2012 Futures Qualifying China F10

Share This...

China F10 Qualifying
June 25-July 1, 2012

Q-First Round
Zhuo Zhang (CHN) d. (1)Yi-Feng Li (CHN) 7-5 6-0
Bei Liu (CHN) d. Zhou Wu (CHN) 6-3 6-3
Yong-Bum Seo (KOR) d. Zheng Li (CHN) 6-1 6-2
Luyao Wang (CHN) d. Changwei Peng (CHN) 7-6(4) 3-0 ret.
(2)Jun-Chao Xu (CHN) d. Jing Zhao (CHN) 6-1 6-2
(WC)Guanlin Liu (CHN) d. (WC)Bohou Zhang (CHN) 6-1 6-2
(A)Ash Misquith (CAN) d. Zeyu Li (CHN) 6-3 6-2
Mikhail Pecherkin (RUS) d. Shuai Xu (CHN) 6-4 6-2
(3)Xiao Gong (CHN) d. (WC)Hao Zhang (CHN) 6-1 6-4
Yuanfeng Li (CHN) d. Yecong He (CHN) 6-2 6-1
Yu Hsiang Chiu (TPE) d. Su Hao Zhong (CHN) 7-5 3-6 6-3
Qixiang Hu (CHN) d. Xiao Yang (CHN) 2-6 6-2 6-2
(4)Ruikai Wang (CHN) d. He Wang (CHN) 6-4 6-3
Jingqi Wang (CHN) d. Kai-Jie Lin (CHN) 1-6 6-3 6-3
Feng Xue (CHN) d. Junhao Yang (CHN) 7-5 6-2
Mesa Mei (USA) d. (WC)Tianzuo Liu (CHN) 6-2 6-7(4) 7-5
(5)Jae Won Yun (KOR) d. (WC)Bokun Zhang (CHN) 6-1 6-1
Peng-Xiang Gong (CHN) d. (WC)Egor Pecherkin (RUS) 6-3 6-2
Da-Wei Li (CHN) d. Daniel Brown (NZL) 6-4 7-6(2)
Qin Nong Yang (CHN) d. Ao Li (CHN) 6-3 6-0
(6)Aoxiong Wang (CHN) d. Xiaolei Yang (CHN) 6-3 6-1
Andy Lau (HKG) d. Zhao-Tai Li (CHN) 6-1 7-6(8)
You-Xu Shen (CHN) d. Patrick Sinha (USA) 7-6(4) 5-7 6-1
Yilun Wang (CHN) d. Nikita Lisov (RUS) 6-3 6-0
(7)Xin Gao (CHN) d. (WC)Pengxuan Jiang (CHN) 6-2 6-4
Dongrun Zhang (CHN) d. Zhao Cai (CHN) 6-4 0-6 6-3
Joo-Ho Maeng (KOR) d. Fariduni Bakhodur (TJK) 6-1 6-3
Shi Cheng (CHN) d. Zhang Yue (CHN) 7-5 6-3
(WC)Jun Nan Tao (CHN) d. Jing-Jing Tian (CHN) 6-2 6-2
Ningyue Cheng (CHN) d. Yifan Wu (CHN) 6-3 6-1
Zheng Li (CHN) d. Hanxiang Chen (CHN) 6-3 6-2
Sung Jun Park (KOR) d. Jianhui Li (CHN) 6-1 6-1

Q-Second Round
Bei Liu (CHN) d. Zhuo Zhang (CHN) 6-1 6-2
Yong-Bum Seo (KOR) d. Luyao Wang (CHN) 6-3 3-0 ret.
(2)Jun-Chao Xu (CHN) d. (WC)Guanlin Liu (CHN) 6-2 4-6 6-1
(A)Ash Misquith (CAN) d. Mikhail Pecherkin (RUS) 7-6(5) 3-6 6-2
Yuanfeng Li (CHN) d. (3)Xiao Gong (CHN) 7-6(3) 6-2
Yu Hsiang Chiu (TPE) d. Qixiang Hu (CHN) 6-4 6-2
(4)Ruikai Wang (CHN) d. Jingqi Wang (CHN) 6-0 6-3
Mesa Mei (USA) d. Feng Xue (CHN) 6-3 6-4
(5)Jae Won Yun (KOR) d. Peng-Xiang Gong (CHN) 7-5 6-3
Da-Wei Li (CHN) d. Qin Nong Yang (CHN) 6-3 6-2
Andy Lau (HKG) d. (6)Aoxiong Wang (CHN) 6-2 6-2
You-Xu Shen (CHN) d. Yilun Wang (CHN) 6-1 6-2
(7)Xin Gao (CHN) d. Dongrun Zhang (CHN) 6-3 3-6 6-4
Joo-Ho Maeng (KOR) d. Shi Cheng (CHN) 6-7(5) 6-2 7-5
(WC)Jun Nan Tao (CHN) d. Ningyue Cheng (CHN) 2-6 6-1 6-1
Sung Jun Park (KOR) d. Zheng Li (CHN) 4-6 6-4 6-2

Qualifying Round
Yong-Bum Seo (KOR) d. Bei Liu (CHN) 6-2 6-1
(2)Jun-Chao Xu (CHN) d. Ash Misquith (CAN) 6-4 6-1
Yuanfeng Li (CHN) d. Yu Hsiang Chiu (TPE) 6-3 7-6(3)
Mesa Mei (USA) d. (4)Ruikai Wang (CHN) 6-1 7-6(4)
Da-Wei Li (CHN) d. (5)Jae Won Yun (KOR) 7-6(4) 6-4
Andy Lau (HKG) d. You-Xu Shen (CHN) 6-2 6-3
(7)Xin Gao (CHN) d. Joo-Ho Maeng (KOR) 6-4 4-6 6-3
Sung Jun Park (KOR) d. Jun Nan Tao (CHN) 6-3 6-2

You Love Tennis Right...

Join the Stevegtennis.com tennis club for free. Just enter your email below for...

  • Tennis news updates once a week.
  • Special offers on tennis gear.
  • Unsubscribe at any time.
  • We will never share your email.


0 comments