-3 6-3 [H2H]
Q2Dimo Tolev (BUL)Aleksandr Yarmola (5) (UKR)7-5 2-6 6-4 [H2H]
Q2Teodor Bolanu (ROU)Antti Tuomi (FIN)6-2 7-5 [H2H]
Q2Romain Radwan (FRA)Aleksander Jerinkic (6) (YUG)4-6 6-3 7-5 [H2H]
Q2Dinko Halachev (BUL)Dimitar Grabul (MKD)6-1 6-4 [H2H]
Q2Ivan Bjelica (7) (YUG)David Savic (YUG)6-1 3-6 6-1 [H2H]
Q2Vladimir Bistryavichus (UZB)Alexei Filenkov (9) (RUS)6-4 6-4 [H2H]
Q2Goran Tosic (8) (YUG)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)7-6(6) 7-6(1) [H2H]
Q2Nikola Vidovic (11) (YUG)Antoan Gerginov (BUL)7-6(4) 6-2 [H2H]
Q2Philipp Mullner (1) (AUT)Andrey Stepanov (UKR)5-7 6-2 6-4 [H2H]
Q2Dinko Halachev (BUL)Aleksandar Aleksovski (MKD)6-0 6-1 [H2H]
Q2Jean-Claude Scherrer (2) (SUI)Dimitar Grabul (MKD)6-3 6-2 [H2H]
Q2Predrag Rusevski (MKD)Valery Filenkov (RUS)6-4 6-2 [H2H]
Q2Aleksandr Yarmola (3) (UKR)Alexandre Liseenko (RUS)6-3 6-4 [H2H]
Q2Teodor Bolanu (ROU)David-Philipp Stojan (SUI)6-0 6-0 [H2H]
Q2David Savic (YUG)Aleksander Jerinkic (4) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q2Martin Zemla (CZE)Malte Masuth (GER)6-3 6-3 [H2H]
Q2Ivan Bjelica (5) (YUG)Vladimir Bistryavichus (UZB)7-6(3) 6-2 [H2H]
Q2Antti Tuomi (FIN)Daniel Schwarz (AUT)6-4 6-4 [H2H]
Q2Goran Tosic (6) (YUG)Romain Radwan (FRA)6-2 6-3 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Levan Vadachkoria (RUS)6-0 6-3 [H2H]
Q2Daniel Sebescen (YUG)Alexei Filenkov (7) (RUS)6-2 6-4 [H2H]
Q2Mihail Angelov (BUL)Delian Borisov (BUL)6-4 6-3 [H2H]
Q2Nikola Vidovic (8) (YUG)Sebastien Le Cloux (WC) (BEL)4-6 6-4 6-1 [H2H]
Q2Simeon Ivanov (BUL)Martin Shishkov (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q2Christian Groh (1) (GER)Bye
Q2Martin Shishkov (BUL)Alexei Filenkov (RUS)7-5 5-7 7-6(5) [H2H]
Q2Vjekoslav Skenderovic (2) (YUG)Bye
Q2Sebastien Le Cloux (WC) (BEL)Alexander Spassov (BUL)6-4 6-4 [H2H]
Q2Goran Tosic (3) (YUG)Bye
Q2Dimitar Pamukchian (WC) (BUL)Madalin Ivan (ROU)6-2 6-4 [H2H]
Q2Dinko Halachev (4) (BUL)David-Philipp Stojan (SUI)6-3 7-5 [H2H]
Q2Dejan Ramadanovic (9) (YUG)Daniel Schwarz (AUT)6-0 6-1 [H2H]
Q2Yordan Kanev (5) (BUL)Camil Ilie (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q2Antti Tuomi (12) (FIN)Delian Borisov (BUL)6-0 7-5 [H2H]
Q2Iouri Barkov (WC) (FIN)Vladimir Obradovic (6) (YUG)6-3 1-6 6-3 [H2H]
Q2Andrey Stepanov (11) (UKR)Alexandre Liseenko (RUS)6-4 6-3 [H2H]
Q2Aleksandr Yarmola (7) (UKR)Joel Helfenberger (SUI)6-0 6-0 [H2H]
Q2Petar Trendafilov (BUL)Valery Filenkov (13) (RUS)6-4 6-2 [H2H]
Q2David Savic (8) (YUG)Hayk Tovmasyan (ARM)6-1 6-3 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (10) (ROU)Vassil Zahariev (BUL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Philipp Mullner (1) (AUT)Bye
Q3Marko Begovic (YUG)Delian Borisov (BUL)6-2 6-4 [H2H]
Q3Hristosko Atanasov (BUL)Nemanja Plavsic (YUG)6-4 1-6 7-6(6) [H2H]
Q3Matthew Sanger (GBR)Rashko Patnikov (BUL)6-3 0-6 6-4 [H2H]
Q3Jean-Claude Scherrer (2) (SUI)Bye
Q3Camil Ilie (ROU)Georgi Chochev (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q3Predrag Rusevski (MKD)Dan Vasilescu (ROU)6-3 6-4 [H2H]
Q3Dimitar Pamukchian (BUL)Madalin Ivan (ROU)6-3 6-0 [H2H]
Q3Victor Crivoi (3) (ROU)Bye
