ATP Belarus F3 Futures Draw (Men's) - 2014

Click Here To Join The Belarus F3 Futures Discussion!


Share This...


Belarus F3 Futures Event Details:

2014-10-13Hard
OutdoorMinsk, Belarus
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Belarus F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDzmitry Zhyrmont (3) (BLR)Maxim Dubarenco (4) (BLR)6-2 3-6 7-6(5)[H2H]
SFDzmitry Zhyrmont (3) (BLR)Laurynas Grigelis (1) (LAT)6-3 4-6 6-3[H2H]
SFMaxim Dubarenco (4) (BLR)Laurent Lokoli (2) (FRA)7-6(4) 7-5[H2H]
QFLaurynas Grigelis (1) (LAT)Lukas Mugevicius (LAT)6-4 6-3[H2H]
QFDzmitry Zhyrmont (3) (BLR)Ilya Ivashka (BLR)6-4 6-2[H2H]
QFMaxim Dubarenco (4) (BLR)Maxim Ratniuk (UKR)6-4 6-4[H2H]
QFLaurent Lokoli (2) (FRA)Artur Dubinski (BLR)7-6(5) 6-1[H2H]
R16Laurynas Grigelis (1) (LAT)Ivan Liutarevich (BLR)6-4 6-3[H2H]
R16Lukas Mugevicius (LAT)Dmytro Badanov (6) (UKR)2-6 6-3 6-4[H2H]
R16Dzmitry Zhyrmont (3) (BLR)Maksim Malyshev (Q) (UKR)6-1 4-6 6-1[H2H]
R16Ilya Ivashka (BLR)Vasko Mladenov (Q) (BUL)7-5 6-1[H2H]
R16Maxim Ratniuk (UKR)Andrei Vasilevski (7) (BLR)6-1 6-2[H2H]
R16Maxim Dubarenco (4) (BLR)Vladzimir Kruk (BLR)7-5 6-3[H2H]
R16Artur Dubinski (BLR)Baris Erguden (8) (TUR)6-4 7-6(4)[H2H]
R16Laurent Lokoli (2) (FRA)Alexandr Chepelev (RUS)6-1 6-0[H2H]
R32Laurynas Grigelis (1) (LAT)Mikalai Haliak (WC) (BLR)6-1 6-1[H2H]
R32Ivan Liutarevich (BLR)Kirill Komarov (Q) (RUS)4-6 6-4 2-0 Retired[H2H]
R32Lukas Mugevicius (LAT)Maxim Tybar (WC) (BLR)6-2 6-2[H2H]
R32Dmytro Badanov (6) (UKR)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)7-6(6) 6-2[H2H]
R32Dzmitry Zhyrmont (3) (BLR)Vladimir Uzhylovsky (UKR)6-2 6-2[H2H]
R32Maksim Malyshev (Q) (UKR)Ilia Shatskiy (RUS)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Vasko Mladenov (Q) (BUL)Anton Desyatnik (Q) (RUS)6-2 6-4[H2H]
R32Ilya Ivashka (BLR)Cem Ilkel (5) (TUR)6-3 6-7(6) 6-3[H2H]
R32Andrei Vasilevski (7) (BLR)Aleksei Khomich (Q) (BLR)6-7(9) 7-6(3) 6-1[H2H]
R32Maxim Ratniuk (UKR)Aliaksandr Halinko (WC) (BLR)6-1 2-6 7-5[H2H]
R32Vladzimir Kruk (BLR)Oleg Khotkov (Q) (UKR)6-3 7-6(1)[H2H]
R32Maxim Dubarenco (4) (BLR)Andrei Andrukhou (WC) (BLR)6-4 6-2[H2H]
R32Baris Erguden (8) (TUR)Daniil Zarichanskyy (Q) (UKR)7-5 2-6 6-1[H2H]
R32Artur Dubinski (BLR)Vladimir Korolev (Q) (RUS)7-5 6-2[H2H]
R32Alexandr Chepelev (RUS)Andrei Ciumac ()6-4 6-4[H2H]
R32Laurent Lokoli (2) (FRA)Patrik Fabian (SVK)6-4 2-6 6-1[H2H]
Men's Doubles
FLaurynas Grigelis (2) (LAT)
Lukas Mugevicius (LAT)
Shonigmatjon Shofayziyev (1) (UZB)
Andrei Vasilevski (BLR)
6-4 4-6 [10-6]
SFShonigmatjon Shofayziyev (1) (UZB)
Andrei Vasilevski (BLR)
Andrei Andrukhou (BLR)
Ivan Liutarevich (BLR)
6-3 7-6(3)
SFLaurynas Grigelis (2) (LAT)
Lukas Mugevicius (LAT)
Artur Dubinski (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
6-1 6-4
QFShonigmatjon Shofayziyev (1) (UZB)
Andrei Vasilevski (BLR)
Baris Erguden (TUR)
Cem Ilkel (TUR)
7-5 6-1
QFAndrei Andrukhou (BLR)
Ivan Liutarevich (BLR)
Maxim Dubarenco (4) (BLR)
Laurent Lokoli (FRA)
6-3 Retired
