ATP Belarus F2 Futures Draw (Men's) - 2014

Click Here To Join The Belarus F2 Futures Discussion!


Share This...


Belarus F2 Futures Event Details:

2014-08-18Hard
OutdoorMinsk, Belarus
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Belarus F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
QFIlya Ivashka (BLR)Yaraslau Shyla (BLR)[H2H]
QFVladimir Uzhylovsky (UKR)Dzmitry Zhyrmont (BLR)[H2H]
QFIvan Liutarevich (WC) (BLR)Artur Dubinski (WC) (BLR)[H2H]
QFDaniel Glancy (IRL)Dane Propoggia (5) (AUS)[H2H]
R16Yaraslau Shyla (BLR)Eduardo Struvay (1) (COL)6-4 4-1 Retired[H2H]
R16Ilya Ivashka (BLR)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)6-3 6-1 [H2H]
R16Dzmitry Zhyrmont (BLR)Edan Leshem (Q) (ISR)6-2 6-4 [H2H]
R16Vladimir Uzhylovsky (UKR)Daniel Skripnik (Q) (ISR)6-4 7-5 [H2H]
R16Artur Dubinski (WC) (BLR)Yuriy Kryvoy (Q) (UKR)7-6(2) 6-1 [H2H]
R16Ivan Liutarevich (WC) (BLR)Mikhail Biryukov (4) (RUS)3-6 7-6(9) 7-5 [H2H]
R16Dane Propoggia (5) (AUS)Daniel Cukierman (Q) (ISR)6-1 6-1 [H2H]
R16Daniel Glancy (IRL)Maxim Ratniuk (Q) (UKR)7-5 6-7(5) 7-6(4) [H2H]
R32Eduardo Struvay (1) (COL)Aliaksandr Halinko (Q) (BLR)6-4 6-0 [H2H]
R32Yaraslau Shyla (BLR)Andrei Vasilevski (BLR)6-4 6-4 [H2H]
R32Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)Daniiar Duldaev (KGZ)6-7(4) 6-2 6-3 [H2H]
R32Ilya Ivashka (BLR)Filip Veger (8) (CRO)3-6 6-4 6-2 [H2H]
R32Dzmitry Zhyrmont (BLR)Hugo Nys (3) (FRA)6-2 5-7 6-2 [H2H]
R32Edan Leshem (Q) (ISR)Anton Dubrov (Q) (BLR)7-6(5) 7-5 [H2H]
R32Daniel Skripnik (Q) (ISR)Thomas Le Boulch (Q) (FRA)6-2 6-2 [H2H]
R32Vladimir Uzhylovsky (UKR)Denis Matsukevitch (6) (RUS)7-6(5) 7-5 [H2H]
R32Artur Dubinski (WC) (BLR)Alexander Bury (7) (BLR)3-2 Retired[H2H]
R32Yuriy Kryvoy (Q) (UKR)Vladzimir Kruk (BLR)7-6(4) 6-7(4) 6-4 [H2H]
R32Ivan Liutarevich (WC) (BLR)Igor Sobolta (UKR)6-2 6-4 [H2H]
R32Mikhail Biryukov (4) (RUS)Andrei Andrukhou (WC) (BLR)6-3 6-3 [H2H]
R32Dane Propoggia (5) (AUS)Stanislav Poplavskyy (UKR)4-6 6-2 6-2 [H2H]
R32Daniel Cukierman (Q) (ISR)Maxim Tybar (WC) (BLR)6-7(4) 6-1 6-2 [H2H]
R32Maxim Ratniuk (Q) (UKR)Dmytro Badanov (UKR)6-4 6-1 [H2H]
R32Daniel Glancy (IRL)Maxim Dubarenco (2) (MDA)7-6(4) 6-4 [H2H]
Men's Doubles
SFYaraslau Shyla (3) (BLR)
Andrei Vasilevski (BLR)
Siarhei Betau (1) (BLR)
Alexander Bury (BLR)
SFHugo Nys (2) (FRA)
Dane Propoggia (AUS)
Daniiar Duldaev (4) (KGZ)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
QFSiarhei Betau (1) (BLR)
Alexander Bury (BLR)
Andrei Andrukhou (WC) (BLR)
Ivan Liutarevich (BLR)
6-1 6-4
QFYaraslau Shyla (3) (BLR)
Andrei Vasilevski (BLR)
Yuriy Kryvoy (UKR)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-4 6-2
QFDaniiar Duldaev (4) (KGZ)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Anton Dubrov (BLR)
Andrei Novikov (BLR)
6-2 6-4
QFHugo Nys (2) (FRA)
Dane Propoggia (AUS)
Olexiy Kolisnyk (UKR)
Alexander Lebedyn (UKR)
6-2 7-6(4)
R16Siarhei Betau (1) (BLR)
Alexander Bury (BLR)
Artur Dubinski (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
7-5 6-4
R16Andrei Andrukhou (WC) (BLR)
Ivan Liutarevich (BLR)
Daniel Cukierman (ISR)
Edan Leshem (ISR)
4-6 6-3 [10-4]
R16Yaraslau Shyla (3) (BLR)
Andrei Vasilevski (BLR)
Dmytro Badanov (UKR)
Filip Veger (CRO)
6-2 3-6 [10-3]
R16Yuriy Kryvoy (UKR)
Maxim Ratniuk (UKR)
Sergey Dyakonov (RUS)
Thomas Le Boulch (FRA)
6-2 7-6(7)
R16Anton Dubrov (BLR)
Andrei Novikov (BLR)
Aliaksandr Halinko (BLR)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
6-1 6-3
R16Daniiar Duldaev (4) (KGZ)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Daniel Pashayan (WC) (RUS)
Aliaksandr Prudnikau (BLR)
6-1 6-2
R16Olexiy Kolisnyk (UKR)
Alexander Lebedyn (UKR)
Nikita Chubkov (WC) (BLR)
Aleksei Khomich (BLR)
6-4 6-0
