2012 Futures Qualifying Indonesia F2

Share This...

Indonesia F2 Qualifying
July 2-8, 2012

Q-First Round
(1)Ranjeet Virali-Murugesan (IND) bye
Shao-Yu Yu (TPE) d. Alqadrian Shangsapurba (INA) 6-0 6-0
Bhomik Saini (IND) bye
Yu Hao Chen (TPE) bye
(2)Kenny Bun (CAM) bye
Wen-Chun Liang (TPE) d. Gusti Jayakusuma (INA) 6-3 6-1
In-Sub Lee (KOR) d. Aditya Ichsandi Haris (INA) 6-3 6-1
Christian Van Diemen Ribas (NED) bye
(3)Peter Goldsteiner (AUT) bye
Punn Bodhidatta (THA) d. Aroon Khatter (IND) 6-1 6-1
Wesley Bertsch (CAN) bye
Wei-De Lin (TPE) d. Siddharth Thangirala (IND) 6-1 6-1
(4)Austin Karosi (USA) bye
Woo-Ram Kim (KOR) d. Devon Belcher (USA) 6-0 6-2
Shao-Chi Yang (TPE) d. Hayden Smith (AUS) 7-6(8) 6-3
Vimuktha De Alwis (SRI) bye
(5)Weerapat Doakmaiklee (THA) bye
Fei Ti Liao (TPE) bye
Pablo Jr. Olivarez (PHI) d. Hemat Bhakti Anugerah (INA) 6-4 7-6(4)
(9)Jae-Won Choi (KOR) bye
(6)Fei Yun Liao (TPE) bye
Roy Zeidan (LIB) d. Roy Hobbs (SIN) 6-3 6-2
Seong-Yoon Chung (KOR) bye
(11)Jui Mao (TPE) bye
(7)Marc Reyes (ITA) bye
Sambath Orn (CAM) bye
Byung-Kook Kang (KOR) d. Sean Lee (SIN) 6-0 6-1
(12)Kirati Siributwong (THA) bye
(8)Richard Ruckelshausen (AUT) bye
Hansel Sanjaya (INA) bye
Yu Hsiang Chiu (TPE) d. Jaron Belcher (USA) 6-1 6-0
(10)Dae-Soung Oh (KOR) bye

Q-Second Round
(1)Ranjeet Virali-Murugesan (IND) d. Shao-Yu Yu (TPE) 6-1 6-3
Yu Hao Chen (TPE) d. Bhomik Saini (IND) 6-2 6-3
(2)Kenny Bun (CAM) d. Wen-Chun Liang (TPE) 6-0 6-2
In-Sub Lee (KOR) d. Christian Van Diemen Ribas (NED) 6-4 6-3
Punn Bodhidatta (THA) d. (3)Peter Goldsteiner (AUT) 4-6 7-6(4) 6-1
Wei-De Lin (TPE) d. Wesley Bertsch (CAN) 6-4 6-7(3) 6-0
Woo-Ram Kim (KOR) d. (4)Austin Karosi (USA) 6-1 6-1
Vimuktha De Alwis (SRI) d. Shao-Chi Yang (TPE) 7-6(5) 7-6(3)
(5)Weerapat Doakmaiklee (THA) d. Fei Ti Liao (TPE) 3-6 7-5 6-1
(9)Jae-Won Choi (KOR) d. Pablo Jr. Olivarez (PHI) 6-2 6-0
(6)Fei Yun Liao (TPE) d. Roy Zeidan (LIB) 6-3 6-4
(11)Jui Mao (TPE) d. Seong-Yoon Chung (KOR) 6-2 6-4
(7)Marc Reyes (ITA) d. Sambath Orn (CAM) 6-1 6-0
(12)Kirati Siributwong (THA) d. Byung-Kook Kang (KOR) 7-5 3-6 6-2
(8)Richard Ruckelshausen (AUT) d. Hansel Sanjaya (INA) 6-0 6-1
(10)Dae-Soung Oh (KOR) d. Yu Hsiang Chiu (TPE) 6-2 6-2

Qualifying Round
(1)Ranjeet Virali-Murugesan (IND) d. Yu Hao Chen (TPE) 6-1 6-2
In-Sub Lee (KOR) d. (2)Kenny Bun (CAM) 6-2 7-5
Punn Bodhidatta (THA) d. Wei-De Lin (TPE) 6-1 6-1
Woo-Ram Kim (KOR) d. Vimuktha De Alwis (SRI) 6-2 6-0
(9)Jae-Won Choi (KOR) d. (5)Weerapat Doakmaiklee (THA) 6-3 6-1
(11)Jui Mao (TPE) d. (6)Fei Yun Liao (TPE) 6-2 6-2
(7)Marc Reyes (ITA) d. (12)Kirati Siributwong (THA) 7-5 ret.
(10)Dae-Soung Oh (KOR) d. (8)Richard Ruckelshausen (AUT) 6-4 7-5

You Love Tennis Right...

Join the Stevegtennis.com tennis club for free. Just enter your email below for...

  • Tennis news updates once a week.
  • Special offers on tennis gear.
  • Unsubscribe at any time.
  • We will never share your email.


0 comments