2012 Futures Qualifying Bos Herz F4

Share This...

Bosnia & Herzegovina F4 Qualifying
May 21-27, 2012

Q-First Round
(1)Kristijan Mesaros (CRO) bye
Pavle Daljev (SRB) d. Ivan Randjelovic (BIH) 6-1 3-6 6-4
Aleksandar Reljic (BIH) d. Sandro Djuric (BIH) 7-5 6-1
Antun Pehar (CRO) d. (16)Tim Nekic (GER) 7-6(4) 5-7 6-2
(2)Levente Godry (HUN) bye
Djordje Zafirovic (SRB) d. Karlo Peric (CRO) 6-2 6-0
Duje Delic (CRO) d. Djordje Ilic (BIH) 6-3 6-2
(14)Denys Pume (UKR) bye
(3)Stepan Khotulev (RUS) bye
Nemanja Lazic (SRB) d. Dario Macanovic (BIH) 4-6 6-2 6-2
Romain Sichez (FRA) d. Nebojsa Peric (SRB) 6-1 6-2
(11)Jasmin Ademovic (BIH) bye
(4)Marko Mijacevic (CRO) bye
Mladen Mitak (CRO) d. Philippe May (GER) 6-2 6-2
Matej Sabanov (CRO) d. Stefan Surtov (BIH) 6-2 6-0
(10)Bojan Zdravkovic (SRB) bye
(5)Mate Delic (CRO) bye
Strahinja Trecakov (SRB) d. Goran Radanovic (BIH) 5-7 7-6(0) 6-2
Stefan Ristic (SRB) d. Oliver Ceranic (AUS) 7-6(4) 6-1
(12)Ivan Sabanov (CRO) bye
(6)Viktor Filipenko (HUN) bye
Jiayi Li (CHN) d. Christian Plattes (GER) 3-6 6-3 6-1
Oleksandr Gorovyts (UKR) d. Nedim Hasovic (BIH) 6-1 6-1
(13)Saso Bende (SLO) bye
(7)Tomislav Ternar (SLO) bye
Nerman Fatic (BIH) d. Tomislav Edward Papac (AUS) 6-0 6-0
Uros Petronijevic (SRB) d. Dusan Cvetkovic (SRB) 6-2 6-3
(9)Peter Nagy (HUN) bye
(8)Kresimir Ritz (CRO) bye
Aleksandre Kondulukov (RUS) d. Daniel Kopeinigg (AUT) 6-1 6-0
Matej Svjetlicic (CRO) d. Miljan Pantos (BIH) 6-0 6-0
Ante Bilic (CRO) d. (15)Petar Tomic (SRB) 6-1 7-6(5)

Q-Second Round
(1)Kristijan Mesaros (CRO) d. Pavle Daljev (SRB) 6-2 6-2
Antun Pehar (CRO) d. Aleksandar Reljic (BIH) 6-1 6-2
(2)Levente Godry (HUN) d. Djordje Zafirovic (SRB) 6-2 6-1
(14)Denys Pume (UKR) d. Duje Delic (CRO) 2-6 6-3 6-0
(3)Stepan Khotulev (RUS) d. Nemanja Lazic (SRB) 6-1 6-0
Romain Sichez (FRA) d. (11)Jasmin Ademovic (BIH) 6-1 6-0
(4)Marko Mijacevic (CRO) d. Mladen Mitak (CRO) 6-2 6-4
Matej Sabanov (CRO) d. (10)Bojan Zdravkovic (SRB) 4-6 6-3 6-4
(5)Mate Delic (CRO) d. Strahinja Trecakov (SRB) 6-2 6-1
(12)Ivan Sabanov (CRO) d. Stefan Ristic (SRB) 6-1 6-2
(6)Viktor Filipenko (HUN) d. Jiayi Li (CHN) 6-3 6-3
(13)Saso Bende (SLO) d. Oleksandr Gorovyts (UKR) 6-4 6-3
(7)Tomislav Ternar (SLO) d. Nerman Fatic (BIH) 6-3 6-2
(9)Peter Nagy (HUN) d. Uros Petronijevic (SRB) 6-3 6-7(5) 6-2
(8)Kresimir Ritz (CRO) d. Aleksandre Kondulukov (RUS) 6-4 6-0
Ante Bilic (CRO) d. Matej Svjetlicic (CRO) 4-6 6-4 6-2

Qualifying Round
(1)Kristijan Mesaros (CRO) d. Antun Pehar (CRO) 6-4 6-2
(2)Levente Godry (HUN) d. (14)Denys Pume (UKR) 7-6(1) 6-0
Romain Sichez (FRA) d. (3)Stepan Khotulev (RUS) 6-1 6-2
Matej Sabanov (CRO) d. (4)Marko Mijacevic (CRO) 6-7(3) 6-1 7-5
(5)Mate Delic (CRO) d. (12)Ivan Sabanov (CRO) 6-0 6-0
(13)Saso Bende (SLO) d. (6)Viktor Filipenko (HUN) 6-3 6-3
(7)Tomislav Ternar (SLO) d. (9)Peter Nagy (HUN) 6-2 6-2
(8)Kresimir Ritz (CRO) d. Ante Bilic (CRO) 4-6 6-1 6-4

You Love Tennis Right...

Join the Stevegtennis.com tennis club for free. Just enter your email below for...

  • Tennis news updates once a week.
  • Special offers on tennis gear.
  • Unsubscribe at any time.
  • We will never share your email.


0 comments