R16Hugo Nys (2) (FRA)
Dane Propoggia (AUS)
Stanislav Poplavskyy (UKR)
Daniel Skripnik (ISR)
6-4 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yuriy Kryvoy (1) (UKR)Uladzimir Filipovich (BLR)6-1 6-0 [H2H]
Q1Thomas Le Boulch (2) (FRA)Sergey Dyakonov (RUS)6-2 6-2 [H2H]
Q1Maxim Ratniuk (3) (UKR)Aliaksandr Siamionau (BLR)6-2 6-0 [H2H]
Q1Daniel Skripnik (4) (ISR)Daniil Zarichanskyy (UKR)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q1Anton Dubrov (11) (BLR)Alexander Lebedyn (5) (UKR)6-3 3-6 7-5 [H2H]
Q1Edan Leshem (6) (ISR)Aleksei Khomich (BLR)6-1 6-2 [H2H]
Q1Daniel Cukierman (7) (ISR)Andrei Novikov (13) (BLR)6-2 6-1 [H2H]
Q1Aliaksandr Halinko (8) (BLR)Olexiy Kolisnyk (9) (UKR)0-6 6-1 7-6(4) [H2H]
Q2Yuriy Kryvoy (1) (UKR)Mikhail Galyamov (RUS)6-1 6-4 [H2H]
Q2Uladzimir Filipovich (BLR)Maksim Dubrovenski (BLR)6-3 6-3 [H2H]
Q2Thomas Le Boulch (2) (FRA)Andrei Piakutska (BLR)6-2 6-4 [H2H]
Q2Sergey Dyakonov (RUS)Nikolay Dolgikh (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q2Maxim Ratniuk (3) (UKR)Vadim Amelin (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q2Aliaksandr Siamionau (BLR)Pavel Korenets (BLR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Daniel Skripnik (4) (ISR)Cian Reid (IRL)6-0 6-1 [H2H]
Q2Daniil Zarichanskyy (UKR)Aliaksandr Bulitski (10) (BLR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Alexander Lebedyn (5) (UKR)Dzianis Zhaunerchyk (BLR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Anton Dubrov (11) (BLR)Daniel Pashayan (RUS)6-1 6-7(7) 6-2 [H2H]
Q2Edan Leshem (6) (ISR)Ilya Shalamitski (BLR)7-5 6-2 [H2H]
Q2Aleksei Khomich (BLR)Aliaksandr Prudnikau (12) (BLR)6-3 3-6 6-3 [H2H]
Q2Daniel Cukierman (7) (ISR)Nikita Chubkov (BLR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Andrei Novikov (13) (BLR)George Maglakelidze (BLR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Aliaksandr Halinko (8) (BLR)Vladimir Sosulnikov (BLR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Olexiy Kolisnyk (9) (UKR)Mikhail Yehayan (BLR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Yuriy Kryvoy (1) (UKR)Bye
Q3Mikhail Galyamov (RUS)Bye
Q3Maksim Dubrovenski (BLR)Alexander Dubrovin (RUS)6-2 5-7 6-3 [H2H]
Q3Uladzimir Filipovich (BLR)Bye
Q3Thomas Le Boulch (2) (FRA)Bye
Q3Andrei Piakutska (BLR)Bye
Q3Sergey Dyakonov (RUS)Mikita Salauyou (BLR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Nikolay Dolgikh (RUS)Bye
Q3Maxim Ratniuk (3) (UKR)Bye
Q3Vadim Amelin (RUS)Bye
Q3Pavel Korenets (BLR)Kiril Garkusha (BLR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Aliaksandr Siamionau (BLR)Bye
Q3Daniel Skripnik (4) (ISR)Bye
Q3Cian Reid (IRL)Bye
Q3Daniil Zarichanskyy (UKR)Maxim Zilbershtein (BLR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Aliaksandr Bulitski (10) (BLR)Bye
Q3Alexander Lebedyn (5) (UKR)Bye
Q3Dzianis Zhaunerchyk (BLR)Bye
Q3Daniel Pashayan (RUS)Maksim Zubkou (BLR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Anton Dubrov (11) (BLR)Bye
Q3Edan Leshem (6) (ISR)Bye
Q3Ilya Shalamitski (BLR)Vadzim Kornia (BLR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Aleksei Khomich (BLR)Mikita Heraskin (BLR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Aliaksandr Prudnikau (12) (BLR)Bye
Q3Daniel Cukierman (7) (ISR)Bye
Q3Nikita Chubkov (BLR)Paul Lenz (GER)6-1 7-5 [H2H]
Q3George Maglakelidze (BLR)Josiah Tyson (AUS)3-6 6-2 6-1 [H2H]
Q3Andrei Novikov (13) (BLR)Bye
Q3Aliaksandr Halinko (8) (BLR)Bye
Q3Vladimir Sosulnikov (BLR)Nikita Spitsyn (RUS)6-4 6-0 [H2H]
Q3Mikhail Yehayan (BLR)Pavel Sukhotski (BLR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Olexiy Kolisnyk (9) (UKR)Bye


What's your opinion on the ATP Belarus F2 Futures draw (Men's) 2014?
Who will win Belarus F2 Futures?