QFArtur Dubinski (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
Andrei Ciumac (3) ()
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
7-6(2) 6-3
QFLaurynas Grigelis (2) (LAT)
Lukas Mugevicius (LAT)
Dmytro Badanov (UKR)
Vasko Mladenov (BUL)
7-6(4) 4-6 [10-8]
R16Shonigmatjon Shofayziyev (1) (UZB)
Andrei Vasilevski (BLR)
Anton Desyatnik (RUS)
Ilia Shatskiy (RUS)
6-3 5-2 Retired
R16Baris Erguden (TUR)
Cem Ilkel (TUR)
Mikalai Haliak (WC) (BLR)
Maxim Tybar (BLR)
6-2 6-4
R16Maxim Dubarenco (4) (BLR)
Laurent Lokoli (FRA)
Daniel Pashayan (WC) (RUS)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
6-1 6-1
R16Andrei Andrukhou (BLR)
Ivan Liutarevich (BLR)
Oleg Khotkov (UKR)
Egor Matvievici (MDA)
6-4 6-1
R16Artur Dubinski (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
Kirill Komarov (RUS)
Vladimir Korolev (RUS)
7-5 6-3
R16Andrei Ciumac (3) ()
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Eduard Biaskosty (WC) (BLR)
Andrei Novikov (BLR)
6-2 7-6(9)
R16Dmytro Badanov (UKR)
Vasko Mladenov (BUL)
Aliaksandr Halinko (BLR)
Pavel Korenets (BLR)
6-1 7-5
R16Laurynas Grigelis (2) (LAT)
Lukas Mugevicius (LAT)
Maksim Malyshev (UKR)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-2 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vladimir Korolev (1) (RUS)Andrei Novikov (BLR)6-3 6-4[H2H]
Q1Vasko Mladenov (2) (BUL)Daniel Pashayan (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q1Oleg Khotkov (3) (UKR)Aliaksandr Liaonenka (WC) (BLR)6-7(7) 6-1 6-4[H2H]
Q1Kirill Komarov (4) (RUS)Egor Matvievici (MDA)6-2 6-1[H2H]
Q1Maksim Malyshev (5) (UKR)Oleksander Kyrychenko (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q1Anton Desyatnik (6) (RUS)Mantas Gricius (LAT)6-3 6-1[H2H]
Q1Aleksei Khomich (WC) (BLR)Anatolii Mironov (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q1Daniil Zarichanskyy (WC) (UKR)Mikhail Yehayan (BLR)6-2 6-0[H2H]
Q2Vladimir Korolev (1) (RUS)Vladimir Sosulnikov (WC) (BLR)6-0 6-3[H2H]
Q2Andrei Novikov (BLR)George Maglakelidze (WC) (BLR)6-3 6-3[H2H]
Q2Vasko Mladenov (2) (BUL)Maxim Zilbershtein (WC) (BLR)6-0 6-0[H2H]
Q2Daniel Pashayan (RUS)Mikita Heraskin (BLR)6-3 4-6 6-2[H2H]
Q2Oleg Khotkov (3) (UKR)Egor Shutov (RUS)6-2 7-5[H2H]
Q2Aliaksandr Liaonenka (WC) (BLR)Eduard Biaskosty (BLR)6-4 7-5[H2H]
Q2Kirill Komarov (4) (RUS)Valentin Bazunov (RUS)6-4 6-0[H2H]
Q2Egor Matvievici (MDA)Vasil Yehorov (UKR)6-2 6-3[H2H]
Q2Maksim Malyshev (5) (UKR)Pavel Korenets (BLR)6-4 6-0[H2H]
Q2Oleksander Kyrychenko (UKR)Andrey Smirnov (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q2Anton Desyatnik (6) (RUS)Roman Kucherenko (UKR)6-4 6-3[H2H]
Q2Mantas Gricius (LAT)Vadzim Kornia (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q2Aleksei Khomich (WC) (BLR)Mikhail Galyamov (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q2Anatolii Mironov (RUS)Kiril Garkusha (BLR)6-1 6-2[H2H]
Q2Mikhail Yehayan (BLR)Maxim Dmitriev (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q2Daniil Zarichanskyy (WC) (UKR)Timofey Skripkin (RUS)6-1 6-0[H2H]