Q3Dusan Tabak (YUG)David Sanger (GBR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Valery Filenkov (RUS)Malte Masuth (GER)6-4 3-6 6-3 [H2H]
Q3Alexander Spassov (BUL)Costas Ranidis (GRE)6-2 6-2 [H2H]
Q3Ilija Bozoljac (4) (YUG)Bye
Q3David-Philipp Stojan (SUI)Alexandre Liseenko (RUS)6-2 4-6 6-0 [H2H]
Q3Dimitar Dimitrov (BUL)Vassil Zahariev (BUL)6-7(4) 6-1 7-6(3) [H2H]
Q3Andrey Stepanov (UKR)Daniel Schwarz (AUT)6-0 7-6(4) [H2H]
Q3Aleksandr Yarmola (5) (UKR)Krasimir Tchinkov (BUL)7-5 6-2 [H2H]
Q3Dimo Tolev (BUL)Ognjen Ivanovic (YUG)6-2 6-0 [H2H]
Q3Teodor Bolanu (ROU)Ivelin Iliev (BUL)6-0 6-0 [H2H]
Q3Antti Tuomi (FIN)Joel Helfenberger (SUI)6-2 6-0 [H2H]
Q3Aleksander Jerinkic (6) (YUG)Martin Shishkov (BUL)6-4 6-0 [H2H]
Q3Romain Radwan (FRA)Martin Zemla (CZE)6-3 6-3 [H2H]
Q3Dimitar Grabul (MKD)Levan Vadachkoria (RUS)6-2 6-2 [H2H]
Q3Dinko Halachev (BUL)Vukasin Jankovic (10) (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q3Ivan Bjelica (7) (YUG)Petar Trendafilov (BUL)3-6 6-1 6-4 [H2H]
Q3David Savic (YUG)Daniel Sebescen (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q3Vladimir Bistryavichus (UZB)Hayk Tovmasyan (ARM)6-0 6-0 [H2H]
Q3Alexei Filenkov (9) (RUS)Marius Marinescu (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q3Goran Tosic (8) (YUG)Olivier Dojean (FRA)6-2 6-4 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Aleksandar Aleksovski (MKD)6-0 6-1 [H2H]
Q3Antoan Gerginov (BUL)Mihail Angelov (BUL)7-5 4-6 6-2 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (11) (YUG)Steve Gogos (GRE)6-1 6-0 [H2H]
Q3Philipp Mullner (1) (AUT)Bye
Q3Andrey Stepanov (UKR)Dusan Tabak (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q3Dinko Halachev (BUL)Ivelin Iliev (BUL)6-1 6-2 [H2H]
Q3Aleksandar Aleksovski (MKD)Bye
Q3Jean-Claude Scherrer (2) (SUI)Bye
Q3Dimitar Grabul (MKD)Krasimir Tchinkov (BUL)4-6 6-2 6-1 [H2H]
Q3Predrag Rusevski (MKD)Bye
Q3Valery Filenkov (RUS)Olivier Dojean (FRA)6-2 6-3 [H2H]
Q3Aleksandr Yarmola (3) (UKR)Bye
Q3Alexandre Liseenko (RUS)Marko Begovic (YUG)3-6 6-3 7-5 [H2H]
Q3Teodor Bolanu (ROU)Bye
Q3David-Philipp Stojan (SUI)Joel Helfenberger (SUI)6-0 6-0 [H2H]
Q3Aleksander Jerinkic (4) (YUG)Bye
Q3David Savic (YUG)Antoan Gerginov (BUL)6-2 6-2 [H2H]
Q3Martin Zemla (CZE)Vassil Zahariev (BUL)6-2 7-5 [H2H]
Q3Malte Masuth (GER)Bye
Q3Ivan Bjelica (5) (YUG)Bye
Q3Vladimir Bistryavichus (UZB)Petar Trendafilov (BUL)6-3 5-7 6-2 [H2H]
Q3Daniel Schwarz (AUT)Bye
Q3Antti Tuomi (FIN)Dimitar Dimitrov (BUL)6-2 7-6(1) [H2H]
Q3Goran Tosic (6) (YUG)Bye
Q3Romain Radwan (FRA)Dimitar Pamukchian (BUL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Bye
Q3Levan Vadachkoria (RUS)Hayk Tovmasyan (ARM)6-2 5-7 6-1 [H2H]
Q3Alexei Filenkov (7) (RUS)Bye
Q3Daniel Sebescen (YUG)Hristosko Atanasov (BUL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Delian Borisov (BUL)Bye
Q3Mihail Angelov (BUL)Madalin Ivan (ROU)6-4 6-4 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (8) (YUG)Bye
Q3Sebastien Le Cloux (WC) (BEL)Camil Ilie (ROU)6-1 6-4 [H2H]
Q3Martin Shishkov (BUL)Alexander Spassov (BUL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Simeon Ivanov (BUL)Rashko Patnikov (WC) (BUL)6-4 6-1 [H2H]


What's your opinion on the ATP Bulgaria 1 draw (Men's) 2003?
Who will win Bulgaria 1?